Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[N15] Ile pali wasza n15?


Gość gajos1902
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

moja almera 1,4 + gaz wczoraj nna trasie do Łodzi spalila 9,3 gazu przy predkosciach 150-180 km/h (spieszylem sie)

w miescie pali 10 - 10,5

ale staram sie nie mierzyc bo po co i tak spali i tak a po co sie stresowac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.Panowie z aso doradzili jeździć nawet po mieście pow 3000obr,tzn tak biegi zmieniać

 

i tu niespodzianka,w mieście z 9.5 litra autko zeszło na 7.3/na 100km]

znaczy się biegi zmieniać na 3000 czy co?? napisałeś że powyżej. a aty jak wcześniej jeździłeś?? ciekawa sprawa...

 

wcześniej jeżdziłem tak że przy 2000-2200 obr zmieniałem na wyższy bieg-nissan tak bardzo nie lubił,a później zmieniałem przy 3000-3500 oczywiście nie wciskałem gazu do oporu,tylko delikatnie się rozpędzałem i zużycie tak bardzo spadło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość andy_czarny

Ja jezdze do szkolyi spowrotem dzien w dzien ta ma trasa czyli polowe na trasie polowe w miescie.Almercia potrafi spalic bardzo roznie udalo mi sie zejsc do 6.5-7 najwiecej spalila chyba dwa razy tyle ale wtedy non stop but w podlodze:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[

 

wcześniej jeżdziłem tak że przy 2000-2200 obr zmieniałem na wyższy bieg-nissan tak bardzo nie lubił,a później zmieniałem przy 3000-3500 oczywiście nie wciskałem gazu do oporu,tylko delikatnie się rozpędzałem i zużycie tak bardzo spadło

ja kręce teraz do 3, rezultaty żadne, musze na autodiagnostyce sprawdzić sondę, teraz bedę kręcił do 3,5 zobaczymy. coś średnio wierzę żeby 1,6 spalił 7,5 czy nawet 8,5 mi teraz w mieście...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko nie wiem czy zauważyłeś ale masz primerę...almera jest dużo lżejsza,i ma chyba inne przełożenia skrzyni biegółw,a inna sprawa że miałem naprawdę n owy samochóod kupiłem w salonie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to robicie? Jużnie wiem co uważać. Przez pewien czas jeździłem jak co niektórzy radzili do 3000 obrotów, biegi zmieniałem między 2500 a 2800 i tak pali mi w mieści około 11l na 100km. Silnik na wolnych trzyma obroty prawie podręcznikowo. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moja almera 1,4 + gaz wczoraj nna trasie do Łodzi spalila 9,3 gazu przy predkosciach 150-180 km/h (spieszylem sie)

 

Hehe 150-180 9.3 gazu :!: :053: benzyny to jeszcze bym uwieżył

No to ile przy 100-110 4.5 L :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko nie wiem czy zauważyłeś ale masz primerę...almera jest dużo lżejsza,i ma chyba inne przełożenia skrzyni biegółw(...)
no niezauważyłem a to dopiero niespodzianka... Te ponad 100kg wagi primy więcej to niecałe 2 osoby jadące ze mną, więc można przyjąć że spalanie powiinno być jak n15 z 3 os w środku. Co do przełożeń zgadzam się ale to małe różnice. Chodzi mi generalnie o wskazówki ekonomicznych zakresów obrotów w GA16DE a nie dyskusje i rozczulanie się nad wysokim spalaniem... ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moja almera 1,4 + gaz wczoraj nna trasie do Łodzi spalila 9,3 gazu przy predkosciach 150-180 km/h (spieszylem sie)

 

Hehe 150-180 9.3 gazu :!: :053: benzyny to jeszcze bym uwieżył

No to ile przy 100-110 4.5 L :?:

 

 

takie spalanie wyszlo

i nie wiem czy to malo w koncu trasa

nie wiem ile by spalil przy 100 bo nigdy nie jezdzilem z takimi predkosciami

najmniejsze spalanie jakie uzyskalem to trasa do chorwacji predkosci 120-140 boks na dachu 4 osoby na pokladzie full zaladowany klima non stop i wyszlo 8,5

a po chorwacji jezdzilem i w korkach po gorach z klima wyszlo 13 :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest różnie: w mieście (100%) maksymalnie moja n15 1.4 87km wzieła 9,5 a minimalnie chyba 7,5 LPG. Na trasie w wakacje załadowany na maksa do 120km/h 6,5 LPG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi pomiarami spalania w Waszych almerkach to mam pytanko: przeliczenia spalania to robicie metodą pełnego zbiornika czy tak trochę na oko tj. zapalonej kontrolki rezerwy.

