Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Wymiana rozrządu w ga1xdx


Gość hermoll
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

istnieje, istnieje ;) mam taki założony u siebie. Może w końcu w przyszłym tygodniu uda mi się wymienić górny łańcuch to zobaczymy jak jest zużyty Hipol :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

istnieje, istnieje ;) mam taki założony u siebie. Może w końcu w przyszłym tygodniu uda mi się wymienić górny łańcuch to zobaczymy jak jest zużyty Hipol :)

 

Ooo, to bardzo proszę o raport. Niedługo sam będę musiał zdecydować co włożyć i każda opinia się przyda :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

O kurna. Dzisiaj zapytałem w aso w białymstoku o gówny łańcuch to mi bez mrugnięcia okiem zaśpiewał 470zł. Ja pitole. Z kolei z ciekawości zapytałem też w JC. Odpowiedź= "tak mamy na miejscu , 25zł" Z tego co pamiętam to łańcuch do roweru więcej mnie kosztował. Ciekawe czy są tacy ryzykanci żeby to kupować :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ta cena jest z kosmosu, powinien kosztowac ok 150zl, pewnie chcial wyciagnac kase od ciebie baran jeden

Chyba z ciekawości jeszcze raz zadzwonie. Może mu się coś pomieszało. :/ A przy okazji. Żeby zdjąć górny łańcuch naoisałeś że trzeba lekko unieść to koło pośredniczące. Mam rozumieć że po odkręceniu śruby na krórej ono siedzi jest możliwość jego podniesienia bez zdejmowania z tego wałka? Nie bardzo wiem w jaki sposób jest to koło zamocowane... Możesz mi to przybliżyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przykrecone jest sruba, no zawsze te pare mm jest luzu mozesz jej jakos nagiac/podniesc i srubokretem wygrzebiesz jakos lancuszek :)

Aaaaa to już rozumiem. Bo nie bardzo wiedziałem jak to interpretować :D Dzięki za wyjaśnienie. pozdrawiam. Ps a co do tego aso to może koleś mi powiedział od razu z robocizną ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
mareq bo wymiana napinacza to duzo nie daje, to taki chwilowy pol srodek, wymiana lancucha dopiero skutek,

u mnie po wymianie napinacza duzo nie dalo wymienielm lancuch i dopiero zaczelo to inaczej pracowac, a lancuch wydawal sie nie wyciagniety, ani nie mial odchylow na boki, zapewne luzy na rolkach laczacych kolejne oczka

jesli jezdzisz juz na mienrale to nie zalewaj polsyntetyka, silnik sie roszczelni i bedziesz mial problem, jak juz jest to jest, ja tez mam mienral i nic nie rzezi w rozrzadzie, choc nei wplywa to najlepiej na niego szczegolnie jak jest zimny silnik

 

Siemka i mam pytanko co masz na mysli piszac silnik sie rozszczelni - bo ja mialem taka sytuacje, tzn mechanik sie pomylil i wlal 10w40, gdzie zawsze jezdzilem na 15w40, po 4rech dniach strasznie zaczol rozrzad stukac. No i puzniej wymienilem 2 lancuchy, 2 napinacze i nadal stuka - f*ck.Teraz juz spowrotem zalalem 15w40 jest lepiej ale nie tak jak powinno byc.PS stukanie jest strasznie metaliczne i raczej w przedniej czesci rozrzadu, a napinacz jest z tylu. ????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jakie ta lancuchy zalozyles i napinacze?? chyba nie JC :D .....

a napewno mechanik dal nowe moze zobaczyl ze ladnie wygladaja i wsadzil tylko nowe napinacza?

rzadki olej moze wyplukac nagar, ktory moze uszczelniac silnik w ktorym pierscienie nie trzymaja juz dobrze kompresji, tak mi sie wydaje,

a czy napewno rozrzad stuka , moze panewki na wale, albo zawory?

 

odglos rozrzadu nie ma nic wspolnego z tym gdzie jest napinacz

 

skoro dales nowe napinacze i lancuchy to na pelnym syntetyku nie ma prawa rozrzad halasowac, chyba ze kola rozrzadu sa maxymalnie wyrobione, ale w to watpie

 

ja obstawiam ze zalozony jest spowrotem stary rozrzad albo nowy z JC

 

daj znac co wsadzil mechanik, pozatym jak to sie pomylil, skoro popelnil blad niech on go naprawia ze swojej kasy

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za szybka odpowiedz. Jakie lancuchy i napinacze - nie mam pojecia. Az wstyd sie przyznac, ale musialem wyjechac z kraju i nie mialem mozliwosci dopilnowania tego. Samochod stal u mechanika 4 miechy.Po 2ch go teoretycznie zrobil i ponoc bylo wszystko ok, jak przyjechalem to okazalo sie ze jest to co bylo.

