Jump to content
Części Nissana - iParts.pl

Hałas z tylnego koła przy ostrzejszym hamowaniu.


Guest buddha

Recommended Posts

Na początku chciałbym się przywitać ponieważ jestem tutaj nowy.

Mam następujący problem z moją micrą. Jest to model k11 z roku 2000. Problem polega na tym, że przy ostrzejszym hamowaniu i w ostatniej fazie np hamowania przed skrzyżowanie zaczyna być słychać obcieranie w tylnym prawym kole. Ostanio zdjąłem koło następnie bęben. Okładziny szczęk hamulcowych mają 3 mm czy to jest już się nadaje do wymiany? Jaką grubość mają nowe okładziny w szczękach hamulcowych do tego modelu auta? Jeśli to nie to co jaka może być inna przyczyna takiego niepokojącego odgłosu?

Pozdrawiam

Arek

Link to comment
Share on other sites

to ze sruby sa za slabo dokrecone odpada na pewno. Ja raczej mam problem z za mocno dokreconymi srubami zawsze ale to efekt uboczny zamilowania do sprotow silowych :) co do łożysk to nie hałasowałyby cały czas?

Link to comment
Share on other sites

Guest maddrajwer

No raczej bys je słyszał przy większsych prędkościach, w zalezności od ich zużycia przy co raz mniejszych no i zdaża się włąśnie przy chamowaniu. Łatwo sprawdzić. podlewaruj auto i poszarp za koło. Powinno się sztywno trzymać, jak poczujesz że ma luz to prawdopodobnie na łożysku ( luz w płaszczyżnie pionowej i poziomej) lub drążek kierowniczy ( luz tylko w płaszczyżnie poziomej).

Link to comment
Share on other sites

ja bym obstawiał na zużyte bębny- okładziny masz ok ale kształt bębna zrobiło ci się jajko; musisz dać je do przetoczenia. przerabiałem to w zeszłym roku ( stukało podczas hamowania) po przetoczeniu bębnów (30zł/2szt) i wymianie szczęk na nowe cisza i spokój 8)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...