Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[N15] Ile pali wasza n15?


Gość gajos1902
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

PISAŁEM ZE MAKSYMALNIE DO 140

No to racja, bo jakbyś do 180 dobił to by ze 3 lytry max wziął, w nissanach jest odwrotna proporcja :) A tak szczerze to nie nabijam się, ale mi po mieście pali teraz 9,5 litra, i nie szaleję, na trasie przy 90 km/h ok 7 litrów, mniej być nie chce :) Przy V-Power na trasie Wrocław-Praga wypiła 6,22 litra. Mam 1.4 75 KM.

 

[ Dodano: Wto 13 Lis, 2007 21:47 ]

3. ZAMONTOWAĆ MAGNETYZER NOWEJ GENERACJI - TRÓJPOLOWY

Liczne testy dowiodły, że te magnetyzery dają tyle co twoja chęć , żeby mniej spalał bo go kupiłeś, niestety.

5. NIE DUSIĆ SILNIKA NA WYSOKICH BIEGACH. - LEPIEJ TRZYMAĆ NA OBROTACH

2-3TYŚ.

Rozumiem, że chodziło o obroty a nie biegi. Akurat Almerki lubią wyższe obroty a spalanie na trasie nie będize drastycznie wyższe.

TYM, KTÓRYM PALI POWYŻEJ 6 L NA TRASIE NAPEWNO TE ZABIEGI POMOGĄ.

Tym, którym pali powyżej 6 litrów do 7 - 7,5 to powinni byc zadowoleni :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HEHE

NO TAK - NIESZKODZI, ŻE NIKT NIE WIERZY - JA TEŻ (ZA PIERWSZYM RAZEM) PO POWROCIE Z TRASY STAŁEM PRZED DYSTRYBUTOREM I WPATRYWAŁEM SIĘ W NIEGO PRZEZ DŁUŻSZĄ CHWILE BO BYŁO TO DLA MNIE NIEREALNE - NAWET ZAKOŁYSAŁEM AUTEM W OBAWIE CZY ABY KOREK POWIETRZNY W BAKU SIE NIE ZROBIŁ - ALE NIE - I KONIEC - TYLKO SIE CIESZYĆ.

 

KILKAKROTNIE SPRAWDZIŁEM I DOWIODŁEM -(SOBIE JAK NARAZIE) ZE NAJBARDZIEJ EKONOMICZNA JAZDA PRZY STAŁEJ PRĘDKOŚCI 120-130 KM/H - NIESTETY W TYCH WARUNKACH TYLKO AUTOSTRADA.

 

PRZY TEJ PRĘDKOŚCI SPALA 4,4-4,9 LITRÓW NA 100

 

BEZ ŻAGLA I NIE Z GÓRKI - JAK TO KTÓREMUŚ Z UŻYTKOWNIKÓW SIĘ PRZYŚNIŁO.

 

-

 

I KONIEC .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10-10,5 miasto i coż takie życie, nie zmieniam biegów przy 2,5 tys bo dzwięk silnika przy 4 - 4,5 tys jest bardzo fajny :)

 

Trasa , tu ok 8 litórw ale jakoś też nie uśmiecha mnie sie jeździć 110 km/h :)

 

Jak chcecie mneijszego spalania przerzućcie sie na diesle o i już :)

 

A no ja mam 1.6 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Spalanie w mieście w okresie od 4 do 9 - 11 - 07, tylko miasto, równe 100km, zakres temperatur od -2 do +5, zgodnie ze stanem na dystrybutorze 7,89, tankowanie tylko do pierwszego odbicia,

Lato, sierpień trasa Bielsko - Biała - Niechorze (Zachodniopomorskie), jazda zgodnie z gps MIO C 250, trasa szybka, przez Wrocław, Zielona Góra, Gorzów Wielk, Szczecin, długość ok 750km, 4 dorosłe osoby + małe dzicko, bagażnik wypełniony po brzegi, prędkość max na A4 140km/h, wynik 6,14, Almera, N15, 1,4, 87km, sedan, 98 rok prod, 137 tyś.

