Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Przewody hamulcowe


Gość accerone

Rekomendowane odpowiedzi

Gość accerone

Witam

Bylem na forum kiedys zarejestrowany jako accer ale moje konto jakos wyfrunelo :)

W kazdym razie witam ponownie :)

 

Mam dzis ból odnosnie przewodów hamulcowych i samych hamulcow w almerce N15 '96.

 

Dzis bryczka byla na podnosniku i zajrzalem do przewodow hamulcowych, no i te co leca do tylnych kół pod calym podwoziem (sztywne) nie prezentują się zbyt dobrze.

Pokryte są chropowatym rdzawo białym nalotem. Nie wygląda to zbyt pięknie - co prawda żadnych nieszczelności nie stwierdziłem. Wiadomo ze z takimi czesciami to raczej nalezy sie dosc uwaznie obchodzic bo w koncy hamulce jak by nie bylo sa dosc istotne w pewnych fazach uzywania auta :)

 

Stad moje pytanie.

 

Ruszac to czy nie? wyczyscic i czyms maznać czy zostawić jak jest ?

 

Najchetniej to bym kupił nowe i wymienił. Ale zastanawiam się w jakich te przewodzy mozna nabyc cenach i czy da się je gdzieś ustrzelić poza ASO - bo tam ze mnie skore zedrą. Ma ktos jakieś informacje gdzie i za ile można przewody kupić?

 

Odnotowałem też w ostatnim roku znaczny spadek jakości działania hamulcow tylnych. Układ był odpowietrzanych. Tarcze i klocki są prawie nowe - ale ze wzgledu na fakt iż nie trą o siebie zbyt efektywnie - na tarczy mam rdzawe pierscienie. Na badaniach auta wyszło że nożne hamowanie jest mniej efektywne niz zaciągnięcie ręcznego - jezeli chodzi o koła tylne.

 

Moje podejrzenie tłok zacisku. Może ktoś mnie oświeci co można z tym zrobić?

rozebrać, przeczyścić (czym psiknąć) nasmarować (czym) ?

Może przyczyna jest inna - co sprawdzić czym się zająć.

 

Jestem raczej laikiem w tych sprawach, ale posiadam pewną zręczność jeżeli chodzi o posługiwanie się ręcami więc chciałbym w miarę możliwości podejść do tych problemów kompleksowo ale we własnym zakresie.

Będę bardzo wdzięczny za wszelkie odpowiedzi co i jak robić, czego używać, gdyż chciałbym przywrócić swietność hamulców almerki które 5 latek temu były żyleta.

 

Naczytałem się też ze siłę hamowania można zwiększyć wymieniając giętkie przewody hamulcowe ze standardowych na takie w oplotkach ze stalowej plecionki.

Ponoć ma to wyeliminować efekt pęcznienia standardowych przewodów hamulcowych.

Czy zstosowanie tego typu elementów jest uzasadnione - czy wzrost jakości działania hamulców jest adekwany do kosztu kupna i montazu tych części?

 

[ Dodano: Wto 05 Gru, 2006 21:43 ]

Naprawde nikt mi nie pomoze?

Chciałbym się w miarę szybko na dniach zając tymi hamulcami - a nie bardzo mam sie do kogo po porady zwrocic.

 

---------------------------------------------------------------

 

Dodatkowo pojawil sie nastepny problem

 

W sklepie Motocom jak wol stoi ze do almery 1,4'96r z ABS są tarcze 252mm, ja po zmierzeniu swojej starej tarczy stwierdzam ze ma ona srednice 232mm czyli jest to ta do almery niby bez ABSu.

Musze teraz tarcze zmienic i mam dylemat, kupic takie na jakich jezdzilem dotąd (232mm) pomimo ze mam ABS, czy kupic takie jak w motocomie jest napisane ze dedykowane do almer z ABS 252mm - wejdze mi toto wogole w zacisk?

 

Kto mi moze z cala pewnoscia odpowiedziec jakie tarcze musze wlozyc na przod do Nissana Almery S 1,4 z'96r z ABS.

 

Dodam ze dotychczasowe 232mm wkladal mi mechanik- watpliwej co prawda jakosci byly jego uslugi i za wspolprace juz mu podziekowalem, ale hamowanie na tych tarczach bylo dobre. Teraz tarcze i klocuchy chce po raz pierwszy kupic i wsadzic sam i mam problem.

 

Odpowiedzcie proszę, jezeli sie wstrzymujecie bo otwarcie napisalem ze moje poprzednie konto na forum wyfrunelo - to powiem tyle wyfrunelo bo sie b.dlugo nie logowalem a nie ze tu jakis sajgon na forum zrobilem. Raczej kulturalny czlowiek jestem.

 

[ Dodano: Pią 08 Gru, 2006 14:33 ]

Tutaj dopisuje jaką odpowiedz dostałem z MOTOCOMU - tego sklepu w którym klubowicze maja znizkę.

 

Nsissany Amera z silnikiem 1,4 z ABSem do roku 1998 wyposazane byly w tarcze 232 mm i do nich odpowiednie klocki (te ktore w ofercie motocomu dedykowane sa do aut bez ABSu).

Rozmiary tarcz 252mm i odpowiednie klocki - były montowane w Nissanach Almera wyposażonych w ABS wyprodukowanych od roku 1998 i pozniej. Moje watpliwosci to rozwiało - dopisuję tutaj moze się komuś to przyda.

 

Co do przewodow hamulcowych w ofercie firmy CARIX znajdują się przewody hamulcowe w cenie 18zł za metr - trzeba znac wymiar, oraz wymiary końcówek, przewody są proste - kształtuje się je przy montazu. - tez dopisuje moze sie komus przyda.

 

Jako ze na inne watpliwosci i pytania z tego postu odpowiedzi nie uzyskalem - drążę temat dalej i przekopuję NET w tym temacie. Jednak jak jakiś forumowicz odpowiedzi jednak zechcialby mi udzielic - bylo by mi niezmiernie miło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam

Accerone, przewody hamulcowe ze śladami korozji wymień, nie czekaj. W moim Sunny z 99 roku pękł jeden z dwóch biegnącech pod spodem samochodu, mimo że były pomalowane. Zobacz na forum w dziale Sunny.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...