Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[N15] Ile pali wasza n15?


Gość gajos1902
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

6,1 ON w mieście.4,5 ON trasa średnio jadąc 90-100 km/h ;)

 

Jedyny ropniak jaki tu znalazłem moze by się więcej użytkowników N15 2.0D pochwaliło bo teść chce kupić takową i pytał mi się jak spalanie a ja rybka :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14,5-16 LPG w miescie, 9,5-10,5 w trasie nawet przy ekonomicznej jezdzie.

 

sam nie wiem dlaczego az tyle. swiece mam beru- 15k km, przewody nie kopia...

 

jesli ktos ma pomysl skad takie spalanie to prosze o info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6,1 ON w mieście.4,5 ON trasa średnio jadąc 90-100 km/h ;)

 

Jedyny ropniak jaki tu znalazłem moze by się więcej użytkowników N15 2.0D pochwaliło bo teść chce kupić takową i pytał mi się jak spalanie a ja rybka :D

 

Wlasnie nidawno nabylem Almere 98 2.0D pali dobrze w cyklu mieszanym 5,8/100

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14,5-16 LPG w miescie, 9,5-10,5 w trasie nawet przy ekonomicznej jezdzie.

 

sam nie wiem dlaczego az tyle. swiece mam beru- 15k km, przewody nie kopia...

 

jesli ktos ma pomysl skad takie spalanie to prosze o info

 

Gazu zawsze spali więcej ale te 16L to odstrasza.Pomóc może tylko wizyta w warsztacie bo w gazie to chyba nikt tutaj nie grzebie.Peugot 1.4 pełna sekwencja i w cyklu mieszanym na 32L gazu robię 300/320km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja ostatnio zrobilem trasę 740 km (Słupsk->Szczecin->Poznań->Człuchów) na jednym baku Spalanie wychodzi zatem 5,4 w cyklu mieszanym. Silnik 1,4/75 km, felgi 15.

Hehe, spalanie małe ale 100km/h nie przekraczałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi na trasie +/- 430 km spalila 6,9 litra. Predkośc do 140 km/h ale wiekszosc czasu nie przekraczalem 120 km/h. Predkosc przelotowa to gdzies z 90 km/h.Felgi 16" 205 mm. Obciazenie jedna osoba + mały bagaż. Wydaje mi się, ze to nie jest raczej mało ... silnik 1.4, 75 KM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi na trasie +/- 430 km spalila 6,9 litra. Predkośc do 140 km/h ale wiekszosc czasu nie przekraczalem 120 km/h. Predkosc przelotowa to gdzies z 90 km/h.Felgi 16" 205 mm. Obciazenie jedna osoba + mały bagaż. Wydaje mi się, ze to nie jest raczej mało ... silnik 1.4, 75 KM

 

Ze to nie jest raczej mało :?: a nie zapomniałeś że to 1.4 75Hp a opony 16 i 205 :!: wiesz że na takich kołach to do 1l więcej spali niż na seryjnych 185/14

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MichalKa, Mi tez tyle pali w trasie i to nic zadzwyczajnego.

Na zimowkach jak jezdze to tylko czuc przy skrecaniu kierownica i odejsciu na 1 i 2 biegu.

A spalanie musi malo sie roznic jesli tej roznicy nie zauwazam przy tankowaniu.

Kiedys tez wydawalo mi sie ze duzo pali Alma ale jak zaczalem pytac ludzi z silnikami 1.4 16V to Nissany wcale nie pala duzo jak na swoja dynamike.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi na trasie +/- 430 km spalila 6,9 litra. Predkośc do 140 km/h ale wiekszosc czasu nie przekraczalem 120 km/h. Predkosc przelotowa to gdzies z 90 km/h.Felgi 16" 205 mm. Obciazenie jedna osoba + mały bagaż. Wydaje mi się, ze to nie jest raczej mało ... silnik 1.4, 75 KM

 

Ze to nie jest raczej mało :?: a nie zapomniałeś że to 1.4 75Hp a opony 16 i 205 :!: wiesz że na takich kołach to do 1l więcej spali niż na seryjnych 185/14

 

