Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Wymiana rozrządu w ga1xdx


Gość hermoll
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość hermoll

ja dalem w czwie w aso 150zl za g lancuch bez zadnych znizek

napinacz Zuiko albo zuiko co do kompl rozrzadu to niestety trzeba w aso zostawic grubo ponad tysiac zlotych albo sciagnac ze stanow

za robote calego rorzradu to mysle ze z 500zl mechanik wezmie , no ale te 300zl to minimum za taka robote a troche tego jest :/ niestety

majchrzok wymien g lancuch i napinacz(obstawiamz e dol jest OK) i bedzie smigac koszt czesci ok 250-300zl lancuch w ASO ok 150zl napinacz Zuiko ok 120zl albo napinacz w ASO ale nei znam ceny, robota samemu albo mechanik no te 100-150zl pewnie wezmie

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napinacz Zuiko

 

No dobra. Łańcuch wezmę na pewno oryginał z ASO. Ale gdzie kupić ten napinacz Zuiko. Nigdzie go nie znalazłem w sklepach netowych. Czy ktoś wie gdzie go kupić w necie lub (najlepiej) w Trójmieście?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość majchrzok

okk to bede musial sie wziasc lecz teraz mam wieksze zmartwienie :D jakos w kwietniu dam moja nyske(100nx) do robienia blachy bo troche juz sie posypala;/ ale wsumie milo sie zaskoczylem bo za tyle rzeczy powiedzial TYLKO 400-500zł. jak bedzie stal na blacharce to wtedy bede patrzec na rozrzad. dzieki za odp. a wlasnie mam 2 pytanie. mam primere 2000r 1,6 benz. i zarabisie bardzo lata mi lewarek od zmainy biegow. czy u was tez tak jest?? starcznie jest to wkurzajce gdy zmeinia sie z 2 na 3 bieg:/ jezeli nie to co moze ewentualnie jest uszkodzone?? odp pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość hermoll

ja kupilem tennapinacz w sklepie Jambor w czestochowie - oni glownie zajmuja sie czesciami JC,

a samnapinacz po 15 tsy zero wzerow :)) no w koncu made in japan

a w aso ile krzykli za napinacz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie nie pamiętam ale za napinacz coś 300-parę złotych.

 

 

W Hipolu za oryginalny napinacz chcą 250 zł i to już jest wg mnie kwota do przełknięcia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Kupiłem w ASO oryginalny górny łańcuch (140zł po upuście dla klubowiczów w KMJ w Gdyni)...

 

Możesz rozwinąć informację bo też muszę kupić łańcuch? czy zniżka jest na jakieś hasło czy coś innego bo nie znalazłem informacji jakoby KMJ dawał jakieś zniżki na zakup części.

 

Po prostu spytałem czy są jakieś zniżki dla członków Klubu Nissan Polska wiedząc, że KMJ pisze czasem na tym Forum. I gościu od części (w salonie w Gdyni) powiedział, że klub znają i mogą zaproponować zniżkę 10%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rybakowy24

Fajnie ze masz zniżke,ja mam przejechane Nissankiem 206tyś i niewiem czy go słychac czy nie,cos słychac ale czy to łańcuszki,hmmm wolałbym nie ale czy mogłbym prosic o linka do jakiegos sklepu w ktorym kupie ten dobry i zeby cena mnie nie zabiła bo słyszałem ze ceny siegają nawet 1500zł :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam. Ja mam też łańcuszek do wymiany i w moim silniku jest podobno 1 łańcuszek. Świeci się kontrolka CHECK pokazująca 2 błędy. Mechanik powiedział, że zamienniki nie pasują do tego silnika, musi być oryginalny. Oryginał kosztuje prawie 1000 zł, a zamiennik jakieś 160,- tylko nie wiem jakiej firmy - tą cenę podali w ASO i mówią, że można dać zamiennik łańcucha ale oryginalny śłizg i napinacz. Napinacz był już wymieniony ale łańcuch się tak rozciągnął, że już nie daje rady napinacz naciągać łańcucha. Robota droga w ASO, a z mechanikami jest różnie. Czy pasuje łańcuch z modelu QG18 do QG16? Podobno w USA jest taniej, a jakby pasował to byłoby lux. Znalazłem na necie kod oryginalny łąńcucha do QG16 (Polska) i QG18 (USA - Nissan Sentra) i pierwszy człon kodu jest taki sam, a drugi już inny. Proszę o pomoc co robić, bo w ASO drogo jak cholera, a dopiero co kupiłem auto i nie mam kasy na tak droga zabawę. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem na Allegro napinacz ZUIKO Aukcja . Wg opisu nowy ale zastanawia mnie w opisie ilość oznaczeń: 13070-53y10 / 13070-53y11 / 13070-53y12 / 13070-53y13. Wcześniej w tym wątku hermoll podawał jedno oznaczenie a tu cała lista. Szczerze to już zgłupłem :/ ktoś jest w stanie mnie oświecić? I najważniejsze czy warto ryzykować taki zakup na allegro/ Do sklepu mogę oddać z paragonem a tutaj różnie może być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupuj! zanim CI go ktos sprzatnie cena b dobra w sklepie 110 ja dalem chyab 120 jakos, byle pudelko nie bylo po zuiko a napinacz JC, ale cena jest nie duza ja bym zaryzykowal

oznaczeniami bym si enie przejmowal pewno jakies japonskie oznaczenia modeli czy cos

