Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

kto produkuje klocki do P12 (oryginały)?


Gość clex
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

czy ktos wie kto produkuje oryginalne klocki do p12? u dystrybutorow kosztuja ponad dwa razy tyle co np. lucasy ale ja na swoich przejezdzilem pewnie ze trzy razy tyle (80tys) ile wyjezdzilbym na zamiennikach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Obok loga Nissan figuruje logo Akebono. Tak przynajmniej zauważyłem, ale myślę, że nie jest to jakąś sztywną zasadą i podwykonawca nie musi być na całą produkcję P12 ten sam. Często jest nim też Lucas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieważne nawet kto produkuje bo klocki na pierwszy montaż i te sprzedawane w ASO - oryginał to nie jest już to samo. Na pierwszy montaż idą "specjalne" części.

zgadzam sie ja mialem mondeo 93rok przy przebiegu 170tys wymienialem tarcze i klocki po wymianie ogladam sobie stare tarcze a tam rok nabity 93 :zdziw:

a do P12 jakie polecacie tarcze i klocki bo pomalu sie przymierzam do wymiany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Tikitaki
gadzam sie ja mialem mondeo 93rok przy przebiegu 170tys wymienialem tarcze i klocki po wymianie ogladam sobie stare tarcze a tam rok nabity 93

A co w tym dziwnego. może po prostu nie były zmieniane tarcze od nowości.

Np. u mnie też jest obecnie przebieg 170 tys i tarcze są fabryczne.

Niestety będę musiał je zmienić, bo nieźle zardzewiały a tylne są jakieś sine (przegrzane?).

Poza tym najpewniej w p12 są graty valeo albo lucas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc

Pracowalem w Nissanie bardzo krotko (6 mcy) ale przez ten czas pojawialy sie tylko klocki TRW i Valeo. Tylko te firmy zaopatruja Nissana na produkcji, servisy byc moze dostaja cos innego jeszcze ale ponad wszelka watpliwosc Lucas nie jest (byl ;) )montowany przez wytwornie.

Pozdr

G

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość MICHAŁ82

Jak zmieniałem gość z serwisu pokazywał mi "oryginalne" z naklejką Nissana a w środku siedział sobie LUCAS i sam mi podpowiedział żeby kupić Lucasa bo są połowę tańsze niż te tylko w ładnym pudełku z logiem Nysy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam to jakie polecacie firmy tarcz i klockow do p12 bo tak mysle ze gwiazdke nyska dostanie nowe halmulce i olej do skrzyni(czy Mobil1 SHC bendzie ok)

tarcze myslalem brembo kupic ale nie wiem jakie klocki za lukasy cenia ok 160zl dobra cena?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brembo nie robi tarcz pod P12- to podróby :|

:zdziw: :zdziw: :zdziw:

to mnie zalatwilas jutro tam jade i to dokladnie sprawdze.

jestes na 100% pewna

bo cena by pasowala na brembo 159euro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam to jakie polecacie firmy tarcz i klockow do p12 bo tak mysle ze gwiazdke nyska dostanie nowe halmulce i olej do skrzyni(czy Mobil1 SHC bendzie ok)

tarcze myslalem brembo kupic ale nie wiem jakie klocki za lukasy cenia ok 160zl dobra cena?

 

Podaje link go gościa na allegro, który sprzedaje w dobrej cenie częsci do nissana....

Napisz do niego, bo w tej chwili nie ma wystawionych klocków do P12.

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=146738484

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrzyłem teraz do katalogu firmy JC i mają w swojej ofercie klocki i tarcze paru firm.

Gościu ten z allegro bedzie miał częsci z JC, sam u niego kupywalem pare rzeczy do mojej P12

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupywałem u niego łączniki stabilizatora 2 sztuki, firmy 555 koszt ok. 50PLN sztuka. oraz filtr powietrza i wszystko było ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Brembo jak nie ma w katalogu tzn. że ich nie produkują do P12

Skrzynie zalałem olejem Petro Canada 75W90 kosztowało to mnie 21PLN za litr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie nissany składane w Angli mają klocki i tarcze Lucas TRW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zajrzyj tutaj

www.ebcbrakes.pl

Wg ich katalogów i cenników do Primery P12 są dwa rodzaje klocków

- standardowe przód o oznaczeniu DP1339 w cenie 111,53 zł,

tył o oznaczeniu DP1354 w cenie 178,19 zł,

- Greenstaf przód o oznaczeniu DP21339 w cenie 215,40 zł,

tył o oznaczeniu DP21354 w cenie 320 zł

Znajdziesz na tej stronie również tarcze hamulcowe oraz informacje gdzie można to nabyć.

Owocnej lektury.

Pozdrawiam :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do 350Z tez nie ma w katalogach a robia.

zobaczymy klocki raczej Lucasa kupie ale z tarczami to nie wiem chcialbym jakies dobre bo mam tendencje do wichrowania tarcz w autach :diabel:

te orginalne co mam tez juz bija :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz do centrali Brembo e-maila z zapytaniem, gdzie mozesz kupic tarcze do P12

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...