Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[N15] Montaż Spoilera


Gość gajos1902
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość gajos1902

Witajcie, mam problem kupilem spojler do almerki n15 wersja 3drzwiowa, już jest u lakiernika i teraz pozostaje mi ostatnia kwestja montazu.

Prosze o rady jak zamątować czy kleic czy wiercić a jak klejic to czym? jaka taśma lub klej, a moze znacie kogos w Warszawie co tym sie zajmuje bo naprawde chcialbym zeby mi on podczas jazdy nie odleciał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli ów spoiler ma zatopione gwinty (i pasują one do otworów technologicznych w klapie) to można przewiercić i zastosować taśmę 2 stronną, jeśli nie to można go przykleić specjalnym klejem. Ja stosowałem WURTH do montażu szyb.Bardzo wytrzymały - ma postać twardej gumy po wyschnięciu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość gajos1902

Spoiler z tego co widziałem ma zatopione śruby w sobie ale czy pasuja one do tych otworów w klapie to nie wiem gdyż nie sprawdzałem, a jakim środkiem zabespieczyć otwory by nie rdzawiły,a ten klej wurtha był drogi i gdzie można go nabyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście mimo wszystko nic bym nie wiercił.

Spojler to nie jest coś na czym ktoś się będzie wieszał. Dobry klej (silikon) to podstawa - nic więcej nie potrzeba. Jak dobrze przyklejony, to nie odpadnie, a na pewno nie będzie rdzewieć w miejscu nawiercania.

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość gajos1902

Klej już zakupilem teraz czekam na odbiór spoilera i bede kleil tylko nie wiem czy na dworzu i przy takiej pogodzie i temperatuze kleic, bo jest napisane ze od +10 kleic co o tym sądzicie? Wiercic w klapie nie zamierzam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

albo wiercić otwory w klapie i dać zwyklego silkonu pod gwinty

 

absolutnie nie nakładać silikonu na gołą blachę :!!: :!!: :!!: :!!: :!!: :!!:

 

w silikonie jest zawarty kwas (wyczuwalny nozdrzami ocet to właśnie parujący kwas octowy), który ładnie przyczynia się do powstawania korozji. po jakimś czasie wszystko wokoło gnije gorzej niż niezabezpieczone niczym. jeśli już to ten klej do szyb, o którym mowa wyżej, a najlepiej to tylko ten klej i bez wiercenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pawcioman

Ja wlasnie mialem spojler na tasmie i odkleilo mu sie na szczescie na myjce przykleilem go spowrotem bez wiercenia klejem jw Trzyma sie bez zastrzezen

Osobiscie nie polecalbym wiercenia Klej mozna nabyc w sklepach z lakierami samochodowymi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w swojej N16 mam przyklejony spoiler na klej do szyb już 5 lat i ani drgnie . Montowałem go sam . W środkową część nałożyłem grubszą warstwe kleju by mocniej się trzymał , a na rantach cieńszą po to aby woda i wilgoć nie dostawała się pod spoiler bo wiadomo co by póżniej było . Jak będziesz go montował na klej to daj mu wyschnąć i jeszcze dodatkowo docinij go jakąś taśmą tak żeby dobrze przyległ do czasu wschnięcia kleju

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

albo wiercić otwory w klapie i dać zwyklego silkonu pod gwinty

 

absolutnie nie nakładać silikonu na gołą blachę :!!: :!!: :!!: :!!: :!!: :!!:

 

w silikonie jest zawarty kwas (wyczuwalny nozdrzami ocet to właśnie parujący kwas octowy), który ładnie przyczynia się do powstawania korozji. po jakimś czasie wszystko wokoło gnije gorzej niż niezabezpieczone niczym. jeśli już to ten klej do szyb, o którym mowa wyżej, a najlepiej to tylko ten klej i bez wiercenia.

 

no to dałem ciała ;)

mi sie na środku oderwał spojler i woda sie lała do środka, wiec wziąłem silikon i zrobiłem co trzeba.........czym najlepiej usówać silikon?? czy to nic nie da już teraz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to dałem ciała ;)

mi sie na środku oderwał spojler i woda sie lała do środka, wiec wziąłem silikon i zrobiłem co trzeba.........czym najlepiej usówać silikon?? czy to nic nie da już teraz?

Usunąć można ... ręcyma ;) Powinien odejść przy niewielkiej pomocy ostrego noża. A czy coś da? Trudno powiedzieć, jeśli proces wyżerania lakieru już się zaczął, to raczej już dobrnie do końca niezależnie od tego czy usuniesz silikon czy nie. Ale zawsze warto spróbować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy coś da? Trudno powiedzieć, jeśli proces wyżerania lakieru już się zaczął, to raczej już dobrnie do końca niezależnie od tego czy usuniesz silikon czy nie. Ale zawsze warto spróbować.

Zdaje się, że skutek powinien być na pewno lepszy niż gdyby silikon cały czas oddziaływał na lakier i blachę :)

Lakier teoretycznie powinien zapobiegać takim negatywnym skutkom działania silikonu, ale pewnie też jest podniszczany jego żrącym działaniem. Gorzej jakby blacha zaczęła już wchodzić w reakcje z substancją żrącą silikonu. Jak rozumiem silikon położyłeś nie bezpośrednio na blachę, tylko na lakier.

Usunięcie czynnika powodującego niszczenie na pewno nie cofnie skutków które już się zdarzyły, ale pewnie je złagodzi i przy okazji pozwoli właśnie na skuteczniejsze zabezpieczenie jakimś preparatem. Dokładne oczyszczenie tez powinno dużo pomóc.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

silkon poszedł na lakier, nie sądze żeby zaraz klapa mi zgniła ;) usune wyczyszcze i na nowo zakleje, nie będe sie streswał byle pierdołą, co stego że mi nie zgnije jak jakis baran mi drzwi rozwali...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Gość gajos1902

Hmmmm czyli tak, mam spoiler polakierowany mam klej do szyb wurtha tylko pogody nie mam do klejenia.

A jakie są srodki przed klejeniem czy jakos trzeba oczyscic te miejsca a jak to czym i poco?

Podobno trzeba odtłuścić.

Macie jakieś porady?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...