 

Dziwne jest ze jak go odpale to przez 2 sec stuka, puzniej przestaje na 7 sec, a puzniej to juz naparza ostro, jak go podkrece do 4tys obr to cichnie - ale nie do konca.

 

Pamietam ze po tej felernej wymianie oleju bylo wporzadku jakies 4ry dni. Musze sie przyznac rowniez ze zaraz po wymianie nie poczekalem na zgasniecie lampki cisnienia oleju - dodalem gazu.Obawiam sie ze mogla sie polamac ploza prowadzaca dolnego lancucha.Mam jeden z pierwszych modeli silnika na wielo punkcie 1.6 16v - 95r .

 

Mechanik to dobry moj kumpel, wiec raczej nie sadze zeby pozakladal stare czesci. :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne jest ze jak go odpale to przez 2 sec stuka, puzniej przestaje na 7 sec, a puzniej to juz naparza ostro, jak go podkrece do 4tys obr to cichnie - ale nie do konca.

objaw wyciagnietego lancucha i wytartego napinacza

Pamietam ze po tej felernej wymianie oleju bylo wporzadku jakies 4ry dni. Musze sie przyznac rowniez ze zaraz po wymianie nie poczekalem na zgasniecie lampki cisnienia oleju - dodalem gazu.Obawiam sie ze mogla sie polamac ploza prowadzaca dolnego lancucha

napewno nie gdyby ploza sie polamala oj to by sie narobilo...... gdyby sie tak stalo, chyba ze mowisz o slizgu na plozie jesli wsadziles JC to bym sie wcale nie zdziwil, ale to raczej dlatego ze to chinskie gowno, normalnie nie ma prawa sie cos takiego wydarzyc

Mam jeden z pierwszych modeli silnika na wielo punkcie 1.6 16v - 95r .

to juz conajmniej druga poprawiona wersja silnika GA16DE w pierwszej odmianie miedzyinnymi byly gorne prowadnice lancucha

 

ja obstawiam stary rozrzad albo wymiane samych napinaczy albo chonskie JC posypalo sie :/

 

jak dojdziesz co to daj znac

 

a moze nagrasz dzwiek i wrzucisz na forum?? to posluchamy, poradzimy

 

podajc ceny tego rozrzadu-czesci to bedzie wiadomo co to za czesci

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do off topa o olejach chciałbym zdementowac opinię o rozszczelnianiu silnika przez syntetyk.

Minerał czy syntetyk sam w sobie smaruje i koniec. Jeśli silnik trzyma się tylko dzięki uszczelnieniu syfem to rozszczelnią go dodatki myjące. Dodatki myjące dodawane są i do syntetyków i do pół. i do minerałów.

Nowoczesne minerały to nie to samo co zielony lotos.

Koniec off topa;-)

 

Czy spotkaliście się z przypadkiem zerwania łańcucha w GA16DS lub GA16DE?

Jak wygląda sprawa kolizyjności tych silników?

 

P.S. mam nadzieję, że nie umknęło mi to podczas przeglądania wątku;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim aucie jestem niezadowolony tylko z tego czego dotykał się poprzedni własciciel.

Na szczęscie lewus mechany i się mechaniki nie tykał, mam nadzieję;-)

Warto mieć swiadomość ryzyka;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość johny_fellow
Czy spotkaliście się z przypadkiem zerwania łańcucha w GA16DS lub GA16DE?

 

Ja słyszałem o 1 przypadku od serwisanta z ASO ale nigdy nie wyczytałem o takowym na forum.

 

Jak wygląda sprawa kolizyjności tych silników?

 

Niestety są kolizyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki hermoll za obszerne info.

 

Dzwonilem do mechanika, mowi ze wymienil 2 lancuchy i 2 napinacze zakupione w JC.Lancuchy byly cale, nie rozpinane.

 

Dzwonilem rowniez do ASO. Kolo z serwisu powiedzial ze w tych silnikach na dolnym lancuchu rozrzadu jest:

1.ploza napinajaca - 130zł

2.ploza prowadzaca - plastikowa - 100zł

Spotkalem sie na forum z przypadkiem w ktorym ploza prowadzaca sie rozsypala i resztki plywaly w misce olejowej.

