Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P11.144/W11.144] Predkość max na 4 i 5 biegu


Gość Tomasz_Primera
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Tomasz_Primera

Jechalem wczoraj autostrada i sprawdzilem ile wyciagnie moja Primera, otoz na 4 biegu przy ok. 6500 obr. ciagnie licznikowe 180 a na 5 biegu ciagnie TYLE SAMO(?) przy jakichs 4900 obr. Zapas obrotow jest znaczny, ale czy da rade ja mocniej rozbujac na 5 bo narazie 5 mi nie potrzebna? ;) Prima to P11.144 1.6 '00. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Tomasz_Primera

Sukces! (Jesli mozna to tak nazwac) Wczoraj (dzisiaj) w nocy wracajac z lotniska rozbujalem go do 190km/h, chociaz gps pokazywal mi, ze jade niecale 175km/h. Straszny oszust ten licznik :D Przy okazji pomoglem jakiemus Irysowi z Subaru zmienic kolo, koles mial tylko dojazdowke, bez lewarka, klucza etc. a przed soba jeszcze 400km drogi do domu :one: Oczywiscie zaden z tubylcow sie nie zatrzymal :P :zly: Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie na poczatku po zakupie fura byla zamulona (2.0) i czy to na benzynie czy na LPG max. bylo 190km/h przy okolo 5000rpm czy 5500rpm (nie pamietam). Teraz jest lepiej, bo lecialem raz 212km/h. Ostatnio czasem wlewam sobie pelen zbiornik vpowerki na shellu. Na tym paliwie w porownaniu z kazdym innym to auto dostaje wigoru, choc nie probowalem maksymalnych predkosci, bo zimowki z indeksem T zalozylem, ale same przyspieszenia mnie rajcują ;-) Chyba wypieprze LPG :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Tomasz_Primera

Ja we wtorek znowu jade do Dublina, postaram sie go dluzej przytrzymac na autostradzie jak warunki pozwola, moze sie bardziej rozbuja, tylko co z tego jak dobije do 200km/h a rzeczywiscie bede jechal np. 185km/h :):P

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moja GT licznik zamknąłem ile był w rzeczywistości? - niewiem

na autostradzie jak sie rozpędzam to 5ki poniżej 160km/h nie wrzucam ale 220licznikowe idzie no problem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanko czy Gtech pokazuje poprawną prdkość? bo jak mam około 95-100km/h to on kończy pomiar przyśpieszenia do 60mil/h czyli z tego wynika że przy tej prędkości faktycznie miałem tyle co licznik pokazywał?

 

I jeszcze jedno dlaczego jak jechałem 130km/h i mnie ztrzymali to mieli na pistolecie 129km/h?

 

Dlaczego takie błedy (-15%) są przy duzych prędkościach? Nie srawdzałem jaka jest prawdziwa prędkość przy 200km(od 3tyg nie moge sie zabrac za założenie navi :D )

 

ps a tymi silniczkami 1,6 to jak szybko powiedzmy od 100 do tych 180 sie rozpedzacie? ja na 4ym biegu max 180 kręce ale nawet nie wiem jekie sa obroty wtedy tylko ze ja mam 2.0 nie wiedziałem że 1,6 tez tak sie kręca :027:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Tomasz_Primera

Ogolnie 1.6l do 160km/h moim zdaniem rozpedza sie bardzo ladnie jak na tej wielkosci auto, takze dobicie do 180km/h na 4 to zaden problem u mnie, nie trzeba "dlugo" na to czekac, gorzej jak juz sie zapnie 5-tke :P Co do przeklamywania licznika, moj oszukuje nawet przy 40km/h, gps pokazuje mi 35 ;) Musze sprawdzic jeszcze w milach, moze jak skalowali zegary to zle przeliczyli mile na kilometry :D:D

kmink, Jaka navi kupiles ? :P

P.S. Policja pewnie ma krecone suszarki zebysmy wiecej placili :one:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jedno dlaczego jak jechałem 130km/h i mnie ztrzymali to mieli na pistolecie 129km/h?

 

Dlaczego takie błędy (-15%) są przy dużych prędkościach? Nie sprawdzałem jaka jest prawdziwa prędkość przy 200km

 

1km/h to bardzo niewielkie przekłamanie można napisać że perfekt ci pokazuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jedno dlaczego jak jechałem 130km/h i mnie ztrzymali to mieli na pistolecie 129km/h?

