Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P12/WP12] Nie mogę odpalić Primery, podejrzewam immobiliser


Gość geter
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Co mam robić?

Błyska mi się czerwona komtrolka na pulipicie, pokazująca samochód z kluczykiem. Primera nie chce odpoalić, rozrusznik kreci, a auto ani drgnie.

Nie mam instrukcję do Nissana Primery p12. Czy ktoś może mi przesłać lub powiedzieć gdzie ją znaleść.

Z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Co mam robić?

Błyska mi się czerwona komtrolka na pulipicie, pokazująca samochód z kluczykiem. Primera nie chce odpoalić, rozrusznik kreci, a auto ani drgnie.

Nie mam instrukcję do Nissana Primery p12. Czy ktoś może mi przesłać lub powiedzieć gdzie ją znaleść.

Z góry dziękuję.

 

Myślę, ze to immobilizer ....

Prześlę tobie zaraz instrukcje......

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

A czy ta kontrolka od immo powinna migać jak sie zamknie samochod?? U mnie mruga po zamknieciu caly czas powoli a podczas zamykania bardzo szybko przez jakieś 3-4 sekundy. Ale nie mam problemów z odpalaniem :) czy to normalne w P12????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie mruga jak wyłącze samochod a kluczyki siedzą jeszcze w stacyjce, po zamknieciu samochodu kontrolka juz nie miga, nie zauwazylem zeby konrolka szybko migala

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm.. No właśnie mnie sie tez tak na poczatku wydawalo :) ale teraz mruga jak sie zamknie z kluczyka i nie wiem czy sie tym przejmowac :) ale jak zapala i sie otwierw to jest chyba wszystko ok ??:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no miga sybko jak sie zamknie juz samochod i prestaje potem! Moze sie alarm uzbraja?? Czy zle kombinuje ?? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem u siebie i jest tak jak mówisz, po zamknięciu miga szybko (uzbraja sie) i gasnie.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem u siebie i jest tak jak mówisz, po zamknięciu miga szybko (uzbraja sie) i gasnie.

 

pozdrawiam

 

U mnie szybko miga po zamknięciu a potem miga wolno.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam,

Odświeżam temat bo zakupiełm P12 i mam problem od jakiegoś czasu z odpaleniem.

Jak przekręcam kluczyk to silnik nawet nie zaskakuje ale jak zrobie to jeszcze raz to wtedy tak jakby chciał się uruchomić ale tylko kręci i nic więcej. W związku z tym zaczynam wtedy naciskać przycisi na pilocie tzn zamykam i czekam a potem ootwieram i czekam znów to samo nie odpala i dopiero nawet nie wiem co dokładnie jest zrobione odpala od razu za pierwszym razem.

 

Czy to immobilizer ? Co moge zrobić z tym ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...

Witam

Odświeżam, mam podobny problem chyba z immo, polega ona na tym że po przekręceniu kluczyka kontroli się wszystkie zaświecają a jak dokręcam do odpalenia to gaśnie tylko komputer i nie kręci rozrusznik.

Nie idzie prąd na rozrusznik. kontrolka od immo mruga po włożeniu kluczyka się zaświeca i tak świeci przez jakieś 10 km, tzn świeciła dopóki snie nie zepsuło coś.

W swojej dociekliwości rozebrałem plastiki z kolumny i wsadziłem tam gdzieś drugi kluczyk zapasowy i po tych próbach udało się go odpalić i znowu wróciło do poprzedniego stanu ze mruga i świeci kontroli i gaśnie po 10 km.

Jest opcja że pętla na stacyjce nie chce czytać kluczyka ? że w niej powstały zimne luty ...?

 

Pomoże ktoś ...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 1 rok później...

Witam

W mojej Primerze P12 1.8 2004 sedan od blisko dwóch lat borykam się z problemem braku zapłonu.

Usterka pojawia się nagle i tak samo znika. Poprzedza ją zapalona stale kontrolka immobilizera ( kluczyk na ACC).

Często po wyłaczeniu silnika zapalaja się kontrolki przy zegarach - nawet jeśli wyciągnie się kluczyk ze stacyjki,Jeśli zostawi się w tej sytuacji auto na biegu wstecznym - światła nie gasną, a drzwi nie da się zamknąć z pilota. Zdarza się , że przy drugiej próbie pali normalnie, ale są tez przypadki, że nie odpala przez kilka dni (po takiej  akcji zawiozłem ja lawetą na diagnostykę, pan podniósł auto na podnośniku, sprawdził rozrusznik, opuścił i auto odpaliło)

Podmieniany  był cały zestaw startowy z innej Primerki i nie dało to żadnych rezultatów. Powymieniane główne masy, reszta poczyszczona.

Jeśli cokolwiek komukolwiek z kolegów skojarzy się w tym temacie - będę wdzięczny. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

W mojej Primerze P12 1.8 2004 sedan od blisko dwóch lat borykam się z problemem braku zapłonu.

