Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Wymieniłem filtr gazu po 25kkm


Gość Puzon
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka wszystkim.Wymieniłem filtr gazu po 25kkm zapodam wam fotki i napiszę jeszcze, że tankowałem się w naszym Orlenie w 80%.To co ujżały moje oczy po przecięciu go zatkało mnie jak moja primera jeszcze to znosiła i czy w jakimś stopniu nie zaszkodziło to mojemu silnikowi.Teraz przeszedłem na Statoila, ale zrobię 10kkm i też rozetnę oczywiście fotki też zapodam a teraz fotki po 25kkm tu:

 

 

 

filtr gazu fot 1

 

filtr gazu fot2

 

filtr gau fot3

 

filtr gau fot4

 

filtr gazu fot5

 

filtr gazu fot6

 

 

myślę,że tyle wystarczy oceńcie sami -możliwe komentarze mile widziane.Pozdrasy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O żesz w mordę. Szkoda że nie rozciąłem swojego po ostatniej wymianie. Chociaż facet który mi go wymieniał mówił że był całkiem czysty po 20 tys. km, bez żadnych niespodzianek. W większości tankuję na BP i Shell. Tak sobie myślę czy wystarczy raz czy dwa zatankować gaz na jakimś "koguciku" żeby mieć tak zasyfiony tym czymś filterek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tankuję tylko na Orlenie do tej pory i przy podobnym przebiegu filtr w mojej P10 był (wg gaziarzy, którzy mi robili regulację) MASAKRYCZNIE zasyfiony . Do tego trzeba było robić czyszczenie parownika - ta sama sytuacja a i przydałoby się podobno membrany już wymienić (przy takim przebiegu !!!???).

Co za czasy... chyba będzie trzeba stację zmienić :029:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z kolei odwiedzam Orlen, Lotos, BP, Shell, Statoil... co się nawinie, byle by nie NoName.

Po 20 tys na filtrze było trochę brudu, ale ogólnie w dobrym stanie (słowa gazownika).

 

Ciekaw jestem skąd takie BP czy Shell biorą gaz? Orlen? Lotos? Benzyne i ropę na bank od nich, nie wiem czy gaz też?

Bo chyba tylko Statoil ma własny, reszta kupuje paliwa na miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co zaprezentowałeś - mówie to z całą odpowiedzialnośćią - tankowałes bracie miodny i bardzo czysty gaz.

Nie przesadzam - wymieniałem filtry po 5 ciu tysiacach i wygladały gorzej. Były zaklejone przez coś w konsystencji butaprenu ( w ogóle nie było widać tej w-wy filtrującej). Butapren przechodził przez toto i zaklejał reduktor i wtryski - szkoda gadać...

to co jest na tym filterku - to cząstki stałe i tu mają sie zatrzymać. Każdy filtr to zbiera i zbierać musi - zobaczymy co będzie po zmianie stacji...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest filtr do instalacji sekwencyjnego wtrysku gazu :) stosuje sie je dla gazu w postaci lotnej :) chciałbym teraz zobaczyć jak wygląda reduktor przez który przeszedł ten cały syf...

strach pomyśleć co by było gdyby to wszystko doszło do wtryskiwaczy :/

 

zastanawiam sie czy przy zwykłych instalaciach jest tak samo z lotnym gazem :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zastanawiam sie czy przy zwykłych instalaciach jest tak samo z lotnym gazem :/

Pewnie tak samo, wystarczy odkręcić w parowniku śróbę do spuszczania syfu albo go rozkręcić, masakra, a przed parownikiem jest przecierz filterek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki chłopaki za komentarze ''miodny gaz'',ciekaw jestem jak wygląda filtr paliwa bo od nowości nie był wymieniany czyli 117kkm ,ale czekam juz na nowy(zamówiłem) i jak założe nowy to tak samo stary rozetnę i pokarzę wm na forum :P

Pozdros

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wladis_20

witam

 

Ja tankuje na orlenie albo na statoil i nie narzekam choć szasami zdarza mi się tankować u tzw "kogucików" i czuć wtedy sporą różnicę astatnio wymieniałem filterek gazu i koleś pokazał mi go mówiąc że i tak jak na rok jazdy (20kkm) to wygląda niezle. Wszystko zależy od stacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja ma pytanie troche z innej beczki :D

Sam wymieniałem sobie filterek gazu i podczas wymiany zagubił mi sie magnesik który niby ma przyciagac opiłki metalu, pytanie jest to rzecz nie zbedna i czy nic sie nie stanie jak nie bedzie go tam :?: :?: :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no nieziemsko!!! :/ wniosek z tego ze ten nasz Orlen to sobie jaja robi!!! :027:

 

ja tankuje na BP lub Shellu kilka razy na auchan i przy wymianie filterka jest niezle!!1 :D

 

moze czas zmienic stacje!! ;)

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witka , to tak jak obiecałem teraz zapodaje zdjęcia oryginalnego filtra paliwa tu: filltr paliwa ,(bo taki sam założyłem) teraz po przebiegu UWAGA!!! 117kkm

filtr paliwa 117 kkm fot1

filtr paliwa 117kkm fot2

filtr paliwa 117kkm fot3

filtr paliwa 117kkm fot4

filtr paliwa 117kkm fot5

 

dodam tylko,że paliwa ja w Polsce tankowałem nie wiele może w sumie przejechałem na nim jakieś 2000 km a potem tylko do odpalenia więc podziwejcie i komentujcie aby miło :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mikey_one

tak jak wczesniej filtr powinno zmieniac sie co jakis 10 kkm wiec nie ma sie co dziwc, ze po 25 kkm byl zasyfiony. Ja tankuje TYLKO na orlenie i nie mam problemow z jakoscia gazu, iloscia spalanego gazu itp... Nawet na najwspanialszych stacjach zdarzaja sie "wpadki" (tak jak z benzyna gdy zatankujesz z dna zbiornika) wiec nie ma co mowic, ze to wina orlenu. Na kazdej stacji bywa tak, ze zatankujesz syf i wtedy zapaskudzisz filtr, ktory pozniej sie juz przeciez nie oczysci... Ja tak trafilem na statoilu... skonczylo sie na rozbieraniu parownika a pozniej na jego regeneracji, co nie znaczy, że statoil jest be a orlen cacy... to że stacje działają pod jednym logo nie znaczy, że wszystkie są jak z kalki odbite...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jatankuję tlyko na sparwdzonej stacji BP w mojej miejscowości albo na stacjach shella. Szerokim łukiem omijam no name..i po 15 k.km filterek był czysty i facet powiedział że spokojnie jesczze 10 by wytrzymał.

 

Btw : czy jedno tankowanie na No name może tak zasyfić filtr, czy trzeba kilka razy zalać na takich stacjach,żeby coś sie z nim działo ??

 

Pewnie sa i dobre stacje no name..ale ja jeszcze sie z taka nie spotkałem, osttanio zatankowałem na takiej w marcu i ledwo do domu dojechałem :diabel2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...