Jump to content
Części Nissana - iParts.pl

N16 - piszczy przy rozruchu a potem glosno "cyka"


Guest Bajbusek

Recommended Posts

Guest Bajbusek

Podejrzewam paski klinowe. Jak odpale auto po dluzszym postoju to piszczy przez 2 sekundy a potem slychac wyrazne cykanie w okolicach (szemranie) w okolicach alternatora - czy to paski tak halasuja ? Czy mozna to czyms "przesmarowac" czy paski do wymiany (sa chyba 2, jeden na alternatorze a drugi na pompie?)

Link to comment
Share on other sites

Zrob tak jak radzi Albin,

 

pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Guest Addagio

Jak będziesz sprawdzał paski, to sprawdź przy okazji w jakim stanie masz alternator. To rzadkie przypadki, ale piszczenie bierze się czasami z pękniętej obudowy alternatora - wtedy jest efekt taki, jakbyś miał ciągle zużyty pasek, czyli po dłuższym postoju wchodzi troszkę wilgoci i piszczy. Wymieniasz pasek i znowu słyszysz to samo. Cykanie miałem właśnie w takiej sytuacji (pęknięta obudowa -ale nie w Nissanie) - jak przez piszczenie (poślizg) ładowanie spada poniżej określonego poziomu wtedy słyszałem cyknięcie (jakby się jakiś przekaźnik uruchamiał), ale równocześnie na chwilkę zapalała się kontrolka ładowania. Po jakimś czasie zacząłem słyszeć pracę alternatora i wtedy przyszedł czas na jego wymianę :(

 

Nie polecam jednak pryskać pasków żadnymi oliwkami - paski (zamienniki) są tanie, wystarczy je wymienić jak są już zużyte i masz przynajmniej pewność, że na trasie nie zerwie Ci się w diabły, bo wtedy jest problem.

 

Pzdr.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...