Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Dziwne dzwięki przy skrecaniu Primera P11


Gość piterP11sz-n
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość piterP11sz-n

Wiatm !

Prosze o pomoc , moze ktos z forumowiczow mial kiedys podobny problem .

Otoż przy skrecaniu kierownica z prawego przedniego kola dochodzi dziwne "pykanie" - myslalem ze to tuleje gornych wahaczy, wiec zostaly wymienione, ale "pykanie" zostalo - co to moze byc ? końcówka łącznika stabilizatora ? Moja primera choc leciwa bo 98 rok ma najechane dopiero 90 tys , troche zawczesnie zeby dzialy sie jakies cyrki w zawieszce :| mam nadzieje :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Stranger
Cześć. Ja też obstawiam przegub na 99%.

Ja bym obstawiał przegub gdyby to stukanie dobiegało w czasie jazdy w skręcie. Ale jeśli trzeszczy po prostu przy kręceniu kierownicą ( również na postoju ) to ja obstawiałbym końcówki drążków kierowniczych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość piterP11sz-n

Stukanie dochodzi przy skreceniu kola i powolnym ruszaniu zarowno do przodu jak i do tylu( wczoraj to zaobserwowalem) , jesli chodzi o przeguby to slyszalem ze sypia sie one od startow z piskiem opon, mojej nysie sie to niezdarza. No mam to szczescie ze moja Primera nie miala przedemna innego wlasciciela, wiem jak byla, jest i bedzie eksplatowana

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Stranger
Stukanie dochodzi przy skreceniu kola i powolnym ruszaniu zarowno do przodu jak i do tylu( wczoraj to zaobserwowalem) , jesli chodzi o przeguby to slyszalem ze sypia sie one od startow z piskiem opon, mojej nysie sie to niezdarza. No mam to szczescie ze moja Primera nie miala przedemna innego wlasciciela, wiem jak byla, jest i bedzie eksplatowana

Po pierwsze primo, przeguby sypią się NIE TYLKO od startowania z piskiem opon ;) Najbardziej przeguby wykańczają się od przekładania dużej mocy na koła przy skręcie, a więc przy ruszaniu z miejsca ze skręconymi kołami, przy gwałtownym dodawaniu gazu w zakręcie itp. Ale sypią się niestety również od zwykłej eksploatacji.

Po drugie secundo jeśli zużyty jest przegub to trzaska nie tylko przy starcie, tylko cały czas jazdy w maksymalnym skręcie. Niezależnie od prędkości jazdy.

 

Osobiście polecam sprawdzić jednak końcówki drążków, tym bardziej że to najtańsza w naprawie usterka jaka może Ci się zdarzyć. U mnie trzeszczały w taki fantastyczny sposób, że wielu stawiało na zużytą maglownicę, pompę wspomagania itp. A to były tylko dwie głupie końcówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeguby stukają przy jeździe na wprost w ostatniej fazie swojego życia, Wcześniej stkukają jedynie przy skręcie i jednoczesnym przyśpieszaniu.Moim zdaniem na 99,99% przegub zewnętrzny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stukanie dochodzi przy skreceniu kola i powolnym ruszaniu zarowno do przodu jak i do tylu( wczoraj to zaobserwowalem) , jesli chodzi o przeguby to slyszalem ze sypia sie one od startow z piskiem opon, mojej nysie sie to niezdarza. No mam to szczescie ze moja Primera nie miala przedemna innego wlasciciela, wiem jak byla, jest i bedzie eksplatowana

Po pierwsze primo, przeguby sypią się NIE TYLKO od startowania z piskiem opon ;) Najbardziej przeguby wykańczają się od przekładania dużej mocy na koła przy skręcie, a więc przy ruszaniu z miejsca ze skręconymi kołami, przy gwałtownym dodawaniu gazu w zakręcie itp. Ale sypią się niestety również od zwykłej eksploatacji.

Po drugie secundo jeśli zużyty jest przegub to trzaska nie tylko przy starcie, tylko cały czas jazdy w maksymalnym skręcie. Niezależnie od prędkości jazdy.

 

Osobiście polecam sprawdzić jednak końcówki drążków, tym bardziej że to najtańsza w naprawie usterka jaka może Ci się zdarzyć. U mnie trzeszczały w taki fantastyczny sposób, że wielu stawiało na zużytą maglownicę, pompę wspomagania itp. A to były tylko dwie głupie końcówki.

 

 

właśnie mi też pyka tak przy skręcie -przegub zewnętrzny,a swoją drogą to nawet najlepszy przegub podda się przy dawaniu w d*pę na skręconych kołach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość piterP11sz-n

dzisiaj sprawdzilem przeguby - poprostu ruszylem ostro na skreconych kolach i zadnego odglosu nie bylo, wiec to napewno nie one, końcówki drazkow podobnie jak laczniki stabilizatorow sa ok. , zostaja tylko lozyska w zwrotnicy - tylko nie mam pojecia jak sprawdzic( bez rozbierania kopyta) czy sa wybite, moze ktos mi podpowie jak najlepiej podejsc do tego tematu ?:)

 

 

swoja droga - wielkie dzieki za wszystkie odpowiedzi na moj post :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na poczatek mozesz sprobowac dokrecic nakretke sciagajaca łożyska, zdejmij czapke zwrotnicy i tam masz nakretke (chyba klucz 17) czesto pomaga samo dokrecenie mocniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi pykalo,strzelalo i skrzypialo w momencie parkowania na parkingu,gdzie predkosc byla prawie zerowa,jak skrecalem, tylko w prawo mialem takie objawy, jak sie okazalo poszly lozyska w zwrotnicy (koszt 82 zl,2 lozyska i uszczelniacz) + robocizna 70 funtow, bo niestety nie dalem sam rady wymienic metoda "podworkowa", glownie z braku odpowiednich narzedzi.Powracajac do Twojego pytania jakim momentem dokrecic ta nakretke (napewno 17)to nie wiem :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość piterP11sz-n

no i zdjołem czapke i probowalem dokrecic , ale nakretka ani drgnela pomimo uzycia metrowej rurki, nie wiem co zadzialac zeby to dokrecic i nie przekrecic gwintu.

 

[ Dodano: Sro 20 Gru, 2006 20:06 ]

Udało sie !

Wkoncu dokreciłem srube w zwrotnicy -> przestalo "pykac" :) - użyłem zdrowej przedluzki i poszla - tylko czy nie zaszkodzi to lozyskom ze zostaly ostro dokrecone - myslec o wymianie czy narazie jedzic tak jak jest ?

 

[ Dodano: Czw 28 Gru, 2006 15:34 ]

Znowu problem - zrobilem 50 km i dokrecenie lozysk spowodowalo straszne skrzypienie - trzeba bedzie wymienic :( jedno jest na + - wiem napewno ze to lozyska w zwrotnicy !!

 

[ Dodano: Czw 28 Gru, 2006 15:36 ]

Jesli ktos ma to bardzo prosze o namiar na goscia ktory sprzedaje zestawy naprawcze do zwrotnic na Allegro !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

http://www.allegro.pl/my_page.php?uid=4304894

 

Kiedyś miał na allegro zestaw naprawczy, gość prowadzi sklep z cześciami samochodowymi.

Może wstawi na allegro zestaw naprawczy, ja u niego kupowałem i kosztował około 60 zeta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...