Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Nissan Data Scan 1.4 - test ECU po LPG


Darek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Czy ktoś z Was używa w/w programu do diagnozowania silniczków GA14/16DE?

Ostatnio wyrzuciłem mikser LPG z mojej nyski i postanowiłem pojeździć co nieco na noPB, tylko nie wiem czy obecność zwężki w dolocie nie poprzestawiała czegoś w ECU.

Posiadam ten program i interfejs, ale odczyty niektórych sensorów są dla mnie niejasne.

Np A/F Base o czy to mówi?.

Obserwowałem pracę silnika podczas rozgrzewania i zastanawiają mnie niektóre wskazania. Np:

- wyprzedzenie zapłonu na b.jałowym 700-750obr/min(na rozgrzanym silniku 85-95C i braku obciążenia typu światła, dmuchawa etc) wacha się w zakresie 2-6st. Przy lekkim podniesieniu obr do 1100 jest 11-12.

- O2 sensor (zapewne sonda lambda) na jałowym 700-750 stoi na ubogo,ale przy niewielki wzroście obr do 1100 zaczyna ładnie pulsować.

Zastanawiam się czy taka praca jest normalna dla silnika GA?

 

Wczoraj resetowałem ECU przez odłączenie od aku przez okres około 8h (dłużej nie mogłem bo stale potrzebuję fury. Mam nadzieję że tyle wystarczy do resetu) i zwarcie klem, rano odpaliłem silniczek żeby popracował do rozgrzania i ruszyłem w trasę do pracy (35km). Ogólnie autko ma więcej wigoru niż na LPG (ale odkrycie ;) ) tylko przy przyspieszaniu w okolicy 3000 obr czuć lekkie szarpnięcie (jakby chwilowy wzrost momentu) . Nie pamiętam czy oryginalnie przed LPG tak było czy nie.

 

Możecie skomentować i coś doradzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy wolnych obrotach może być tendencja do ubogiej mieszanki - to nic strasznego - na podwyższonych musi byc stechiometria.

Gdybys miał stechiometrie na wolnych obrotach - na podwyższonych wyszłoby prawdopodobnie superbogato.

Miksery zaburzaja "liniowość" składu mieszani w całym zakresie obrotów - czasami z mikserem tak musi być...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki p_flori za odpowiedź, ale mikser 2 dni temu wyjąłem z dolotu i od 2 dni jeżdżę na V-power. To co opisuję tyczy się pracy silnika na benzynie z oryginalnym fabrycznym dolotem ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...