Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P10/W10] odpowietrzanie hamulców


Gość sowa74

Rekomendowane odpowiedzi

czy ktoś może mi powiedzieć czy jeżeli mam kierownice z prawej strony bo mieszkam w uk to odpowietrzanie hamulców jest w takie samiej kolejności jakby kierownica była z lewej .

PRIMERA 1.6 ABS -1994

 

przy kierownicy z lewej strony to jest LT-PP-PT-LP, A JAK TO BĘDZIE U MNIE ,BO SŁYSZAŁEM ŻE MOŻE BYĆ INACZEJ BO POMPA MOŻE BYĆ Z INNEJ STRONY

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość lukas.nis
BO SŁYSZAŁEM ŻE MOŻE BYĆ INACZEJ BO POMPA MOŻE BYĆ Z INNEJ STRONY

Pompa hamulcowa jest u Ciebie w aucie z prawej strony(inaczej niż w wersji naszej :D )

Układ hamulcowy zazwyczaj odpowietrza się od koła tylnego(najdalej odsuniętym od pompy hamulcowej)w wersjach LHD przeważnie zaczyna się od koła TP,ale nic się niestanie jak zaczniesz od lewego.

PS.jak miałeś bardzo zapowietrzony układ hamulcowy.np przez jakąś nieszczelność,odkręć odpowietrzniki , korek od zbiorniczka płynu ham. i dolej ewentualnie.Poczekaj chwilę(może dłuższą) aż płyn sam będzie ciekł i dokręć odpow.,później odpowietrzenie to już kwestia minut :D

POZDRO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albin czy ta kolejność ktorą napisaleś dotyczy hamólców z ABS

 

[ Dodano: Sro 06 Gru, 2006 18:47 ]

Albin, wszyscy pisza, ze dla Lhd z ABS jest -: LT-PP-PT-LP. Dla mnie z moim Rhd z ABS prawidłowa kolejność to -: PT-LP-LT-LP. Z góry dzieki za odpowiedz , bo sam juz nie jestem pewny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jest napewno dla wersji bez abs - sprawdź w książce czy dla lhd zmienia się kolejność dla aut z abs i bez.Jeśli jest inna to przepraszam że wprowadziłem w błąd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś możę mi powiedzieć czy pierwsze odpowietrzane kolo ma być najdalej od POMPY CZY AGREGATU ABS

U mnie jest pompa z prwej agregat abs z prawej (kierownica też z prawej) przewody na tył samochdu idą z lewej strony -czy to tak samo jak w LDH

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...