Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Czujnik biegu wstecznego w A32


Gość Maras

Rekomendowane odpowiedzi

W Maximie ojca lampy wstecznego działają jak chcę, tzn raz świeca a raz nie. Prawdopodobnie coś nie styka przy czujniku. I stąd pytanie - gdzie to ustrojstwo siedzi? Skrzynia manualna, silnik 3.0 (jeśli to robi różnicę).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Maximie ojca lampy wstecznego działają jak chcę, tzn raz świeca a raz nie. Prawdopodobnie coś nie styka przy czujniku. I stąd pytanie - gdzie to ustrojstwo siedzi? Skrzynia manualna, silnik 3.0 (jeśli to robi różnicę).

 

ustrojstwo siedzi w skrzyni biegow. jak wleziesz pod auto to zobaczysz go na samym dole.

czarny okragly ksztalt w kablem i jedna srubka 10mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki, sprawdzimy.

 

[ Dodano: Wto 04 Lis, 2008 17:34 ]

Problem z czujnikiem dosięgnął i mnie.

 

Wytarły/wypaliły się metalowe wypustki na takiej plastikowej końcówce, która jest dopychana do czujnika gdy wrzucamy wsteczny. W ASO ta końcówka jest dostępna tylko z całym czujnikiem i kablem. Czy można gdzieś dostać tą część osobno?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Wielkie dzięki, sprawdzimy.

 

[ Dodano: Wto 04 Lis, 2008 17:34 ]

Problem z czujnikiem dosięgnął i mnie.

 

Wytarły/wypaliły się metalowe wypustki na takiej plastikowej końcówce, która jest dopychana do czujnika gdy wrzucamy wsteczny. W ASO ta końcówka jest dostępna tylko z całym czujnikiem i kablem. Czy można gdzieś dostać tą część osobno?

 

Masz moze tego fote?

Albo dokladnie moglbys opisac gdzie jest ten czujnik? bo chyba mam to samo, czasem jak wrzucam wsteczny to mi nie zalapie lampka :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GRZECHu, fotki niestety nie mam, ale położenie czujnika opisał WielkiWac w drugim poście od góry :)

Dodam, że czujnik siedzi od dołu i od niego prowadzi kabel do wtyczki, która jest przymocowana na górze skrzyni. Trzeba było zdjąć dolot powietrza i puszkę filtra, żeby dostać się do wtyczki. Można wtedy sprawdzić czy problem dotyczy czujnika czy dalszej części układu. U mnie mechanik rozłączył wspomnianą wtyczkę, pozwierał jakieś piny przy włączonej stacyjce i światła wstecznego zapaliły się.

 

W ASO ten czujnik kosztuje około 200zł, więc tragedii nie ma. Szkoda tylko, że samego czujnika nie potrzebuję, tylko tą felerną końcówkę. Jak kupię to wrzucę foty, w ASO muszą się jedynie upewnić czy w zestawie jest i czujnik i końcówka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...