Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P11/WP11] Zwrotnica, łożyska zwrotnicy


siwy77
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, piszę pierwszy raz, bo mam problem ze zwrotnicą. podejrzewam, że takie pytanie już gdzies padło, które chcę zadać, ale siedzę, przeszukuję i nie mogę nic namierzyć. chodzi mi o to, czy zwrotnica od p11 2b będzie pasowała do p11 2td? 100%, że jest walnięty sworzen, zeszlifowany przy zdejmowaniu bieżni lożyska dolnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy zwrotnica od p11 2b będzie pasowała do p11 2td?

z bazy części intercarsu wynika, że do benzyniaka jak i do diesla jest ten sam zestaw naprawczy, więc zwrotnica musi być identyczna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość leon130tc
Witam !

 

 

Wymienialem juz te lozyska, nameczylem sie troche z tym walac mlotkiem i nie chcialo pojsc, zwrotnica ciagle sprezynowala wiec odkrecilem cala kolumne z kielicha ( trzy nakretki pod maska ) i naginajac cale kopyto do dolu wyciagnelem je z nadkola, wtedy jeden cios i poszlo. I tak trzeba wyjac kolumne zeby wcisnac dokladnie nowe lozyska wiec sie nie meczcie pod autem tylko odrazu auto wysoko do gory i wyjmijcie kolumne.

Można jeszcze inaczej-ja też zaczynałem od walenia młotem,ale łatwo wtedy coś zepsuć...

Po odkręceniu nakrętki sworznia zwrotnicy pomiędzy ten sworzeń a miejsce gdzie znajduje się zewnętrzne mocowanie górnego wachacza włożyłem hydrauliczny podnośnik-taki mały samochodowy z lewarkiem który napinając zadziałał jak rozpierak-sworzeń wyskoczył od razu;-)) i zero wysiłku-problem tylko jeśli ktoś nie ma takiego podnośnika-ale na allegro są po ok.40 pln,nie majątek,a na pewno się nie raz przyda.Tylko nie za duży żeby się zmieścił pomiędzy sworzniem a górnym wahaczem.

W razie problemów służę radą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dopadło i mnie

Czy koniecznie trzeba wymieniać łożysko dolne i górne?

Z tego co wyczuwam to chroboli mi ma górze. Aha jak zdjąć ten kapturek z góry?Podwarzyć wkrętakiem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymienia 2 łożyska , wyjdzie ci taniej 10 zł (cały komplet 2 łożyska z uszczelniaczem można kupić za 60 pln ) . A jedna robota.,

 

[ Dodano: Nie 06 Lip, 2008 23:45 ]

Kapturek delikatnie śrubokrętem podważ .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nice-wawa chrupie to małe za 8 zeta dlatego pytam czy i to duże też wymieniać (robota , koszty). Tak nie musiałbym rozbierać całości (tak myślę) tylko ściągnąć górę.

Rozebrałem i okazało się że jednak chrupie duże tak że mymienione zostały dwa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Muszę się zabrać za wymianę tych łożysk na zwrotnicy bo luz jest spory i w związku z tym mam pytanie do tych co już wymieniali we własnym zakresie.

Czy trzeba wymontować zwrotnicę i osadzić w imadle, żeby te łożyska wymienić czy da radę bez wymontowania.

Pytam bo niewiem ile czasu na to trzeba poświęcić.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy trzeba wymontować zwrotnicę i osadzić w imadle, żeby te łożyska wymienić czy da radę bez wymontowania.

u mnie były wymieniane z obydwu stron, najpierw prawa, a po około pół roku lewa. Nie wymieniałem sam ale patrzałem mechanikowi na ręce :D . Z prawego zeszło łatwiej niż z lewego, ale tu jak i tu trzeba było trzeba było wymontować zwrotnice.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem sam ale nie szło zdjąć. Wydałem 60 zeta za robotę. Trudno jakoś się odkuję.