Usterka pojawia się nagle i tak samo znika. Poprzedza ją zapalona stale kontrolka immobilizera ( kluczyk na ACC).

Często po wyłaczeniu silnika zapalaja się kontrolki przy zegarach - nawet jeśli wyciągnie się kluczyk ze stacyjki,Jeśli zostawi się w tej sytuacji auto na biegu wstecznym - światła nie gasną, a drzwi nie da się zamknąć z pilota. Zdarza się , że przy drugiej próbie pali normalnie, ale są tez przypadki, że nie odpala przez kilka dni (po takiej  akcji zawiozłem ja lawetą na diagnostykę, pan podniósł auto na podnośniku, sprawdził rozrusznik, opuścił i auto odpaliło)

Podmieniany  był cały zestaw startowy z innej Primerki i nie dało to żadnych rezultatów. Powymieniane główne masy, reszta poczyszczona.

Jeśli cokolwiek komukolwiek z kolegów skojarzy się w tym temacie - będę wdzięczny. Pozdrawiam.

Miałem podobną sytuację , pomogła naprawa głównego komputera ( znajduje się pod filtrem powietrza , podobno jakiś mikroprocesor ) ewentualnie można sprawdzić antenkę od immobilizera na kolumnie kierowniczej

Edytowane przez jarabl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Co prawda żadko, ale się zdarza. Ruszam wtedy dość energicznie kierownicą w górę i wdół, czasami szarpie kluczykiem w stacyjce. Mi pomaga. Dlatego obstawiam zimne luty (nie mam czasu rozebrać).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Kolego jarabl, czy możesz napisać, gdzie naprawiałeś komputer i jaki jest efekt?

 

Od tygodnia walczę z immo (od sprawdzenia wszystkich kostek, bezpieczników, zimnych lutów przez resety, kasowanie błędów), stanęło na razie na tym, że powinienem spróbować wstawić używkę całego zestawu rozruchowego, ale jakoś nie bardzo wierzę, że to może chodzić bez żadnego wpływu na elektrykę auta.

 

W ogóle u mnie jest jeszcze trochę inny objaw niż te, które pojawiają się na forum:

- pierwsza próba uruchomienia - ikonka immo nie gaśnie (czyli nie odblokowuje) i auto nie kręci

- ponowne przekręcenie kluczyka na zapłon, immo gaśnie, rozrusznik kręci, ale nie odpala.

 

Pytanie: czy to może być raczej nie problem immobilizera tylko sterownika pompy? Jak to sprawdzić?

Choć immo tez coś szwankuje skoro przy pierwszej próbie (lub po ponownym pełnym uzbrojeniu) nie odblokowuje zapłonu:/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli na komputerze (wraz z kontrolką immo na desce) wyświetla się napis SECURE, to napewno problem jest po stronie immobilizera. Mi się zdarzyło tak dwa razy, i wykręciłem osłonę kolumny, wyciągnąłem kostkę od pierścienia immo, przedmuchałem i od pół roku problem się nie powtórzył. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź błędy jakie ma.Możliwe ,że będzie immobilizer ,drugie to czujnik położenia wału - jak kręci rozrusznik, a nie zaskoczy.Ja miałem tak ,że jak robiłem sobie radio ,to akumulator wyczerpałem, a że był leciwy ,to zdechł, ale na drugi dzień podładowany i kreci jak szalony .A tu palić nie chce, więc sprawdziłem błędy i tu mi właśnie wyskoczył błąd czujnika wału rozrządu wraz z czujnikiem położenia wałka rozrządu.Więc wyciągnąłem czujnik wału ,a on zasyfiony po tarczy sprzęgłowej tak się namagnesował, że pyl po tarczy go oblepił, że nie dawał sygnału na kole zamachowym.Więc przeczyściłem, błąd skasowałem ,a raczej błędy i do dzisiaj autko hula, a to już będzie ze dwa lata jak go kupiłem ,a może więcej.

Edytowane przez Skyller
Używamy polskich znaków ! Jest różnica czy zrobisz komuś "Łaskę", czy "Laske"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam u mnie sytuacja identyczna jak u kolegi shigen7.

 

Pierwsza próba uruchomienia (przekręcenie kluczyka - jak ikonka immo nie gaśnie wiem co będzie dalej grane) auto nie kręci
Ponowne próby przekręcenia kluczyka na zapłon, immo gaśnie, rozrusznik kręci, ale nie odpala.

 

U mnie wystarczy delikatnie "popukać" w obudowę kolumny kierowniczej w okolicy stacyjki i pomaga. Mialem cztery, może pięć takich sytuacji podczas użytkowania mojej P12 przez cztery lata. Z doświadczenia wiem, że problem pojawia się jak robi się zimno/wilgotno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...