Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

wymiana belki przedniej (czolowej) w micra k11 96'


Gość madmatt
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tej na ktorej chlodnica lezy, autko jest super zakonserwowane od spodu (sprowadzone w tym roku) poza tym cala reszta tez w zdumiewajaco dobrym stanie, ale w ow belce mam miejsca, gdzie moge przelozyc srubokret, poniewaz jest tak zardzewiala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm powiem ci tak.. akurat TEN element to nie jest kwestia pokrecenia srubek ...

nieststy ta belka jest tylko jako PAS PRZEDNI na allegro widzialem ze byly 2 szt na sprzedaż, jedn acieta z micry i jedna orginalna. nie obejdzie się bez demontarzu:

zderzaka, reflektorow, maskonicy, chlodnicy belki podtrzymojacej silnik, nadkoli, zbiornika pluny spryskowaczy hmm.. i pweni jakis tam jeszce dupereli.

spawarka i palnik acytylenowy bo tą czesc sie wyminia na zasadzie odetnij i dotnij. polecałbym ta operacje porzadnemu blacharzowi bo niespasowanie belki w odpowiednich dlugosciach skonczy sie na tym ze nadkola nie nic nie bedzie pasowało (nadkocla zderzak reflektory itd itd)

 

w skrucie.. o rzeszty masz remont !!!!!

 

a czy skoro wsio do okola jest cacy to nie lepiej wziac i wyczyscic co sie da do zywca, od srodka w belke puscic srodek do antykorozji profili zamknietych (progi) a wszlkiego rodzaju ubytki naspawac?? belka jest z tak grubego metalu ze nie bedziesz potrzebowal igomatu tylko zwykłaj spawary elektrycznej badz acytylenowki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie i nad tym drugim rozwiazaniem sie zastanawialem, przede wszystkim mniej z tym zachodu i pracy, jednakze boje sie, ze najzwyczajniej w swiecie moze nie wytrzymac takiego zabiegu w co niektorych miejscach, ale podejme ryzyko, bo stracic chyba mozna wiecej niz zyskac. Serdeczne dzieki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no panecku popisałeś sie tworzac nowy temat ::P

no ale ok. aby nie bylo wątpliowsci.

gdzis na forowm jest temat o zabezpieczaniu antykorozyjmnym progów i jest opisane na temat ów srodkow.

jest to srodek w aerozolu. wpuczasz go do srodka profilu. tam dokladnie będzie oopis jak to zrobic bodajrze 2-3 razy tzreba powturzyc operacje co pare min.

w razie pytan polecam PW ;)

 

no przy okazji znalazłem :

http://moto.allegro.pl/item144572279_pas_p..._98_i_inne.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za 15 zł jest wielka pucha , nakladasz na nia taki pistolet z rurką i dmuchasz do srodka profili zamknietych , starczy na całe auto , dzrzwi klapy progi podluznice itp:]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie zastanawiales sie nad tym ze auto moglobyc walone? skoro reszta jest oki a tylko belka to przeciez moglabyc wymieniona na jakis tani zamiennik ktory po czasie zaczal gnic..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

elektryk1e patrz parę postów wyżej, jest tyle roboty z wymianą tego elementu, że nie opłacałoby się wymieniać na "tani zamiennik", tym bardziej, że pas przedni sprzedawany jest jako całość. Raczej ktoś zapomniał tego zakonserwować kiedyś i tak się już zostało...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mialem nieprzyjemnosc to wymieniac. Koszt okolo 400-500pln + czesc. Zamiennik zakonserwowany starczy na 2-3 lata. Jakby co mam oryginal w dobrym stanie na sprzedaz (do rocznikow 92-98). Do mojej 98 niestety nie pasowal. Aha, w starszych micrach ten pas jest chyba przykrecany, w nowszych zgrzewany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktokolwiek, kiedykolwiek mial nieprzyjemnosc wymiany belki przedniej w mikrze, niestety moja podrdzewiala i zastanawiam sie nad jej wymiana?

mi przednia dolna belka pordzewiała na łaczeniu z łapa to standard tak samo jak progi w tylnej czesci. belke nowa w zamienniku kupilem za 120zł blacharz ja wstawil i zakonserwował za 100zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam nadzieje z emowisz o jakims znajomym mechaniku ktory zrobil ci to po kosztach.. bo za 100zł to prawde moaiwc nei wiem jak to mozna zakonserwowoac (spawy) chyba zwykła minią podkłądową :|

pamietaj ze bekla czołow nie zaczyan rdzewiec tak szybko bo jej sie tak zywnie podoba ale tylko dlatego ze to wlasnie ten element jest najbardziej narazony na nieprzyjemnosci uliczno atmosferyczne. jak spawy nie masz ze wszytkich stron dobrze obczyszczonych i zakonserwowoanych porzadnym srodkiem (cynkowo cośtam...) to po tej zimie lepiej sprawdz stan spawów ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam!

obecnie jestem juz po wymianie przedniego pasa dolnego, poprzedni ulegl korozji, zapewne moja mikrusia miala stluczke :/ czesc kupilam na allegro, nowa za ok 120zl calosc z pasem gornym, natomiast wymiana kosztowala mnie 100zl w tym rowniez konserwacja. Mysle ze wymiana to najlepsze wyjscie! Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...