Z tego co widziałem to była zdjęta cała. W moim przypadku najgorzej było zdjąć od góry. Może dlatego że dół był rozsypany a góra silnie skorodowana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wskazówki.

Podjadę do jakiegoś mechanika, chociaż u mnie o takiego trudno.

Ja gościowi nawijam o łożyskach na zwrotnicy a tn mi chciał wymienić łożysko koła, potem na amortyzatorze. Gośc nie trybił kompletnie ale co się dziwić jak pewnie zobaczył pierwszy raz WP11. Na codzień pewnie robi Fiaty, Fordy, Ople i francuzy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz troszkę kluczy i imadło , możesz wymieniać. Jak wymieniałem u mechanika łożyska , bo bałem się pierwszy raz to robić. Jak mi teraz padnie druga strona to sam robię .Mechanik wymieniał około 30 min . Wymontował amorek , odkręcił łącznik , górny wahacz , śruba zwrotnicy pod kapturkiem blaszanym, , odłączyć czujnik abs ,podstaw coś pod tarcze hamulcowa aby przegub nie wyszedł . i. A reszty nie pamiętam i za wszelkie błędy przepraszam .

 

do dzieła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wielkijacku ja wymieniałem w starym polmozbycie i gościu też się dziwił czemu przywiozłem mu 2 do zwrotnicy i w dodatku takie małe. Na początku chciał mi rozbierać macphersona. Zatrybił dopiero gdy mu pokazałem palcem jak chłop krowie na rowie.

No cóż poldki , ładzianki i kredensy takich "dziwadeł' (jak to mechnior określił) nie posiadają. Paprał się z tym 2 godziny ale jest git.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gość czarek532

no to po przeczytaniu tych wpisow calkiem sie zamotalem mam luz na gornym sworzniu zwrotnicy i teraz prosze o rade czy to sie wymienia tylko sworzen czy tam sa jeszcze lozyska nie mam pojecia moze mi to ktos troche opisze p10 r 95

 

[ Dodano: Czw 31 Lip, 2008 14:38 ]

w ksiazce ktora sciagnelem z neta o naprawie nissana nie ma slowa o wymianie tego sworznia i nic o lozyskacna zwrotnicy wiec moze znajdzie sie ktos zyczliwy co mi wyjasni co i jak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

witam mam problem ,wymieniam właśnie łożyska w zwrotnicy i od 1h się mecze żeby odkręcić nakrętke tą pod tą gumową kopułką i ni chu chu nie idzie może w złą stronę odkręcam ?? w którą to się powinno odkręcać?? i jak już to odkręce to co dalej ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurde zara mnie coś trafi , ta nakrętka ani drgnie !!! kurrrr... znacie jakieś cudowne sposoby na takie nakrętki co się nie chcą odkręcić bo udało mi się już złamać dwa klucze swój i sąsiada :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wu Dek i zostawić na noc.Z rana poprawka. Coca Cola. Nasadka Honitona i długie ramie(rurka) tylko z wyczuciem. Czasem uciekające k.... przez drzwi garażu :D , ale to mało skuteczna metoda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Witam.

 

Podłacze się do tematu.

U mnie co przy manewrowaniu coś strzela w prawym kole, metaliczny dźwięk niesie się po nogach. Jak bardzo wolno jadę i kręcę kierownicą czy to w prawo lub lewo raz jest a raz nie ma. Podejrzewam łozysko zwrotnicy lub kończące się klocki.

Jak sądzicie?

Pozdro :one:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chrupie przy samym skręcie w miejscu to łożyska zwrotnicy Może to być kończący się przegub zewnętrzny( stukanie na zakrętach), a nie łożysko zwrotnicy, albo sworznie wahacza dolnego ( stuki przy zmianie biegów i ruszaniu). Tak jak pisałem unieś przód w górę i poruszaj kołami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Miałem podobnie ostatnio i okazało się że odkręciła się śruba mocująca przegub, dokręciłem i po robocie. Objawy były podobne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...