Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Awaria przekładni kierowniczej


dinodino

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Żarło, żarło i zdechło. Wychodzę rano do samochodu, a pod silnikiem kałuża płynu :!: . Olej. Podnoszę maskę cała lewa strona pod silnikiem mokra, od góry lewa osłona przekładni kierowniczej mokra. Cieknie z przekładni :( . W zbiorniku wspomagania poziom poniżej minimum. Porażka . Godzinę temu wizyta w serwisie od przekładni. Diagnoza - poleciał uszczelniacz na 99%. Koszt naprawy od 700 do 1200 zł w zależnosci od tego czy wystarczy wymienić uszczelniacze czy są wżery i trzeba regenerować (chromowanie). Wolny termin za tydzień. Jeżeli dojdzie chromowanie nie mam auta przez tydzień :!!: Nie wiem jak to zrobię auto muszę mieć do pracy 15 km dzieci do przedszkola. K..wa przepraszam. :(

No i extra kasy brak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Który dokładnie uszczelniacz jest do wymiany? Jeśli ten , w który wchodzi wał kierownicy to masz szczęscie. U mnie było to samo , też krzyczeli za regenerację 1000 zł. Ale rozebrałem , wyjąłem uszczelniacz i do sklepu. Oczywiście do takiego gdzie sprzedają tylko uszczelniacze i jakieś tam środki LOCTITE. Tam dostałem uszczelniacz za bagatela 6,65 zł. Wymieniłem i jest super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Sam nie wymienię, bo niestety nie mam warunków, a poza tym trochę bym się bał. Patrzyłem na allegro używane 250-300 zł, tylko P10, nie wiem czy P11 ma to samo. No i nie wiadomo na jaką się trafi.

Uszczelniacz poszedł z boku z prawej strony.

pozdrowienia :| Na razie dolewam olej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie cieknie taka różowa uszczelka w miejscu gdzie wchodzi drążek kierowniczy do maglownicy, czy to jest ta uszczelka za 6,65zł?

 

Jeżeli tak no to muszę się za to wziąć bo dolewanie płynu drożej wychodzi :/

 

Maniek czy można się do niej dostać bezproblemowo, czy lepiej wstawic na warsztat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie cieknie taka różowa uszczelka w miejscu gdzie wchodzi drążek kierowniczy do maglownicy, czy to jest ta uszczelka za 6,65zł?

 

Jeżeli tak no to muszę się za to wziąć bo dolewanie płynu drożej wychodzi :/

 

Maniek czy można się do niej dostać bezproblemowo, czy lepiej wstawic na warsztat?

 

Niestety trzeba wyjąć całą przekładnię. Nie jest to ta uszczelka za 6,65. Najlepiej rozebrać przekładnie i sprawdzić jaka tam siedzi uszczelka a potem do sklepu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam zainteresowanych. Dzisiaj odebrałem samochod z warsztatu. Przekładnia zrobiona. dodatkowo wymienione górne wahacze i łączniki stabilizatora. Geometria. Koszt z częściami - 1100. :/ Ale jest ok. W końcu przestał ściągać w prawo i kierownica jest prosto. :D No i nic nie stuka z przodu. A ostatni pseudomechanior twiedził, że stuka bo ten typ tak ma :zly2: . Pozdrowienia. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

*dinodino a wiesz może co dokładnie zrobili z przekładnią? Wymienili tylko uszczelki? Jak możesz to napisz jakie koszty części i naprawy tej przekładni. Czasami jeżdze w Twoje okolice i tam naprawiam samochód, bo taniej niż w Wawie.

 

Zastanawiam się nad zrobieniem swojego magla, moim zdaniem dobrze chodzi, wystarczy tylko uszczelinić. Dodam, że w ciągu 4 m-cy dolałem do wspomagania już jakieś 50zł. :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Wymontowali i rozebrali przekładnię, wystarczyło powymieniać uszczelniacze, na pewno te od strony drążków, nie wiem czy od kolumny. Wymienili osłony gumowe po bokach maglownicy. Straszyli mnie jeszcze chromowaniem drążków kolejne 500 zł i 5 dni, ale po rozebraniu okazało się, że nie ma wżerów. No i olej wspomagania, bo go właściwie nie było. Dodatkowo jak pisałem wcześniej górne wahacze i łączniki.

Firma "TEN CAR" Ciecierzyn koło Lublina tel.081 7561352.

Trzeba się zapisywać, bo mają sporą kolejkę. Do weryfikacji ok 3 dni. Naprawy do 2-3 tygodni. Mi się udało, byłem zapisany za 2 tygodnie, ale ktoś zrezygnował i wkręcili mnie wcześniej. Obsługa super. Polecam. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...