Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

jaki filtr powietrza w K 10 ??


sedek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich,

jako że sprawa pilna proszę o szybką informację, jaki filtr powietrza muszę dokupić do mojej micry k 10 z 1993 r.

Na zdjęciu numer jeden element zanaczony strzałką (jak sądzę jest to filterek par oleju tzw. odma) przeszkadza we włożeniu flitra powietrza. Filtr jaki do tej pory był założony (mahle L69), był strasznie zmasakrowany właśnie przez ten wystający gzymsik. Sprawdzałem w sklepie filtry Filtrona AR 227 i AR 228 i one też nie wchodzą w obudowę ze względu na ten wystający element. Filtr mahle pomierzyłem i ma on następujące wymiary: śr. zewn ok. 215 mm, średnica wewn. ok. 165 .. , wysokość ok. 45 mm. Najbliższy tych rozmiarów jest filtr filtrona AR 323. AR 227 i AR 228 są ju z większe i mają wymiary odpowiednio: AR 227 : sr. zewn. 215 , śr. wewn. 150 mm , wys. 45 mm oraz AR 228: śr. zewn. 202 mm., śr. wewn. 146 mm, wys. 57 mm.

Czy ktoś biegły w sztuce wytłumaczy mi co jest grane i jak dobrać właściwy filtr , żeby pasował do mojej obudowy nie zachaczając o to ustrojstwo z boku.

Proszę o w miarę szybką odpowiedź.

Pozdrawiam

Zdjęcie nr 1:

obudowafiltrapowietrza2bu2.th.jpg

 

Zdjęcia filtrów

filtryev2.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AR 227 i 228 nie pasują ????? to baaaaardzo dziwne bo ja mam ktorys z tych i pasują jak ulał...
Ja mam filtrona (chyba AR 228) i pasuje.

 

No właśnie chciałem się upewnić, gdyż nie pasował mi do tego gzymsika. Ale skoro tak piszecie. Mam tylko prośbę , czy możecie rzucić foto, jak u was wyglada ten filtr zabudowany czyli bez pokrywy i który to dokładnie jest AR 227 czy AR 228?

Będę wdzięczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie rozumiem jak tam może coś zawadzać i niszczyć filtr... może go miałeś źle umocowany jakoś? potwierdzam Filtron AR228

PS

mam pytanie do sedek czy te dziury w mixerze gazu sam robiłeś czy taki miałeś model?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po 17 wrzucę fotki filtra i napisze Ci jaki dokładnie to jest model.

 

EDIT: Filtron AR 228.

 

O to mi chodziło. Porównałem i rzeczywiście to jest AR 228. Podjąłem jedyną słuszną decyzję i zakupiłem takowy. Pasuje jak ulał i już hula :)

 

Dzięki :one:

mam pytanie do sedek czy te dziury w mixerze gazu sam robiłeś czy taki miałeś model?

Już takie auto zakupiłem; gazik z takim mikserem sprawuje się bardzo dobrze, jest co prawda mułowaty na wolniejszych obrotach , zbiera sie jak go przygazuję, ale myślę że to kwestia regulacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też chciałe sie zapytać o ten mixer jakiś śmieszny alektronika chyba lecho mini ile ci to pali ??

 

Jeszcze nie wiem, jestem na etapie poznawania auta. Mam go od ok. 2 tygodni.

Dla zainteresowanych podaję części składowe instalki:

reduktor LOVATO AT-07, wielozawór TOMASETTO, sterownik Lambda KME BINGO.

 

Jak chcecie zrobię zdjęcie w wolnej chwili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja długo eksperymentowałem ze swoim gazem i udało mi sie osiągnać 6,2 L gazu na setke :) ale ostatnio zrezygnowałem ze zwykłego mixera i elektroniki na rzecz Blosa :D i przyznam ze ten system wymiata :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...