Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

PRIMERA P11 2.0 TD - 1999 r - pomocy !!!!!!!!!!


Gość cyklop81
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Miałem dokładnie taką samą sytuację. P11 2.0D '99 kombi kupiona w Niemczech 01 grudnia '06. Tam zrobiłem 2tys km wszystko było OK. Po powrocie zpalała się check co jakiś

czas i dwa razy autko zgasło na wolnych obrotach. Diagnoza w Nissanie wykazała dwa błędy

012 i 018. Dolali mi do pół baku trzy puszki 0,25ltr jakiegoś środka do czyszczenia wtrysku.

Jeżdżąc na tej mieszance check zapalał się coraz rzadziej i na krótko a w sobotę dwa tygodnie

temu po raz ostatni. Wydedukowałem, że może mieć to związek z jakością paliwa i żeby to

sprawdzić tankuję tylko to najdroższe BP Ultimate i Shell VPower ale TYLKO na stacjach we

Wrocławiu przy autostradzie i w Shell w Świętochłowicach. Przez te dwa tygodnie zrobiłem

4tys km i check zapalił się tylko dwa razy przez kilka minut poza tym bez zarzutu. Przy teście

prędkości na autostradzie prawie dochodził do 190km/h (jak na autostradzie w Niemchech).

Dwa tygodnie to pewnie za krótko na wnioski (jeszcze nie zrobiłem ponownej diagnozy w ASO)

ale wydaje mi się, że jakość paliwa ma zasadnicze znaczenie. Jak coś się zmieni poinformuję

postem. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gość cyklop81

niestety, nie miałem już siły do swojej PRIMERKI i ją sprzedałem tracąc ok 2 tys zł. Klient jeździ i nie narzeka a ja miałem z nią spore przeboje .

pozdrwiam wszystkich i dziękuję za szczere i wyczerpujące odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość jurgenik
Nie wiem, gdzie jest napisane, że TD jedzie max 172 km/h? Ja swoją na autostradzie A1 jechałem równiez 190 km/h i ani kilometra więcej nie chciała!

 

A co? Masz cyfrowy display że 190 wyświetlało, czy może jakieś supercienkie wskazówki w zegarach i gestą podziałkę że jesteś pewien czy to czasem 191 lub 192 nie było skoro ani kilometra więcej? Z dobrej góry to i bez silnika tyle wyciągnie ;)

Ja co prawda się pomyliłem z tą wartością 172 km/h bo nie miałem manuala przy sobie a pamięć ludzka zawdną jest, ale 2 km/h to raczej mała pomyłka.

 

A tu masz dane techniczne:

http://www.autocentrum.pl/nissanclub/modele/p11.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość valdi-32

Nie wiem dlaczego tak złosliwie odpowiadasz, ale trudno, kwestia kultury. I nie łap mnie za słówka, "ani kilometra więcej" to raczej umowne okreslenie, a 190 jechałem bez problemu (tyle pokazywał prędkościomierz!), bo niby po co mam fantazjować? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na liczniku mogłeś mieć 190 bez problemu. Instrukcja podaje "rzeczywistą" prędkość jaką może rozwinąć ten samochód. Jeżeli masz założony inny rozmiar opon niż ten, który przewidział producent to jest to również powodem błędnych wskazań prędkościomierza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Jeżeli przy redukowaniu biegów obroty spadają do zera i silnik wyłącza się to jest to uszkodzenie "sprzężenie zwrotne pompy wtryskowej"

Miałem taki sam problem z nissanem P11 1999 Hatchback 2,0 td. Kontrolowałem auto na komputerze w autoryzowanym serwisie w Niemczech.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...