Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Potrzebuję wymiary prowadników zacisku hamulcowego w N14


Gość Dariusz Nikiel

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Dariusz Nikiel

Mam prośbę do zyczliwych kolegów od N14. Potrzebuję wymiary prowadników zacisku hamulcowego w N14. dokładnie chodzi mi o średnicę i długoś prowadnika zacisku. Gdyby ktoś miał garaż, suwmiarkę i chwilkę czasu. Mam Micrę K11, ale te części jako zamienniki są nieosiągalne. Natomiast do N 14 jest cały zestaw naprawczy prowadniki + gumki. Może bedą pasowały. Dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

A co właściwie potrzebujesz? Prowadniki, uszczelki, tłoczek? Na jeden zacisk czy na dwa. Pytam bo dysponuję zaciskiem prawym, chyba do K11. Były chyba 2 typy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Dariusz Nikiel

Szukam przyczyny stukania w zawieszeniu. Jak chwytam ręką za zacisk i nim poruszam (góra/dół) to słyszę stukanie. Ale na prowadnikach powinien być pewien luz, przecież zacisk musi odbijać. Myślałem o wymianie prowadników i gumek. Sam nie wiem czy to pomoże. Czy lekki luz w zaciskach będzie na nierównościach dawał metaliczne brzęczenie, czy raczej głuche stukanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy lekki luz w zaciskach będzie na nierównościach dawał metaliczne brzęczenie.

będzie dawał metaliczne brzęczenie najlepiej sprawdzić czy to jest to w czasie jazdy,jeśli wdusisz lekko pedał hamulca to powinno ucichnąć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

będzie dawał metaliczne brzęczenie najlepiej sprawdzić czy to jest to w czasie jazdy

 

I jeśli diagnoza okaże się trafna, to nasmaruj te bolce najgęściejszym smarem jaki ci się uda dostać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...