Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

peknieta glowica


Gość august
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

juz 3 tydzien auto stoi u mechanika..ja jestem zalamany

 

lal sie olej wiec postanowilem wymienic uszczelke pod glowica tyle ze ta byla peknieta.znalazlem 2 ale ta rowniez byla w tragicznym stanie wiec kupilem nowa za2000zl :shock: :shock: :shock: masakra do tego pasek rozrzadu uszczelki napinacze uszczelniacze-masakra czesci sa tak drogie ze szkoda slow ogolnie nie jestem zadowolony z sereny zobaczymy co bedzie dalej pewnie posypie sie most potem skrzynia a na koniec eksploduje silnik w ktory wsadzilem 3 kafle :lol: optymista ze mnie 1 klasa 8)

 

ktos jeszcze ma takie przygody :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a wiesz jaka jest cena spawania ja wiem
tez wiem mialem mazde i wymienilem w niej 3 glowice + spawalem :D taka wada tamtego modelu ;f i doskonale wiem ile kosztowalo spawanie :D nie wiele taniej niz zakup uzywki dobrej albo troszke drozej bym mial oryginal... :X

 

btw kupiles z peknieta gliwca... kazdy iwe ze sa problemy wlasnie z glowicami do tego modelu... :/

glowice mozna spawac aluminium jest spawalne
nie kazde peknieie mozna spawac niektore mikropekniecia niestey nie da rady... albo nie daja na to gwarancji... ;x;x;x;x;x
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakbym wiedzal ze tyle glowic mi sie zj**ie to oryginala bym qpil :F ale dopeirop oeczytalem ze to wada fabryczna tego modelu gdzies po zakupie 3ciej glowicy xD czy tam po spawaniu nie pamietam... jedna mi jeszcze w gazazu lezy ktos chce kupic ;) oddam tanio ;P mozna naz zlom odniesc;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

to znowu ja:) tym razem mam juz silnik bo sobie glowice podarowalem:) kupilem 4 i kazda roznila sie drobnymi elementami jak np 5 mm dziurka:P no i tak dalej:) ogolnie kocepcja jest taka ze kazdy japonczyk dostal pilniczek i sobie w ramach prac domowych rzezbil indywidulnie glowice:). Teraz mam natomiast problem z tym iz po wlozeniu silnika(silnik juz dziala) przewod wychodzacy z termostatu jest zimny, znaczy wszedzie indziej jest juz woda nagrzana natomiast za termostatem juz nie chce isc. Dodam iz sprawdzialismy dwa termostaty ktore sa pewne i zero przesylu:). WIecie co moze dolegac? bo mechanik nie ma pojecia:) i szukam pomocy:)?

a i jeszcze cos, czy pompa wodna powinna poruszac sie w serenie zgodzie z ruchem wskazowek zegara tak jak wal korbowy czy moze odwrotnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość czopochrup
Teraz mam natomiast problem z tym iz po wlozeniu silnika(silnik juz dziala) przewod wychodzacy z termostatu jest zimny, znaczy wszedzie indziej jest juz woda nagrzana natomiast za termostatem juz nie chce isc
mialem to samo jak zalozylismy gaz i uklad sie zapowietrzyl... gazownicy nie wiedzzeili co jest mysleli ze termostat strzelil albo cus... -_-' ale po kilku godzinach walki z odpowietrzanim ukladu wszytko zaczelo dzialac:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy pompa wodna powinna poruszac sie w serenie zgodzie z ruchem wskazowek zegara tak jak wal korbowy czy moze odwrotnie?

 

A idzie tak założyć pasek, żeby pompa się kręciła odwrotnie niż wał korbowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość czopochrup
Dzieki Czopochrup:) znaczy ze po pristu trzeba walczyc dalej z odpowietrzaniem:) dzieki:) cya:)
nie wiem jak u Ciebie ale u mnie odpowietrzanie trwalo bite 4h!!! i to odpowietrzali na rozne sposoby... odkrecanie chlodniy, ciagle dolewanie plynu, zbiornik wyrownawczy, ten kabel co jest w przednij mascre (rura:D czarna zakonczona takim korkiem:D) itp... kupa zabawy jest przy tym ponoc;x
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Miałem to samo przejechane 270.000 km głowica do wymiany, pęknięcia przy dwóch środkowych cylindrach. Spawać nie warto.

glowice mozna spawac ;) aluminium jest spawalne

W Serenie 2.3 D głowica jest żeliwna. Nowę głowicę kupiłem (w Łodzi używane bez osprzętu w tej samej cenie, paranoja). Przy okazji zmieniłem pierściemie i teraz chula jak talala!

Po zatym jedynym zdazeniem nie mogę powiedzieć złego słowa o moim aucie, jeżdze nim od '97.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

ja też niestety muszę wymienić głowicę ale, nie można jej nigdzie dostać oczywiście w serwisie nissana jest ale jak mi powiedzieli cenę 5300zł to mnie kompletnie załamali.

Więc nic innego mi nie zostało jak kupić silnik mają mi przywieść z niemiec po długim weekendzie za 2500zł także już naprawa wyniosła mnie 5200zł robienie mojego obecnego silnika i teraz 2500zł myśle że w 8500zł powinienem się zamknąć doszedłem do wniosku że nie kupię juz więcej nissana za dużu kasy trzeba wrzucić jak się coś psuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to nie jest taka sama glowica jak w almerze czy primerze?

własnie że nie rózni się troche kanałami wodnymi i olejowymi chyba

doszedłem do wniosku że nie kupię juz więcej nissana za dużu kasy trzeba wrzucić jak się coś psuję.

bzdury opowiadasz myślisz że jak sobie kupisz inne nietypowe auto to bedzie lekko

niestety bedzie tak samo

a tak na marginesie jedyną słuszną jednostką dla sereny jest SR20 a nie jakieś wyzyłowane 1.6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość czopochrup

no jaca niezle lol wywaliles kasy... moj ojciecnarazie w asne wladowal 2x wymiana oleji i filtrow i wymiana lacznikow :) i na tym sie skonczyly inwestycje w autku smiga narazie ze az milo... najdiwoczniej trafiles na taki model... mze poprzedni wlasciciel troche nia garowal chcoaiz ja przyznam ze moja 1.6 tez czasem dosnanie niezle po d*pie :D i to na gazie;> i chodzi jak noweczka:D poprostu ja kupilem zadbana...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość jaca2206

mam pytanie czy można wrzucić zamiast silnika 1.6 2.0 kiedyś ktoś pisał że trzeba wymieniać most,wał,skrzynie ,ale mi mówił mechanik że można wrzucić 2.0 i nie trzeba nic wymieniać oprócz komputera(sterownika)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no mechanik Ci tylko wymieni silnik a potem sie bedzie działo,zresztą skrzynia napewno będzie inna, nie to niema sensu ,lepiej sprzedac i 2,0 kupić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość czopochrup
mam pytanie czy można wrzucić zamiast silnika 1.6 2.0 kiedyś ktoś pisał że trzeba wymieniać most,wał,skrzynie ,ale mi mówił mechanik że można wrzucić 2.0 i nie trzeba nic wymieniać oprócz komputera(sterownika)
tiaa przelozenia 1.6 nie z bardzo pasuja do tego motora zajedziesz skrzynie imo :D albo nie wykorzystasz potencjalu silnika... jak wiadomo 2.0 max v = 180 a nie 160 ;> zreszta 2.0 chyba ma troche inne podzespoly bazowe (tak na chlopski rozum;P) wkoncu ma wieksza moc...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 3 lata później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...