 

Dlaczego takie błędy (-15%) są przy dużych prędkościach? Nie sprawdzałem jaka jest prawdziwa prędkość przy 200km

 

1km/h to bardzo niewielkie przekłamanie można napisać że perfekt ci pokazuje :)

 

pewnie maja tak pistolety ustawione :) gdy na gtechu było 100km/h to licznik pokazywał ok 105km/h(dzisiaj sprawdzane) w sunnych licznik kłamie jeszcze bardziej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość lukasz_lublin

to wszystko zalezy na jakich kolach sie toczysz!!! Bo jak na orginalnej wielkosci felach i oponach(chodzi o wysokosc) to powinno byc oki. Jeslui juz masz zalozone wieksze fele to juz licznik bedzie cie oszuiwal!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Jadac niemiecka autostrada sprawdzilem sobie ile moja Primerka 1.8 P11.144 z 2001r. pociagnie. no powiem ze bylo milo :D na 5ym biegu mialem 210km/h, a pedal nie byl jeszcze do dechy wiec mysle ze lekko te 220km/h pojedzie a nawet i wiecej. nie bez kozery licznik ma wyskalowane 240 :)

 

aha - Panowie co do GPSow... chyba nie uwazacie ze pomiary na gpsie beda bardziej wiarygodne od licznikow?? :zdziw: przeciez sygnal musi pojsc w kosmos i wrocic, wiec ja bym tam zdal sie bardziej na to co mam na desce rozdzielczej :P poza tym innym argumentem moze byc tez, fakt, ze czasem na mapie auto jest poza droga, gdzie tymczasem jedzie sie szosa krajowa :P GPS to bardzo zdradliwe urzadzenie i szczerze powiedziawszy uwazam ze malo precyzyjne... (przynajmniej jesli chodzi o pomiar predkosci).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

190 na razie tyle ale 4ka na pokladzie i dobity bagaznik primka 2.0 16V ale zauwazylem ze mul jest na starcie sprawdzalem przyspieszenie i opor decha wyszlo 12 do setki wyciaga dobrze powyzej 3 tys wtedy idzie jak przecinak ale spod swiatel cieniutko moze jestem troche przewrazliwiony i ta noga mi troche hamuje ale to uraz po walnietej polosce a w polsce to werwa no kosmos v-power mi tak nie dalo w Austrii chyba ze mialem szczescie do stacji ale paru?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja primki nie mam dlugo ale poprzedni wlasciciel (moj wujek:P) jechal nia 205km/h ja rozbujalem ja poki co do 180 tylko, bo ogolnie spokojnie jezdze na trasach... z wawy do czewy ponizej 140 nie schodze:) zapomnialem dodac ze pomiar jest z gps:) z tego co wiem jest to najdokladniejszy pomiar predkosci ! dokladniejszy niz licznik w aucie poniewaz wystrcza inne oponki i juz mamy przeklamania. ja sprawdzalem gps z licznikiem rowerowym i roznice byly w okolicach 1km/h

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moja primera 1.6 90km, 97 rok, V bieg - tylko ja na pokładzie - "ledwo" do 165 km/h licznikowych dociąnęła.... Pedał był w ziemi i ani grama szybciej nie chciał już pójśc - nastukane ma 187 tyś km - dopiero co od niemców przyprowadzony...

 

Coś - ktoś ma pomysł dlaczego tak a nie więcej??? Bo szczerze mówiąc trochę mnie to martwi :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wooo to faktycznie malo, moja smiga z 2 osobami pelnym bakiem gazu i pelnym bagaznikiem i tylna kanapa spokojnie 180. Zalezy na czym jezdzisz ... ja jezdze na gazie BP i chodzi swietnie na Shellu średnio na jeża... innych wynalazkow nie tankuje. choc zdarzylo mi sie ostatnio zalac na stacji 123 paliwa maja ze statoilu niby. i powiem szczerze ze auto zamiast 100 konikow rozbrykanych pod maska mialo 100 ale mułów..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moja primera 1.6 90km, 97 rok, V bieg - tylko ja na pokładzie - "ledwo" do 165 km/h licznikowych dociąnęła.... Pedał był w ziemi i ani grama szybciej nie chciał już pójśc - nastukane ma 187 tyś km - dopiero co od niemców przyprowadzony...

 

Coś - ktoś ma pomysł dlaczego tak a nie więcej??? Bo szczerze mówiąc trochę mnie to martwi :(

 

Na moje oko jest zamulony silnik zacznij od wymiany przewodów WN, kopółki, palca rozdzielacza świec i filtrów powietrza i paliwa to powinno sporo uzdrowić do tego dobre paliwo i przegoń go troche na wyższych obrotach i będzie oki :one:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...