Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Problem z elektryką i gasnącym silnikiem


Gość cwg
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Od niedawna jestem (w sumie) szczęsliwym posiadaczem N15 1.4 16V '95. Mimo paru usterek jeździ mi się nią całkiem dobrze. Poprzednim moim nissanem był model Bluebird 2.0D i pewnie gdyby nie sypiąca się blacha to jeździłbym nim do dzisiaj.

Ok, do rzeczy.

Mam kilka pytań jak usunąć parę usterek. Mianowicie:

1. Prawe tylne światło pozycyjne nie świeci - wymieniłem żarówkę, nadal jest to samo. Wymieniłem bezpiecznik nr 45 (który podobno jest tylko i wyłącznie od tej lampy) - przepala się po włączeniu świateł. Wypiąłem kostkę z zacisków reflektora, zmierzyłem omomierzem - jest zwarcie. Nie wiem teraz gdzie powinienem szukać usterki. Czy mam zdemontować tapicerkę i całą deskę pod którą przechodzą kable i szukać uszkodzeń czy też w komorze silnika? Czy ktoś spotkał się z taką usterką i wie jak ją usunąć samemu?

2. Brak jest oświetlenia deski rozdzielczej oraz panela z pokrętłami nawiewu. W dzień to nie przeszkadza, Nocą trochę trudno znaleźć właściwe przełączniki i nie wiadomo w zasadzie jakie są obroty gdy słucham głośniej muzykę. Czy mam demontować deskę rozdzielczą i sprawdzać żarówki czy może mieć to coś wspólnego z pkt 1?

3. Problem z silnikiem. Czasami gdy ściągam nogę z gazu i naciskam sprzęgło silnik kilka razy (pulsacyjnie) osiąga b.niskie obroty i zdarza się że gaśnie, wygląda to tak jakby brakowało mu paliwa. (wiem że tak nie jest, bo silnik chodzi jak brzytwa, ma super osiągi, dobre przyspieszenie, itp.)

 

Odnośnie tych pytań szukałem tu na forum odpowiedzi lecz nie było zgłaszanych takich problemów. Auto kupiłem w takim stanie i zalezałoby mi usunąć te denerwujące usterki.

Z góry dzięki za wsparcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość yareckimm
Od niedawna jestem (w sumie) szczęsliwym posiadaczem N15 1.4 16V '95. Mimo paru usterek jeździ mi się nią całkiem dobrze.

 

Podobnie jak u mnie :)

 

1. Prawe tylne światło pozycyjne nie świeci - wymieniłem żarówkę, nadal jest to samo. Wymieniłem bezpiecznik nr 45 (który podobno jest tylko i wyłącznie od tej lampy) - przepala się po włączeniu świateł. Wypiąłem kostkę z zacisków reflektora, zmierzyłem omomierzem - jest zwarcie. Nie wiem teraz gdzie powinienem szukać usterki. Czy mam zdemontować tapicerkę i całą deskę pod którą przechodzą kable i szukać uszkodzeń czy też w komorze silnika? Czy ktoś spotkał się z taką usterką i wie jak ją usunąć samemu?

 

U mnie nie działa mijania i długie od strony pasażera i elektryk nie mógł znaleźć usterki :(. Na forum znalazłem podpowiedź, że problem jest w przełączniku świateł, ale ponoć sprawdzał i jest ok. Może niech Ci elektryk obejrzy przełacznik świateł czy wszystkie kabelki sa ok.

Cytuje:

"Objawy - nie świeci się jedno światło mijania, mimo że bezpieczniki i żarówka są ok.

Prawdopodobna przyczyna: Podobno stantardową usterką w Nissanach Primera, Almera i Micra ( pewnie w pozostałych też się zdarza ) jest przepalanie się ścieżek na włączniku świateł ( przy kierownicy ).

Rozwiązanie:Wymiana przełącznika ( drogie rozwiązanie ).

Rozwiązanie doraźne:W miarę możliwości można wymontować przełącznik i próbować naprawić uszkodzone ścieżki. Innym rozwiązaniem jest wstawienie dodatkowego przekaźnika, eliminującego uszkodzoną ścieżkę."

 

2. Brak jest oświetlenia deski rozdzielczej oraz panela z pokrętłami nawiewu. W dzień to nie przeszkadza, Nocą trochę trudno znaleźć właściwe przełączniki i nie wiadomo w zasadzie jakie są obroty gdy słucham głośniej muzykę. Czy mam demontować deskę rozdzielczą i sprawdzać żarówki czy może mieć to coś wspólnego z pkt 1?

 

Z tego co czytałem na forum to dość częsta usterka. Jest nawet bodajże w poradach eksploatacyjnych instrukcja jak to naprawić :). Poszukaj.

 

Co do silnika nie mam zielonego pojecia.

 

Pozdrawiam

Również w miare zadowolony użytkownik Almy 95 ;)

Yaro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Dzięki za szybką odpowiedź. Co do podświetlenia deski - chyba kupię panel diodowy bo jak widziałem na forum ktoś pisał, że efekt jest ciekawy. Z kokpitem nadmuchu chyba zrobię to samo. Co do silnika - zobaczymy co dzisiaj powie mechanik, bo tak apropo to mam do wymiany przegub, simering i olej silnikowy + filtr. Co do elektryki tylniego pozycyjnego - też mu powiedziałem żeby zajrzał do wyłącznika jak znajdzie czas. A jeśli nie to w sobotę może sam przy tym podłubię.