Pozdrawiam Mariusz z B-B.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z zadowoleniem stwierdzam spalanie kapkę poniżej 9 na sete w jeździe miejskiej w porze jesiennej. Mimo że miasto mam ciasne, to cisnę nim zasnę. Dynamicznie. Zdarza się przekrroczyć niewiele 9 litrów. Na trasce to pije mnniej ode mnie. Zdarzyło się nawet 6,7 na sto. Z resztą nie widzię dużej różnicy między mniej mobilnym silniczkiem GA14DE bo pali podobnie lecz już bez takiego "kopyta".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,kiedyś na forum wyczytałem że moja almerka 2.0 d slx posiada bak 50l,a teraz się dowiaduje że 45l :) Ja stawiam na 50l :) Pozdrawiam

ja właśnie gdzieś na forum przeczytałem że bak w dieslu ma 60l, w książce o naprawach napisane jest - 60l , a w instrukcji obsługi - 50l tak ze już sam nie wiem w co wierzyć :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,kiedyś na forum wyczytałem że moja almerka 2.0 d slx posiada bak 50l,a teraz się dowiaduje że 45l :) Ja stawiam na 50l :) Pozdrawiam

ja właśnie gdzieś na forum przeczytałem że bak w dieslu ma 60l, w książce o naprawach napisane jest - 60l , a w instrukcji obsługi - 50l tak ze już sam nie wiem w co wierzyć :/

 

Wierz sobie: wyjezdzij nieco ponad stan, zalej dziada pod korek i bedziesz wiedzial czy blizej 50, czy 60

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zalej dziada pod korek i bedziesz wiedzial czy blizej 50, czy 60

 

I tu jest problem :P Ja leje paliwo z 20l baniek czasami z takiej co ma ponad 30l tak że jest ciężko policzyć :zly: . Znajomy ma nadwyżki z Tira i na tym jeżdżę. Na stacji tankowałem tylko 3 razy :P

w lato wyjeżdżę wszystko i będę dolewał po 20l ciekawe czy 3 bańki wejdą ;)

 

 

Jeśli jest bak 60l to mam średnie spalanie 7l

Jeśli jednak bak ma 50l to mam średnie spalanie 6l :one:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mi się zdarza wlewać paliwko z banieczek 20l ;),wchodzą tylko DWIE banieczki są napełaniane od secra ;) Po przejechaniu jakiś 60 km na rezerwie i tankowaniu na stacji dystrybutor pokazał 46 l z groszem.Na pełnym baku udało mi się przejechać 850 km.

Pozdrawiam Andrzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tu jest problem :P Ja leje paliwo z 20l baniek czasami z takiej co ma ponad 30l tak że jest ciężko policzyć :zly: . Znajomy ma nadwyżki z Tira i na tym jeżdżę. Na stacji tankowałem tylko 3 razy :P

w lato wyjeżdżę wszystko i będę dolewał po 20l ciekawe czy 3 bańki wejdą ;)

 

 

Jeśli jest bak 60l to mam średnie spalanie 7l

Jeśli jednak bak ma 50l to mam średnie spalanie 6l :one:

 

zakładam że szklaną pułapkę 3 widziałeś więc problem z bańkami z głowy..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich ponownie :) moje ostnie wyniki 6,4 ,ponowne tankowanie + wymiana filtrów (filtr paliwa i powietrza wymieniam co 30tys. km,będe teraz wymieniał co 20) wyszło 5.49!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich ponownie :) moje ostnie wyniki 6,4 ,ponowne tankowanie + wymiana filtrów (filtr paliwa i powietrza wymieniam co 30tys. km,będe teraz wymieniał co 20) wyszło 5.49!

 

To możliwe, jednak to jazda na trasie cały czas 80 km/h czasem 90 :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziś wskazówka paliwa pokazywała już czerwona kreskę ale kontrolka rezerwy jeszcze nie mrugała, zalałem 40l i wskaźnik paliwa pokazuje ponad pełny:) czyli jednak zbiornik to 50l.

 

Czyli moje średnie spalanie to ok 6l :D:D:D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziś wskazówka paliwa pokazywała już czerwona kreskę ale kontrolka rezerwy jeszcze nie mrugała, zalałem 40l i wskaźnik paliwa pokazuje ponad pełny:) czyli jednak zbiornik to 50l.

 

Czyli moje średnie spalanie to ok 6l :D:D:D:D

 

Przyjrzalem sie dokladnie zatankowalem 42l a do przejechania zostalo mi okolo 150 km wiec 50l ma zbiornik pomylilem sie wczesniej piszac ze 45l Almerka spalila 5,7/100 przy jezdzie mieszanej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Srednie: 6,38l

Max: 6,72l

Min: 6,15l

 

Glownie trasa + za***iste miejskie korki.

Predkosc na trasie: ok. 90/100/110 km/h

 

P.S. Na miejscu moderatora wykasowalbym takie bzdurne posty wyssane z palca, gdzie ktos podaje spalanie 4,8l przy silniku 1.6 - chyba ze jezdzi na luzie ciagle z gorki bez nadwoziak przy wspomaganiu fasolowym :P Opel Corsa 1.2 16V pali min. 4,86l !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam moja al;merka 2.0 gti pali od 9 do 13-14 zależy oczywiście od ciężkości buta :diabel2:

pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...