Dziękuję za informacje. Jak widac jestem poczatkujący. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mało Wam palą te Nissany;), ja przy jeździe miejskiej, cały czas jestem w okolicach 11l100km LPG, ale trudno to nazwać jazdą , jest to raczej permanentne stanie w koszmarnych korkach , gdzie buty piechura wydają się lepszym rozwiązaniem niż samochód;) Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

moja N15 w mieście pali około 7,6 l / 100 km, jeżdżę na odcinkach 10-12 km w ruchu mieszanym jak na miejski, a w trasie mniej więcej 7 l

biegi zmieniam zazwyczaj przy 3000 obr/min przy przyspieszaniu, w czasie swobodnej miejskiej jeździe o średnim zatłoczeniu przy 2700-2800 obr/min

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moja N15 w mieście pali około 7,6 l / 100 km, jeżdżę na odcinkach 10-12 km w ruchu mieszanym jak na miejski, a w trasie mniej więcej 7 l

biegi zmieniam zazwyczaj przy 3000 obr/min przy przyspieszaniu, w czasie swobodnej miejskiej jeździe o średnim zatłoczeniu przy 2700-2800 obr/min[/quote

umnie jest podobnie w granicach 7,7l/100 i preferuje podobną jazdę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moja N15 w mieście pali około 7,6 l / 100 km, jeżdżę na odcinkach 10-12 km w ruchu mieszanym jak na miejski, a w trasie mniej więcej 7 l

biegi zmieniam zazwyczaj przy 3000 obr/min przy przyspieszaniu, w czasie swobodnej miejskiej jeździe o średnim zatłoczeniu przy 2700-2800 obr/min

umnie jest podobnie w granicach 7,7l/100 i preferuje podobną jazdę ;)

 

heh. jezdzicie Panowie jak moj ojciec ktory generalnie gniecie swoja almerke od dolu (gdzies od 15000 obr)- az mi jej szkoda. tylko buczy na tak niskich obrotach- bo o jezdzie tu raczej nie moze byc mowy.

no ale cudow nie ma- stad sie bierze to spalanie. mi moja palila benzyny srednio 8,5 -9, a ojcu jego n15 z takim samym silnikiem 7,5 PB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh. jezdzicie Panowie jak moj ojciec ktory generalnie gniecie swoja almerke od dolu (gdzies od 15000 obr)-

 

To twój ojciec jeździ na szlifierce kątowej? :diabel:

 

A tak serio to mi pali koło 9 Pb a jak sie nagrzeje i przełącze na olej to nawet 6 :027:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14,5-16 LPG w miescie, 9,5-10,5 w trasie nawet przy ekonomicznej jezdzie.

 

sam nie wiem dlaczego az tyle. swiece mam beru- 15k km, przewody nie kopia...

 

jesli ktos ma pomysl skad takie spalanie to prosze o info

 

Wydaje mi się że to normalne że większość zachwala swoje auto i pisze bzdety że jego auto pali 5.9L, drugi że 7.5 w mieście.Jest to nie możliwe przy masie auta przekraczającej 1100kg... no chyba że go ciągną na holu.W cyklu miejskim gdzie dość często napotykamy korki oraz sygnalizację świetlną i inne przeszkody które nakazują nam zwolnić bądź zatrzymać pojazd to nasze almerki na dzieńdobry łykną min 10/11L.

 

A ja ostatnio zrobilem trasę 740 km (Słupsk->Szczecin->Poznań->Człuchów) na jednym baku Spalanie wychodzi zatem 5,4 w cyklu mieszanym. Silnik 1,4/75 km, felgi 15.

Hehe, spalanie małe ale 100km/h nie przekraczałem

 

Normanie perpetum mobile, pali mniej od Lupo.Moja sąsiadka też ma almere 1.416V i nie słyszała o takim spalaniu.

 

Moja n15 1,6 16v w mieście z troche ciężką nogą i wkręcaniu nawet do 7000 obr pali +/- 8,5 max a na trasie Chorwacja - Polska non stop 150-160 4 osoby do 8

 

Taaa ciekawe, a z lekką nogą i przy wkręcaniu do 2k/obr....z 3L?

 

 

miszcz69 więc nie masz się czym martwić, masz normalne spalanie.Moja w mieście pali 11L i nie zaniarzam tak drastycznie jak inni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Serdecznie Wszystkich.

Jestem świeżym posiadaczem almerki n15 1.4 zrobiłem 420 km jak narazie. Po dolaniu do pełna wyszło że spalił 40 litrów ;) czyli praktycznie 10l / 100 km ;) a bodajże palił 5 przy ekonomicznej jeździe ;D hehe.... no cóż... silnik był zamulony... więc go docierałem no i oczywiście Kraków rozkopany tak że godzinami w korkach sie stało ;) wiec 10 na miasto.. hmmm narazie nie narzekam, bo była kaska na paliwo... zobaczymy za niedługo.

