Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

NISSAN 720 PICK-UP 85r


azorek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A te przełaćzniki czerwone i zielone to rozumiem ze od zawiechy hydropneumatycznej??

wiem wiem, wiocha :/ ale większość oryginalnych przełączników nie działa, więc je zastąpiłem "rozdzielnią" własnej konstrukcji :D i tak:

zielony - odpalanie zamiast stacyjki,

czerwony - dogrzewanie świec żarowych (żeby nie męczyć zimnego silnika),

1 knebel - wentylator chłodnicy ( nie działa z automatu),

2 knebel - podgrzewanie tylnej szyby,

3 knebel - przeciw mgielne tył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

No i przyszedł czas na zmianę ogumienia :P

Najpierw zmieniłem tył i wyszedł prawie dragster :D:D siedemdziesięcio konny :zdziw:

998cb1ba8c2c14c6.jpg

 

48538635613fec3f.jpg

 

po zmianie wszystkich kół wygląda tak:

 

1648cf792ea50a7d.jpg

 

90a1ac5cd5d68f9e.jpg

 

3a93f16869b54c08.jpg

 

Auto znacznie straciło na "przyspieszeniu", w tej chwili od 0-100km/h w 2 lata świetlne, czyli prawie nigdy :D ciekawe ile teraz spali. No i po zmianie ustawień przedniego zawieszenia stał się sztywny jak wóz drabiniasty, ale może się przyzwyczaję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gray5, to miło że Ci sie podoba. A z ta pracą... nie było tak źle ;)

Poczytałem ostatnio trochę o typach zawieszeń i tym moim przodzie na drążkach skrętnych, okazało się że ta moja "regulacja prześwitu" to nic innego jak zmniejszenie skoku wahacza, przez dociągniecie drążka. Mam tylko mały problem, nie wiem czy tak można i czy nic się nie stanie :/ .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
Kolesie Ci zrobią ładnego swapa :one:
Sam sobie zrobię :D Ale jeszcze nie czas ;)

 

PS. Fer gdzieś Ty chłopie wykopał ten temat :D myślałem że już przepadł :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie daj się na niskopojemnościowe silniki. Wpakuj 4.2 benzynę z Patrola :D

Zobaczysz jakie będzie odejście :diabel2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Wpakuj 4.2 benzynę
A pro po, tak się zastanawiam, czysto hipotetycznie, co by się działo gdyby zamontować silnik benzynowy do skrzyni od diesla :?:

Wiem że to nie było by łatwe. Ale zastanawiam się jaki byłby efekt. Pewnie skrzynia rozpadła by się od wysokich obrotów :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpakuj 4.2 benzynę
A pro po, tak się zastanawiam, czysto hipotetycznie, co by się działo gdyby zamontować silnik benzynowy do skrzyni od diesla :?:

Wiem że to nie było by łatwe. Ale zastanawiam się jaki byłby efekt. Pewnie skrzynia rozpadła by się od wysokich obrotów :D

 

Sądzę że ze względu na długie przełożenia skrzyni od ropniaka i mały moment obr. bęzyny przy małych obrotach miałby cięższe zadanie niż taki TDI w skodzie superb gdzie na taśmie pomyłkowo zamontowano skrzynie od 1.8T bęzyna i gość co kupił to auto przelatał kilka tys. km zanim stwierdził że coś nie tak z obr. są za wysokie i zgłosił usterkę a następnie wymieniono mu skrzynie na właściwą stwierdzając że nic silnikowi się nie stało :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli skrzynia jakimś cudem by podpasowała to miałbyś tak długie przełożenia że gdyby prawa fizyki nie istniały mógłbyś na benzynowym silniku osiągnąć prędkości rzędu 250 km/h :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Drugi raz padła mi pompa wtryskowa. Podobno paliwo ma za małe właściwości smarujące, tankowałem możliwie najlepszy ON.

Nie wiem czy jest sens wywalać znowu 2 tyś na regeneracje pompy :<

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drugi raz padła mi pompa wtryskowa. Podobno paliwo ma za małe właściwości smarujące, tankowałem możliwie najlepszy ON.

Nie wiem czy jest sens wywalać znowu 2 tyś na regeneracje pompy

 

2000zł za regeneracje ? Za tyle kupisz całego Laurela nawet na chodzie, choć mam kontakt do gościa co ma na sprzedaż LD28 i cały samochód na części, więc cały układ napędowy by poszedł za 1000zł może, silnik nie do zajechania, a wiem, że w polu do Laurela można 4 brony zaczepić i spokojnie orać pole :one:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
zycze powodzenia, a i mam nadzieje ze wyslane tuleje sprawdza sie w praniu
Jeszcze raz dzięki za pomoc i wysyłkę części.

Póki co sie nie sprawdzą bo założyłem już samoróbki, ale na pewno sie przydadzą w przyszłości.

Na dzień dzisiejszy mam wysraną uszczelkę pod głowicą i na zlocie mojego klekota nie będzie :028:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i czas na zmianę silnika.

Pęknięte pierścienie, porysowane cylindry, pęknięta uszczelka pod głowicą. silnika nie warto naprawiać. :/

Jeszcze nie postanowiłem co mam pod maske wpakować.

Jeśli ktoś ma pomysł to proszę pisać, najchętniej zamienił bym na benzynę, pojemność powyżej 2.0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...