Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Nissan 100NX 1.6 by Gościu


Gość Gościu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj wybralem sie z Hubertem na hamownie wyniki przeszly moje oczekiwania :)

 

 

nie ma jeszcze wykresu jako plik , tylko wydruk wiec jak ktos chce zobaczyc to dzisaj na spocie :)

 

a teraz konkrety:

LPG:

88.7 HP @ 6255 rmp Tq 126,4 Nm @ 3605 rmp

 

 

 

Benzyna:

109,1 HP @ 6685 rmp Tq 141,2 Nm @ 4696 rmp

 

 

Modyfikacje:

 

Kolektory wydechowy 4-2-1

Układ wydechowy 2" bez kata, zostawilem srodkowy tlumik seryjny( tak wiem musze go zamienic na przelot 2") końcowy tlumik juz 2" zakonczony dwoma rurkami :)

i to narazie tyle , wydalem na to 900zł dostalem 19 koni :)

 

nastepne modyfikacje to bedzie dolot :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładnie 109HP :!: a gdzie było hamowanko :?:

Ale zastanawia mnie gaz tylko 88HP :!: 20 różnicy bardzo dużo :!:

Opisz coś więcej tą instalke bo jestem ciekaw czemu tyle zabiera na gazie a nic na Bp.

U mnie na blose tylko 1.5 HP różnicy gaz-Bp :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzę że wróciłeś :-)))

co do wykresu to wątpliwie mi to wygląda przecież w ga16 moc rośnie maksymalnie do 6000rpm. coś ten pomiar dziwny...

robileś w GMS???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jest na seryjnym kolektorze wydechowym, ale jak masz 4 2 1 to ulega to znacznemu poprawieniu :twisted:

 

qoaqo ma 4-2-1 i nie rośnie mu moc do 6700obr. a do 6tys właśnie

Według mnie aby rosła dalej to ECU jest za to odpowiedzialne jak się mylę to poprawcie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale chłopaki raz że u GOAGO jest BLOS... a dwa że można kolektor wydechowy zrobić na tysiące sposobów, nie wystarczy zrobić dowolnego 4-2-1 i odrazu plus 10KM.

 

Ps. Gościu masz może zdjęcie swojego kolektora ?

 

Gratki i czekamy jeszcze na wykres z hamowni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzoruj się na tym:

http://cgi.ebay.com/ebaymotors/OBX-91-99-N...1QQcmdZViewItem

 

Wydaje mi się że najlepiej będzie go zrobić z rurek i kolenek o średnicy 42,4x2mm da to wewnętrzną śrecnice 38mm bliską tej w jaka jest w głowicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzoruj się na tym:

http://cgi.ebay.com/ebaymotors/OBX-91-99-N...1QQcmdZViewItem

 

Wydaje mi się że najlepiej będzie go zrobić z rurek i kolenek o średnicy 42,4x2mm da to wewnętrzną śrecnice 38mm bliską tej w jaka jest w głowicy.

 

Dokładnie z takich robię :) ale w głowicy sentry mam 32 :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moj koletor wyglada tak jak na aukcji :) moze dzisaj skocze do kolezanki to mi zeskanuje wykres, ale najfajniesze jest uczucie jak sie jedzie i czuc ja na wysokich oborach go maxymalnie dokreca :) ta gaz mam lipa bo reduktor lipny i zwykly mixer, ale to sie zmieni :)

 

Coobcio wpadnij na spot to zobaczy kolekotr , tak pomiar robilem tam mineralnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Totalnie nie podajdzie, jak checie porządny i sprawdzony kolektor ssący, zapewniający znaczną poprawe osiągów to nie ma to jak zapodanie kolektora z SENTRY - ten taki wywijany do góry, taki jaki jest w Tomaszka nanjowsyzm motorze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolektor ssący, zapewniający znaczną poprawe osiągów to nie ma to jak zapodanie kolektora z SENTRY

 

Ja mam DS wiec zabawa z ssącym odpada, a miałbym możliowść dostania kolektora wydechowego właśnie z takiej Sentry GA16DE 110KM - czy coś to da w moim DS-ie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolektor ssący, zapewniający znaczną poprawe osiągów to nie ma to jak zapodanie kolektora z SENTRY

 

Ja mam DS wiec zabawa z ssącym odpada, a miałbym możliowść dostania kolektora wydechowego właśnie z takiej Sentry GA16DE 110KM - czy coś to da w moim DS-ie?

 

Ja ci sprzedam kolektor wydechowy z sentry ale on różni się tylko brakiem katalizatora :)

 

IMG_2962.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem Gościa wykres i ma piękny przebieg momentu. W zasadzie od 1500 czy od 2000, bo niepamiętam jest gdzieś tak na poziomie 80% maksa i idzie cały czas prostą linią do swojej maksymalnej wartości. Auto zrobiło się teraz dużo bardziej elastyczne i tak jak u mnie w sumie słabł mi już od 6000 tak u niego pięknie cały czas dokręca się bez osłabnięcia do 7500. Dźwięk silnika przypomina hondowskie jednostki. Instalke niestety ma z d*py, bo to jeszcze jest na mikserze i słabym parowniku i dlatego taki kiepski miał wynik na gazie (chociaż trzeba się cieszyć,że ma nominał fabryczny dla LPG). Ciekawe ile KM by było na Pb, ale z założonym mikserem :?: Myśle,że już by nie było takiej kolosalnej różnicy między LPG I PB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gaźnik :) kude nie ma u kogo go seskanowac moze dzisaj kolezanke pomolestuje to mi da :) Zastanawiam sie co sie stanie jak zaloze blos i wywale wszytkie pod cisenia, znaczy wiem ze na gazie tego nie odczuje, ale na bezynie napewno :roll: dobra ide do szkoly jak wroce to moza zapodam wykres :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O Kurde to na wielopunkcie byłoby jeszcze lepiej :D

Niezły wyczyn plus 20KM względem seri... no no a kiedyś mówili że w wolnossaku tak się nie da :P

 

Ps. fotkę kolektora też zapdaj w PL nie ma co strugać czegoś takiego by wątpie żeby za taką kasę ile za niego zapłaciłeś osiągnąć taki sam efekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...