Jeszcze raz dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość yareckimm
Co do podświetlenia deski - chyba kupię panel diodowy bo jak widziałem na forum ktoś pisał, że efekt jest ciekawy. Z kokpitem nadmuchu chyba zrobię to samo. Co do silnika - zobaczymy co dzisiaj powie mechanik, bo tak apropo to mam do wymiany przegub, simering i olej silnikowy + filtr. Co do elektryki tylniego pozycyjnego - też mu powiedziałem żeby zajrzał do wyłącznika jak znajdzie czas. A jeśli nie to w sobotę może sam przy tym podłubię. Jeszcze raz dzieki

 

No nie ma sprawy, choć nie czuję sie wcale jakbym pomógł :).A skad w ogole jestes? Bo poszukuję na terenie Szczecina i okolic własnie mechaniorów od nissanów ( specjalizujących się w tej marce), zwłaszcza elektryka ( jak już wczesniej pisałem ) i do regulacji silnika ( spore spalanie).....

 

Pozdrawiam

Yaro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, co do mechaników to Ci nie pomogę, bo ja ze śląska jestem, konkretnie miasto Szczekociny, ale mieszkam teraz w Krakowie i tutaj pod Krakowem zlokalizowałem niezłego mechanika (w Libertowie).

Odnośnie elektryki - sprawdź czy nie masz zaśniedziałych styków w centralce bezpiecznikowej obok akumulatora i w tej pod deską rozdzielczą. Jeśli tak - polecam Kontakt spray. To samo radzę co do styków przy reflektorach.

Co do spalania - powinieneś faktycznie pójść do kogoś rzetelnego, ale wg mnie to pewnie masz klękniętą sondę Lambda. Najlepiej jednak żeby się za to wziął rzetelny mechanik.

Zycze powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość yareckimm
Moje zdanie jest takie jezeli elektryk nie jest w stanie znalezc usterki ewidentnie w elektryce - zmien elektryka - tu nie powinno byc kompromisów.

 

No cóż. Ciężko sie nie zgodzić :/.

 

Pozdrawiam

Yaro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

yareckimm, co do przepalania jednej ze stron pozycji to odlacz radio (jesli masz) i wtedy sprobuj.

Czesty blad instalatorow to podpiecie masy radia pod przewod na ktorym pojawia sie plus po wlaczeniu pozycji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość yareckimm
yareckimm, co do przepalania jednej ze stron pozycji to odlacz radio (jesli masz) i wtedy sprobuj.

Czesty blad instalatorow to podpiecie masy radia pod przewod na ktorym pojawia sie plus po wlaczeniu pozycji.

 

No własnie żeby było śmiesznie to nie mam radia :/

 

A nie działa długie i mijania z lednej strony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz mi pali w mieście koło 10 litrów, ale dokładnie sprawdze dopiero za jakiś czas. Wydaje mi się, że to dużo, ale w sumie jest coraz zimniej wiec i silnik długo sie rozgrzewa :/

A ta lambda to co to takiego? Drogie to to jest?

Yaro

 

O sondzie Lambda możesz poczytac na innym forum Tutaj tylko powiem, że to jest czujnik który podaje komputerowi ile ma dostarczyć paliwa do wtrysków. Sondę Lambda powinno się regularnie wymieniać. Dokładnie nie wiem ile kosztuje, ale pewnie zamienniki Boscha da się kupić. Orientacyjnie to ze 200 - 300 zł. Taka sonde niech lepiej ustawi elektryk samochodowy - wymaga resetu komputera sterującego wtryskami.

 

Acha odnośnie elektryki przeczytałem w książce WKŁ że można N15 podpiąć pod komputer diagnostyczny i tak też zrobię, pojadę do serwisu niech tylko mi podepną i niech rzeczoznawca się wypowie, może resztę będę mógł zrobić sam... Jak w serwisie przejawią dobrą wolę to mi powiedzą . :/ To samo radziłbym Tobie Yaro odnośnie tych świateł i spalania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sondę Lambda powinno się regularnie wymieniać.

Regularnie? - pierwszy raz o tym słyszę. Oczywiście powinno się ją wymieniać,ale jak padnie całkowicie - za drogi koszt na taka zmianę jak świece co ileś tak kilometrów.

Odnośnie tych mankamentów silnika, to można zbadać komputerem, ale w zasadzie jak są jakieś błędy które komp zapamiętuje, to świeci się któraś z kontrolek - najczęściej CHECK ENGINE, ale może ktoś ja usunął u Ciebie przed sprzedażą, żeby nie świeciła :)

Ale koszt badania niewielki, można sprawdzić.

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość yareckimm
O sondzie Lambda możesz poczytac na innym forum Tutaj tylko powiem, że to jest czujnik który podaje komputerowi ile ma dostarczyć paliwa do wtrysków. Sondę Lambda powinno się regularnie wymieniać. Dokładnie nie wiem ile kosztuje, ale pewnie zamienniki Boscha da się kupić. Orientacyjnie to ze 200 - 300 zł. Taka sonde niech lepiej ustawi elektryk samochodowy - wymaga resetu komputera sterującego wtryskami.

Acha odnośnie elektryki przeczytałem w książce WKŁ że można N15 podpiąć pod komputer diagnostyczny i tak też zrobię, pojadę do serwisu niech tylko mi podepną i niech rzeczoznawca się wypowie, może resztę będę mógł zrobić sam... Jak w serwisie przejawią dobrą wolę to mi powiedzą . :/ To samo radziłbym Tobie Yaro odnośnie tych świateł i spalania.

 

No cóż, zatankuje do pełna po wypłacie i bede wiedział dokładnie ile wreszcie ona pali i czy jest sens badać lambdy i inny stuff. A co do padnietej elektryki takie podpięcie do komuptera wykryje usterke?

 

Pozdrawiam

Yaro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sugeruję silnik krokowy wolnych obrotów , który steruje powietrzem na wolnych obrotach. Wskazane rozebranie i oczyszczenie przez znąjacego się na rzeczy mechaniora , bo nowy to kupa kasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...