Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[p11.144] 2.0 benz '2001 komputer - spalanie


woro_woro

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Przymierzam sie do kupna ww autka no i wczoraj mialem okazje przejechac sie ew kandydatka. Probowalem manipulowac wskazaniem komputera tak zeby mi pokazal zuzycie paliwa (srednie/chwilowe) ale nie umialem tego zrobic. Jedynie licznik przejechanych km od ost kasowania i stan km. Czy to mozliwe zeby w tej wersji wyposazenia komputer tego nie potrafil? (tzn nie bylo komputera :P). Jak sie ta funkcje wlacza?

 

Druga sprawa. Facet mowi ze samochod mial robiony rozrzad przy 130kkm w ramach przegladu. Czy to jest mozliwe zeby przy 130kkm normalnej eksploatacji lancuch wymagal wymiany?

 

--

Wojtas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to mozliwe zeby w tej wersji wyposazenia komputer tego nie potrafil? (tzn nie bylo komputera :P)?

możliwe

Jak sie ta funkcje wlacza?

w dźwigience od wycieraczek powinien być przycisk na samym końcu i naciskając go, zmienia się wyświetlane funkcje na wyświetlaczu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość bankroot
Czy to mozliwe zeby w tej wersji wyposazenia komputer tego nie potrafil? (tzn nie bylo komputera :P).

 

 

niemożliwe

 

Druga sprawa. Facet mowi ze samochod mial robiony rozrzad przy 130kkm w ramach przegladu. Czy to jest mozliwe zeby przy 130kkm normalnej eksploatacji lancuch wymagal wymiany?

 

możliwe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to mozliwe zeby w tej wersji wyposazenia komputer tego nie potrafil? (tzn nie bylo komputera :P).

niemożliwe

a skąd wnosisz, jaką Primerę woro_woro oglądał i z jakim wyposażeniem? Jeśli przełączał tylko między kilometrami, to chyba oczywiste, że takowego kompa pokładowego ten egzemplarz nie posiada. Chyba, że wszystkie dwu litrowe benzyniaki go posiadają (nie dam sobie ręki odciąć)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość macallan

woro_woro mam Primerę z 2000 roku 2,0 benzyna:

komputer pokazuje tylko spalanie średnie (nie ma chwilowego), przewidywany zasięg, średnia prędkość, czas podróży, przebieg - od skasowania wskazań, temperatura zewnętrzna i zegar (godzina). Były dwa rodzaje tych komputerów i nie w każdym modelu montowane - tak wynika z instrukcji.

Natomiast co do rozrządu to robiłem go po 80000 km.

Co do włączania, to tak jak napisał rav1975 na dźwigni od wycieraczej jest przycisk - przełącza między funkcjami komputera i kasuje wskazania (np. po tankowaniu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

woro_woro mam Primerę z 2000 roku 2,0 benzyna:

komputer pokazuje tylko spalanie średnie (nie ma chwilowego), przewidywany zasięg, średnia prędkość, czas podróży, przebieg - od skasowania wskazań, temperatura zewnętrzna i zegar (godzina). Były dwa rodzaje tych komputerów i nie w każdym modelu montowane - tak wynika z instrukcji.

Natomiast co do rozrządu to robiłem go po 80000 km.

 

Dzieki macallan za szersza odpowiedz. Jesli Cie dobrze zrozumialem, byly dwa rodzaje komputerow, ale niekoniecznie P11.144 z 2L silnikiem musi ktorykolwiek z nich posiadac, tak?

 

Co do rozrzadu - miales wymieniany lancuch? Czy naciagany. Halasowal?

 

--

Wojtas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość macallan

Były dwa rodzaje komputerow i nie w każdym były montowane (pewnie zależność od wersji), ale nie wiem jak to się ma do silnika.

Co do rozrządu - wymieniałem łańcuch i napinacz. A dlaczego wymieniałem - poszło mailem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Podpinam sie pod ten wątek, zeby zapytać o pewną rzecz: licznik średniego spalania przeważnie po porannym odpaleniu auta kontynuuje wskazania ale dwa razy zdarzyło mi się że po odpaleniu rano pokazywał kreseczki tak jakby się zresetował - i zaczynał liczyć od nowa po ruszeniu. Jaka może byc tego przyczyna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) dwa razy zdarzyło mi się że po odpaleniu rano pokazywał kreseczki tak jakby się zresetował - i zaczynał liczyć od nowa po ruszeniu. Jaka może byc tego przyczyna?

 

Z moich doswiadczen: z akumulatorem wszystko w porzadku? Jesli masz slaby akumulator i w momencie rozruchu napiecie mocno spadnie, to pierwsza rzecz, ktora sie resetuje to zuzycie paliwa/srednia predkosc/czas jazdy (mialem tak w ostatnich dniach, po "testach" aku wykonywanych przez zbyt zaangazowanego elektryka ;) ). Po odlaczeniu klem dodatkowo zresetuje sie zapewne zegarek i "dlugosc trasy" z komputera pokladowego.

 

Pzdr,

Adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...