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko pięknie ale ten napinacz jest już drugi raz wystawiony w przeciągu miesiąca i nie ma chętnych. Ze sprzedającym nie ma mimo podania namiarów żadnego kontaktu. Nie odpowiada na maile a w komórce odpowiada ciągle poczta głosowa. Chyba nie będę ryzykował tym bardziej że to jakiś świeży sprzedający.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe. Chłopaki tego jeszcze nie było. Załączam dźwięk silnika przed i po wymianie napinacza. :P Muzyka dla ucha ;) . Stary był oryginał ale miał już wżery na około 2 mm. Teraz wrzuciłem JC za 99 zł. Szukałem tego nieszczęsnego zuiko ale wszędzie wytrzeszczali oczy że nigdy o takim nie słyszeli. Trudno. Mam jeszcze takie pytanie. Jak silnik jest zimny to rozrząd chodzi cichutko, a gdy się rozgrzeje to ma tendencję do "szumu". Gdy odpalam auto jest cicho a gdy gaszę po kilkukilometrowej trasie to trzoszkę rzęzi. Przypuszczam że to może mieć związek z rodzajem oleju. Leję teraz minerał Mobil 15w40. Mam zamiar zalać Valvoline maxlife 10w40. A może łańcuch już za bardzo wyciągnięty (oryginał nissana)? Napinacz jest wysuniętu prawie do samego końca. Czy tak ma być?

LINKI:

przed wymianą

po wymianie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe. Chłopaki tego jeszcze nie było. Załączam dźwięk silnika przed i po wymianie napinacza.

 

A możesz mi to wysłać na maila bo dość duże obłożenie jest na RapidShare. Pliki są małe więc nie ma problemu z przesyłem. Może sie okaże że u mnie jeszcze nie najgorzej jest.

 

ps.

zacząłem licytować ten napinacz na allegro. Zobaczymy jak będzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mareq bo wymiana napinacza to duzo nie daje, to taki chwilowy pol srodek, wymiana lancucha dopiero skutek,

u mnie po wymianie napinacza duzo nie dalo wymienielm lancuch i dopiero zaczelo to inaczej pracowac, a lancuch wydawal sie nie wyciagniety, ani nie mial odchylow na boki, zapewne luzy na rolkach laczacych kolejne oczka

jesli jezdzisz juz na mienrale to nie zalewaj polsyntetyka, silnik sie roszczelni i bedziesz mial problem, jak juz jest to jest, ja tez mam mienral i nic nie rzezi w rozrzadzie, choc nei wplywa to najlepiej na niego szczegolnie jak jest zimny silnik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z czasem pomyślę o łańcuchu. Najlepiej chyba zainwestować w oryginał. Nie żeby już tak strasznie żęziło ale przyjemnie by było poczuć różnicę. Wczoraj też paski wymieniłem bo już trochę skrzypiały. A co do tego oleju to jeżdże na nim dopiero jakieś 20 tys. Wcześniej nie wiem co było lane. Silnik suchutki. Nic się nie poci. Tylko ten minerał bardzo szybko czarnieje i ubywa jakies 0,5 na 5tys km. pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z czasem pomyślę o łańcuchu. Najlepiej chyba zainwestować w oryginał

 

Święte słowa :diabel: . Jak będziesz kupował to sprawdź w Hipol-u. mają oryginalne łańcuchy taniej o około 100 zł od ASO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mareq tak jedynie oryginal jak cos(zreszta nie jest taki drogi ok 150zl), nie zakladaj zadnego JC czasem

co do oleju to jezdz na tym minerale

 

jarki w jakim Hipolu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mareq tak jedynie oryginal jak cos(zreszta nie jest taki drogi ok 150zl), nie zakladaj zadnego JC czasem

co do oleju to jezdz na tym minerale

 

jarki w jakim Hipolu?

 

:oops: Pomyłka. namieszałem.

tak więc już poprawnie podaję:

1. Oryginalny górny napinacz w Hipol-u 250 zł

2. Oryginalny górny łańcuch w Hipol-u nie wiem ale coś pewnie ok. 120 zł

3. Hipol-owski górny napinacz ok. 120 zł

 

a w ASO:

 

1. Górny napinacz ok. 350 zł

2. Górny łańcuch 150 zł

 

Gdzie ASO wiadomo

HIPOL http://www.hipol.pl/index_hipol.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...