 

Takze w nastepnej kolejnosci bede musial sprawdzic te plozy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość johny_fellow
wymienil 2 lancuchy i 2 napinacze zakupione w JC

 

Jak kupił napinacze i łańcuchy firmowane przez JC to się wcalę nie dziwię, że działa kijowo.

 

Najlepiej jest kupić napinacz marki ZUIKO i łańcuchy oryginalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie wlasnie zdalem sobie sprawe ze gdy zmienialem olej 2 tyg temu specjalnie na gestszy, nie zapalila sie dioda od cisnienia oleju. Pamietam ze gdy zerknolem pod silnik to czujnik cisnienia oleju byl caly zalany olejem.

 

Przypomne ze mam problem ze stukajacym rozrzadem. Jak odpale to 2sec stuka,puzniej 7 sec jest cicho, a potem to juz dzwoni. I teraz mam pytanie czy czujnik cisnienia oleju reguluje cisnieniem oleju w napinaczu??.... czy tez w rozrzadzie.??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość johny_fellow
czy czujnik cisnienia oleju reguluje cisnieniem oleju w napinaczu??.... czy tez w rozrzadzie.??

 

Nie, czujnik ciśnienia oleju w momencie rozruchu i pracy silnika mierzy tylko poziom ciśnienia oleju potrzebny do jego prawidłowej pracy. To ten czujnik właśnie gasi lampkę ciśnienia oleju i jeżeli jest uszkodzomy to nawet w momencie kiedy jest za niskie ciśnienie nie wskaże tego na desce rozdzielczej.

 

Warto go wymienić a koszty nie są ogromne ok.15-30zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio znalazłem ofertę na górne koła rozrządu za 70 czy 80 zeta za sztukę, nie jestem pewny ale chyba z Hipola. Zakładał ktoś może takie koła, czy to jest coś warte? Bo cena jest atrakcyjna w porównaniu z ok. 300zł w ASO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gregor jezeli oryginalne kola sa OK nie widze najmniejszej potrzeby zakladac kol nowych

 

kadi a ile kosztowaly te lancuchy, ja kiedys dostalemw JC ale akurat byl nie orzpinanay ale byla to podroba w worku jak oryginal, nie mial nawet ozczonych ogniw na kolory, a oznaczenia twardosci byly nizsze niz na lancuchu MCC czyli z JC

a wyglad tez zyczyl wiele do zyczenia

 

a co do napinacza im wieksze cisnienie oleju im wieksze obroty tym napinacz coraz mocniej napina , ale jesli nawet jakis czas slabo napinal to tylko jakies gowno warte czesci z JC mogly narobic problemow

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawde nie mam pojecia co to za czesci. Bylem przekonany ze mechanik to zrobi i bedzie git. Jak przyjechalem po 4rech miesiacach to sie zdziwilem. Kumpel mechanik mnie skasowal 850 zika za robocizne, 2 lancuchy i 2 napinacze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

850zl lyknal od Ciebie + koszt czesci..... wow no to ladnie sie wykosztowales, a teraz pewnie trzeba robic ponownie i wstawic oryginalne czesci napinacze Zuiko moga byc

 

to ja tez mam takiego mechanika znajomego ;) co za wymiane sprzegla krzyknal 300zl i to w promocji jak dla mnie , hahahahaaaa no nic niektorzy maja wyobraznie, tylko niekiedy sie slono placi za to

 

no to kadi wyrazy wspolczucia, jestem pewien ze dolu mozna bylo nie robic tylko wymienic gorny lancuch i g napinacz :]

 

no nic pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość johny_fellow
Kumpel mechanik mnie skasowal 850 zika za robocizne, 2 lancuchy i 2 napinacze.
za wymiane sprzegla krzyknal 300zl i to w promocji jak dla mnie

 

Nie powiem chłopaki fajnych macie kumpli :D:P

Ja u mojego mechanika uważanego za najdroższego w mieście, człowieka z dyplomem magistra inżyniera mechaniki za wymianę kompletnego rozrządu, kompletnego sprzęgła, pompy wody, pasków, wszystkich płynów i wszystkiego tego co pominąłem a jest wyżej na zdjęciach a sporo tego było, plus ogólny przegląd samochodu zapłaciłem 600zł a robili to 4 dni. I oczywiście jak coś jest źle zrobione, mam jakieś uwagi co do wykonania to wszelkie poprawki mam gratis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...