Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Problem z gasnącym XENON'em


Gość gabib

Rekomendowane odpowiedzi

Przydarzyła się mojej primerze P11.144 awaria w układzie oświetlenia. Polega ona na tym, że po krótkiej chwili od zapalenia świateł lewy XENON zaczyna błyskać, tak że strumień światła nie jest jednorodny, a po jakimś czasie reflektor gaśnie. Włączenie i wyłączenie świateł pomaga na chwilę. Zauważyłem, że problem pojawił się gdy spadła trochę temperatura, a teraz ponieważ jest cieplej problem ma mniejsze nasilenie. Wiem, że wizyta u elektryka jest nieuchronna. Dlatego mam dwa pytania. Pierwsze to , czy komuś przydarzyło się coś podobnego i jaka była tego przyczyna. Drugie to czy znacie godny polecenia warsztat (dobry współczynnik jakości do ceny) w Poznaniu. Nadmienie tylko, że żarnik już wymieniałem i nie pomogło.

 

Pozdrowienia dla wszystkich forumowiczów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałes zamienić cewkę, która nakłąda sie na żarnik z tego xenonu co nie mruga??

Sprawdź to....jeśli nie pomoże to masz problem z przetwornicą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, ale spróbuję to zrobić. Ja podejrzewam przetwornicę stąd pytanie o dobrego elektryka w Poznaniu. Może być zimny lut, przerwa na ścieżce lub kondensator, który traci właściwości przy niskiej temperaturze.

Stąd pytanie o elektryka w Poznaniu

Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem z Wrocka i nie doradze tobie :-(

Jak podmienisz cewki to daj znać jaki był rezultat.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem już bogatszy o kilka dni i doświadczeń. Zamieniłem żarniki i tymczasowo jest lepiej, ale przetwornica jest do naprawy. Problem polega na tym, że jest niewiele miejsc gdzie można coś takiego naprawić ( w Poznaniu nie znalazłem), a dodatkowo Nissan ma tak zintegrowany układ prztwornicy z lampą, że nie można jej wyjąć bez rozprucia reflektora. Znalazłem w Koszalinie elektronika, który specjalizuje się w naprawach Xenonów i będę mu wysyłał cały reflektor, jak tylko będę mógł postawić auto na kołki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki koszt naprawy? Jedyna alternatywa to kupienie na allegro uzywanego.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...