Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Almera N16 silnik 1.8 - usterki, jakość


Gość Pit
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

utnijmy tę dyskusję Panowie - to temat o usterkach a nie o zaletach i wadach gazu. Choć poza ekonomią osobiście jeszcze uważam posiadanie gazu za zaletę i twierdzę, że ochronnie działa na silnik pod pewnymi warunkami, ale przed sylwestrem artyukułów na ten temat nie chce szukać... utnijmy prosze tę dysjusję, bo robimy OT. W dziale dot. gazu założę wątek, jak ktoś chce zapraszam do dyskusji...

EDIT.

sorry kurde nie dało mi:

używane auto może mniej traci na wartości ale przez pierwsze 3 lata dokładasz, remontujesz, większe ryzyko, że sie popsuje itp. W nowym to załatwia serwis.... - wcale nie oznacza, że mniej będzie kosztować - ten używany. (a propos kupujesz Almerę 1,8 4 letią i musisz wymienić silnik bo żre olej - koszt?, czy utrata wartości? - i tak starcisz kasę, którą dołożyłeś). A i nie smieję się z auta typu cc. Wolę dać pracownikom auta na gwarancji - niech jeżdżą, i nie przejmują się usterkami, a oszczędzać na paliwie... Powiem tylko tyle - mnie sie to opłaca... to nie forum ekonomii, więc nie musze tłumaczyć jak...

tu rozmawiamy o czymś innym - zgoda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość cornholio78
... zalezu jak jeździsz. Ja tylko nocą i spalanie to około 12l/100 prędkość sam sobie przekalkuluj :) z drugiej strony jak bym jecha 90 to mi alma pali około 8l/100 więc było by znacznie taniej

pozdro

Dalej uważam że masz cos nie tak z autem.

Przy 90km/h komputer wskazuje mi 6 litrów na setkę.

Przy 140 spalanie waha się około 8.5 litra na setkę.

Żeby osiągnąć 12 w trasie, musiałbym non stop przyspieszać i zwalniac, lub jechać z prędkością około 160-170km/h.

Jedno i drugie rozwiązanie nie zwiększa bezpieczeństwa na polskich drogach, w dodatku brak płynności jazdy świadczy o kiepskich umiejętnościach

Poza tym jeśli pali Ci 12 litrów benzyny w trasie, to gazu spaliłby przynajmniej 14. Zmień auto na coś z mocniejszym silnikiem, np SR20DE ;) będziesz mógł jechac i szybciej i taniej. Bo jak wiadomo słabszy silnik w wielu przypadkach pali w danych warunkach więcej od mocniejszego

 

p_flori w porządku, podagamy na temat w innym kiejscu i kiedy indziej. Teoria o mniejszej awaryjności układu po wprowadzeniu dodatkowego elementu i pozytywny wpływ gazu na silnik bardzo mnie zaciekawiły :sylwester:

 

aha i mam prośbe panowie, obojętnie jak odbieracie moje posty ja tylko wyrażam wlasne zdanie i to że się nie zgadzamy w danych sprawach nie znaczy że was nie szanuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ależ Cronholio - drogi druhu - nikt Cie o to nie podejrzewa, tylko poglądy mamy inne, przecie nie będziemy sie ciąć jak politycy... :diabel2:

na starym roczku :027:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam.Co sadzicie o zakupie ALmerki z 2001 roku silnik 1.8 z przebiegiem 200 tys. ktora niestety bierze juz troche olej...Czy warto?Jaka cene mozna zaplacic za hatchbacka z klima?Dzieki za odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...