Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P12/WP12] Nie mogę odpalić Primery, podejrzewam immobiliser


Gość geter
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Po dwóch tyg. szukania problem wreszcie rozwiązany:D

Urwany przewód masowy między silnikiem a podłużnicą (dojrzałem dopiero po wymontowaniu podstawki pod akumulator) sprawił, że kluczyki zgubiły kod i immo miał bledną lub nie miał wcale komunikacji z komputerem.

Podpięcie masy, wbicie kodu do kluczyków i alma znów pięknie zagrała!

 

Wszystko dzięki pomocy NEO NFS (jeszcze raz wielkie dzięki!)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Panowie , ponawiam temat.... 

 

Primerka P12 2005r 1,8 benzyna, Swieci sie kontrolka kluczyka z autem na czerwono auto nie odpala. Rozrusznik nie kreci, wyciagam kluczyk zamykam autko, otwieram przekrecam kluczyk kontrolka nie swieci rozruszik kreci ale nie odpala, za ktoryms razem tak autko odpala jakby nigdy nic...

 

Prosze o pomoc:)


Panowie , ponawiam temat.... 

 

Primerka P12 2005r 1,8 benzyna, Swieci sie kontrolka kluczyka z autem na czerwono auto nie odpala. Rozrusznik nie kreci, wyciagam kluczyk zamykam autko, otwieram przekrecam kluczyk kontrolka nie swieci rozruszik kreci ale nie odpala, za ktoryms razem tak autko odpala jakby nigdy nic...

 

Prosze o pomoc:)

 

Dodam ze poroblem pojaiwa sie tylko jak temp spadnie kolo 0stopni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli na pilota reaguje? a w stacyjce nic? a drugi kluczyk?

rano zimno nie odpala

a w południe cieplej odpala?

Edytowane przez marinero
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam podobny problem ale w drugą stronę. IMMO się wiesza kiedy auto jest mocno nagrzane po postoju w pełnym słońcu.

Proponuję zacząć od sprawdzenia przewodów od anteny IMMO która jest pod obudową kolumny kierownicy, taki biały pierścień wokół stacyjki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie , ponawiam temat.... 

 

Primerka P12 2005r 1,8 benzyna, Swieci sie kontrolka kluczyka z autem na czerwono auto nie odpala. Rozrusznik nie kreci, wyciagam kluczyk zamykam autko, otwieram przekrecam kluczyk kontrolka nie swieci rozruszik kreci ale nie odpala, za ktoryms razem tak autko odpala jakby nigdy nic...

 

Prosze o pomoc:)

 

Dodam ze poroblem pojaiwa sie tylko jak temp spadnie kolo 0stopni

Skoro rozrusznik kręci, to raczej nie immo.

Ostatnio w wakacje miałem problem z immo, kilka razy nie widział jakby kluczyka, ale wystarczyło przekręcić 2-3 razy i wracało do normy, aż pewnego razu nie mogłem ruszyć ze stacji benzynowej. Odłączyłem aku na minutę i ruszył od ręki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny problem ale w drugą stronę. IMMO się wiesza kiedy auto jest mocno nagrzane po postoju w pełnym słońcu.

Proponuję zacząć od sprawdzenia przewodów od anteny IMMO która jest pod obudową kolumny kierownicy, taki biały pierścień wokół stacyjki.

 

Też tak miałem wariował tylko gdy był nagrzany , rozwiązanie to wymiana jakiegoś scalaka w głównym kompie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Można wydłubać transponder i przylepiec w okolicach stacyjki :whistle:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

 W moim przypadku, przyczyną problemów z immo był przekaźnik sterownika LPG - Stag Qbox, a właściwie jego program sterujący.

W dodatku naprawa polegała na wgraniu najnowszego oprogramowania Stag - czyli jakieś 10 minut.

 

Z krótkiej wypowiedzi fachowca wynikał fakt, że na któreś obwody przez ten przekaźnik puszczone było 12V (objawiało się to zapalonymi kontrolkami oraz aktywnymi wskaźnikami na desce rozdzielczej nawet po wyciągnięciu kluczyka ze stacyjki - wtedy wiedziałem, że kolejna próba odpalenia auta skończy się porażką).

Zacząłem kojarzyć fakty po tym, jak wymiana całego pakietu startowego (immo, komp, moduł, stacyjka z kluczem) z innej Primery nie dała żadnego efektu. 

W 100% upewniłem się kiedy przekroczyłem ilość kilometrów zaprogramowanych w sterowniku LPG - a ten po każdym wyłączeniu zapłonu i wyciągnięciu kluczyka wydając sygnał dźwiękowy - zawieszał na 20 sekund auto (efekt jak po przekręceniu kluczyka w gotowość), po czym było słychać "tyknięcie" pod maską i wszystko gasło. 

Odpinając wtyczkę i wyciągając bezpiecznik z obwodu zasilania instalacji LPG auto odpaliło 50 razy z rzędu a po aktualizacji softu -  pali do dziś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...