Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Błąd P0420, dodatkowo problemy z klimatyzacją. PRIMERA P11 E


Gość czabryk
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W serwisie wykryto błąd P0240 i powiedziano że kat jest walnięty i trzeba szybko wymienić - koszt 3000. Kto miał taki problem proszę o radę.

Dodatkowo nie działa klima. Jaką nie ustawię temperaturę to po 5 min w aucie jest tak gorąco że nie można wytrzymać, a jak wyłączę klimę i nawiew to zaparowują szyby. Mam tego dość pomóżcie.

Nie wiem czy to ważne ale wskaźnik temp. płynu chł. dochodzi do połowy i konie.bez względu jak jadęi gdzie czy szybko czy w mieście. Proszę pomóżcie. Pozdrawiam wszystkich PRIMEROWICZÓw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze nie daj sie ladowac w konia.

aby stwierdzic ze kat umarl nie wystarczy odczytac kod ECU. rownie dobrze moze byc sonda lambda padnieta, badz masz mieszanke zbyt bogata badz uboga

aby dokladnie sie dowiedziec czy kat dziala trzeba:

1. zmierzyc jego temperature pirometrem na obu koncach. tyl powinien byc cieplejszy o 20 stopni i wiecej

2.zbadac sklad spalin przed i za katem

 

A teraz co moze powodowac ze blad sie pokazuje

1. popsuty kat - w co watpie bo auto nie jest najstrarsze

2. poszla uszczelka na wydechu

3. nieszczelnosc w ukadzie dolotowym

4. cieknace wtryski

5. swiece

6. zaplon

 

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za rady widzę, że muszę znależć dobrego mechanika. Mam jeszcze jedno pytanie czy w Primerze P11 144 jest filtr przeciwpyłkowy, klime posiada. Dzieki rady i proszę może parę słów o klimie . Czemu mam takie problemy. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc, ja też mam problem z P0420, a mianowicie regularnie raz w miesiącu mi go komp. wywala. Jednak cały czas sądzę, że jest to problem z drugą sądą lambda. Jedno zauważyłem, że błąd wyskakuje jak jadę dłuższy czas ze stałą prędkością. Kat ma dopiero 111kkm i sądzę, że za wcześnie na jego koniec. Na dokładną analizę problemu szkoda mi trochę kasy, no chyba, że ktoś z Łodzi poleci mi warsztat (oprócz ASO) gdzie zaczytają mi on-line dane z lambdy.

Co do filtra przeciwpyłkowego to go ujrzysz jak zdejmiesz schowek. Tam będzie czarna obudowa od nagrzewnicy i parownika klimy. Filtr jest schowany za czarną pionową listwą przykręconą jednym wkrętem u dołu.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WItam!!!

Tez mialem ten blad i dokladnie tak ja przedmowca wywalal go przy jezdzie ze stala predkoscia. Najpierw wymienilem druga sonde, ale blad wciaz sie pojawial. Auto mialo 170tys km. Okazalo, sie, ze kat byl zapchany, a mianowicie taki pierscien wytlukl ceramika w swoim obwodzie i zapadal sie do srodka. Kupilem uzywke z anglika za 250 zeta, wsadzilem i jak reka odjal. Juz 2 tys bez bledu. Stary sprzedalem na cermike za 180 zeta, wiec dolozylem do interesu tylko 70 zl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Dzięki za opinie. Są bardzo pomocne. Jutro jestem ustawiony ze swoim mechaniorem. Jka będę wiedział coś więcej to napiszę - odnośnie błędu P0240.

Jeżeli chodzi o filtr pyłkowy to w sklepach auto w Olsztynie twierdzą że nie ma w katalogach filtrów do P11 144, zę dopiero P12 je posiadają. Jeżeli ktoś może podać mi numer katalogowy tego filtru to bardzo proszę.

No i jeszcze ta klima. Czemu nie działa i czemu szyby ciągle zaparowują jak wyłączę klimę. Pozdrawiam PRIMEROWICZÓW>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Filtr kabiny P11

4MAX - 7704-00-0039, BOSCH - 1 987 431 058 , DELPHI - TSP0325072, KNECHT - 06599765, NIPPARTS - J1341003 , SOFIMA - S 3052 C, VALEO - 698707 lub 708707

pozdrowienia ;)

 

ps. U mnie jak był zapchany filtr wew. to chłonął wilgoć i szyba była zaparowana nawet z klimą, teraz klima pięknie wysusza przednia szybkę, a zimą to i tak za bardzo nie czuć czy działa. Jak rozgrzejesz silnik z włączoną klimą zajrzyj pod maskę i dotknij przewodów co lecą od chłodnicy do kabiny (ten po lewej stronie u góry), jak klima działa będzie bardzo zimny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki serdeczne. Za numery filtrów i za podpowiedźdo klimy. Jutro sprawdzę przewód. Jestem trochę spokojniejszy. Takie forum to super sprawa. Bez Was PRIMEROWICZE bym zginął. Pozdrawiam wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki serdeczne. Za numery filtrów i za podpowiedźdo klimy. Jutro sprawdzę przewód. Jestem trochę spokojniejszy. Takie forum to super sprawa. Bez Was PRIMEROWICZE bym zginął. Pozdrawiam wszystkich

 

zapomniales o kierowcy co jezdzi maxima :mikolaj:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...