Pozdrawiam all.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może też się wypowiem, bo kupę niedowiarstwa, a nawet zazdrości obserwuję w tym wątku, jak ktoś ma dobre, zadbane auto.

Jak widać w mojej stopce posiadam N15 sedan 1,4GX 87KM '99, przez 4 lata zrobiłem nią 62kkm, spalanie mojego auta mogę przewidzieć z góry - ostatnio wyliczałem sobie nawet spalanie roczne :-)

Parę założeń: jeżdżę na PB98, w silniku Magnatec 5W/40, najcześciej z 1 pasażerem, biegi zmieniam przy ok. 3-3,5tys obr/min, opony letnie Kleber Dynaxer2, zimówki Frigo 2 obie 175/65/R14. Preferuję spokojną płynną jazdę, Almery to nie wyscigówki...

Więc do rzeczy:

1. w cyklu pozamiejskim, (trasa przez Polskę, ale bez oszczędzania silnika, 60-150) na oponach letnich auto nigdy nie przekroczyło spalania 6l/100; na oponach zimowych Frigo2 zimą wynosi odpowiednio ~7l/100

2. w cyklu miejskim (Łódź, jeszcze nie Warszawa, ale czasem bywa ciasno) ok. 30km dziennie spalanie wynosi 7,5-8,2, zimą przy spokojnej jeżdzie ok. 8-8,5l/100

3. moje średnie spalanie roczne to 6,8l/100, uważam, że to super wynik na taki silnik i takie auto.

Nie myslę o gazie - szkoda silnika, jest za mały na przeróbki na gaz. Przy takim spalaniu i przebiegach instalacja zwraca się dopiero po 3 latach, przez ten czas wnętrze silnika zmieniłoby się zapewne w pogorzelisko...

pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może też się wypowiem, bo kupę niedowiarstwa, a nawet zazdrości obserwuję w tym wątku, jak ktoś ma dobre, zadbane auto.

Jak widać w mojej stopce posiadam N15 sedan 1,4GX 87KM '99, przez 4 lata zrobiłem nią 62kkm, spalanie mojego auta mogę przewidzieć z góry - ostatnio wyliczałem sobie nawet spalanie roczne :-)

Parę założeń: jeżdżę na PB98, w silniku Magnatec 5W/40, najcześciej z 1 pasażerem, biegi zmieniam przy ok. 3-3,5tys obr/min, opony letnie Kleber Dynaxer2, zimówki Frigo 2 obie 175/65/R14. Preferuję spokojną płynną jazdę, Almery to nie wyscigówki...

Więc do rzeczy:

1. w cyklu pozamiejskim, (trasa przez Polskę, ale bez oszczędzania silnika, 60-150) na oponach letnich auto nigdy nie przekroczyło spalania 6l/100; na oponach zimowych Frigo2 zimą wynosi odpowiednio ~7l/100

2. w cyklu miejskim (Łódź, jeszcze nie Warszawa, ale czasem bywa ciasno) ok. 30km dziennie spalanie wynosi 7,5-8,2, zimą przy spokojnej jeżdzie ok. 8-8,5l/100

3. moje średnie spalanie roczne to 6,8l/100, uważam, że to super wynik na taki silnik i takie auto.

Nie myslę o gazie - szkoda silnika, jest za mały na przeróbki na gaz. Przy takim spalaniu i przebiegach instalacja zwraca się dopiero po 3 latach, przez ten czas wnętrze silnika zmieniłoby się zapewne w pogorzelisko...

pozdro!

 

I powiedz jeszcze że zakręciłeś dwa wtryski ;)

 

[ Dodano: Nie 21 Paź, 2007 20:16 ]

Cholera jasna, już w sumie trzy razy sprawdzałem spalanie metodą tankowania do pełna:

-za pierwszym razem 11L, no ale nie wziąłem pod uwagę że hulałem 200km/h,

-następnym razem było 9L,

-a dziś zszedłem do 8.2L przy jeździe nawet dość spokojnej ale dynamicznej i oczywiście w cyklu miejskim.

Muszę przeprosić kolegów, sorki ale nigdy nie spotkałem się by auto o takiej masie i pojemności tak mało spalało, normalnie mnie zszokowało jak zobaczyłem ile wlałem.Ta almerka to mnie zadziwia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...