Bo tutaj może wychodzić ta rozbieżność wyników.

Poza tym spalanie bardzo zależy (zwłaszcza w mieście) od dystansu pokonywanego jednorazowo. Przy krótkich odcinkach np. po 2-3 km to spalanie niestety musi być wysokie pow. 11 l. jak jest to 10-20 km wtedy schodzi do ok. 8,5 l/100.

Życząc dużych osiągów i symbolicznego spalania ;) .

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Licznik dzienny i tankowanie do pełna.

Benzyny nie sprawdzałem tylko gaz.

Wynik mojego pomiaru obciążony jest pewnym błędem gdyż jak wiadomo tankując na tej samej stacji ciśnienie tankowania może być różne i ilość zatankowanego gazu może się wahać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zawsze do pełna (LPG). Co do ciśnienia to się zgodze z Yaroo. Czasami do pełna przy pustej butli wchodzi mi 35 a czasami 37.

Ja pokonuje dystansy w 100% miasto i trasa ok 10 km w jedną strone (ok 15-18 minut). Spalanie podałem wcześniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam lcznik spalania wiec wyniki mam raczej dokładne, ale jest tyle róznych czynnków wpływajacych na spalnie, od kierowcy przez ukształtowanie terenu czy pogode, az do sutuacji na drodze, ze porównywanie wyników dla mnie nie ma wiekszego sensu. no moze orientacyjnie warto sie nimi wymienic ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja was wszystkich zaskoczę ,kiedy miałem almerkę 1.6 [100km] borykałem się z problemem za dużego zużycia benzyny[samochód absolutnie nowiutki i sprawny],odwiedziłem nawet serwis ,podłaczyłem do kompa czy coś się na zepsuło-w ASO okazał się wszystko ok.Panowie z aso doradzili jeździć nawet po mieście pow 3000obr,tzn tak biegi zmieniać

 

i tu niespodzianka,w mieście z 9.5 litra autko zeszło na 7.3/na 100km---dosłownie byłem w szoku,,natomiast na trasie przy srednich prędkościach między 130-150 almerka łykała mi 5.9 na setkę---trasa WAWA KRAKÓW,,sam byłem w totalnym szoku[2 osoby w nysce bagażnik nafull]

 

no bo tak jest są jakieś optymalne obroty przy któryc silnik pali najmniej w zasadzie to poniżej 2500/3000obr to meczenie silnika

bardzo wązne jest też ruszanie powinnop sie ruszać szybko tak zeby w jak najkrutszym czasie wrzycić jak najwyzszy bieg(w zależności gdzie jedziemy miasto czy trasa) ale nie tak że ruszamy 2000obr i 2 i 3 i4 itd tylko na 1ce do 3tyś szybko 2ka itd.

 

Ja raz sprawdziłem ile moje auto może spalic na trasie przy oszczędnej jeżdzie, zalałem na full, jechałem przez strzegom i A4 do wrocławia(ok 86km) potem po wrocławiu 14km i pojechałem zatankować - wlałem 5,5l akomp pokazywał 5,3l/100km!!!! powiedzmy że spalił 6l/100km - prędkości na trasie ok 110-130km/h jak wracałem z wrocławia to zrobiłem to samo zalałem na full tylko ze jechałem 90-110km w wałbrzychu dolałem 6l z hakiem, kilka razy sprawdzałem i auto na 5ym biegu przy 120km/h pali mniej niz przy 100km/h

 

Normalnie średnią prędkość na a4 mam ok160km/h (jade 180-200 ale to ktos wyjedzie itp.) i spala przy takich predkościach ok 8-9l/100km najoszczednij jest tak do 150km/h

 

moje auto to p11gt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie ja mam co prawda N16 ale powiem wam że moja mnie trochę wkór......!! :028: :028: Sam niewiem co się czaem z nią dzieje nieraz w trasie mieszanej (miasto i trasa) spali 7 na 100 a za drugim razem przy tej samej rtrasie i stylu jazdy spali 9 na 100. Wkórza mnie to niesamowicie :028: ale chyba przestanę patrzeć wkońcu na spalanie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wychodzi mniej wiecej ze za 50zl przejezdzam okolo 140-160km (po miescie), benzynka po ~3,70-3,90
hha identyczny wynik :D może dlatego że mieszkam kilometr od Ciebie :D zła aura jakaś tu panuje czy co :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sobote wrocilem z Francji i moja Almera na dystansie 1600 km spalila okolo 155 litrow paliwa. Jechalem sam z pelnym bagaznikiem. Spodziewalem sie wiekszego spalania bo pedal caly czas byl w podlodze ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...