Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Landi Lorenzo(LPG) oplaca sie montować czy nie?


Gość gajos1902
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość gajos1902

Mam zamiar zamontować w swojej n15 gaz instalacja pochodzi od firmy wloskiej landi lorenzo. Wiecie cos o tej firmie jak sprawuja sie te instalacje a jak ze spalaniem?

A jaka cena montażu bo mi krzykneli 1800 to moalo czy duzo, mozna w Wawie znalesc taniej?

Z góry dzieki za wszystkie opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

To chyba chcą Ci zalożyć zwykły wtrysk (ten tańszy). Ja instalowałem w lipcu gaz do N15 i robiłem wcześniej rozeznanie. Z wielu opinii wniosek był taki, że jeśli już instalować gaz to tylko sekwencyjny wtrysk gazu a to kosztuje co najmniej 2500 zł. Dlaczego tak? Przyczyną jest przepływomierz powietrza. Jeśli montujesz tą tańszą instalację to ryzykujesz, że przy wystrzale rozwali przepływomierz a jego kupno i wymiana to koszt ok. 1000 zł więc czy warto oszczędzać (jeśli masz zamiar długo i dużo jeździć tym wozem to nie oszczędzaj - jeśli mało i krótko to też nie oszczędzaj bo szkoda psuć taki samochód jak Almera)? To wszytsko przed montażem powinien powiedzieć fachowiec. Jeśli tego Ci nie mówił tzn., że albo jest kiepski albo chce Cię oszukać.

Ja jestem zadowolony z sekwencji. Wydatek był spory ale warto. Na razie mam przejechane 10 000 km i żadnych problemów i oby tak dalej. Palił mi 8 litrów gazu na 100 km w lecie przy jeździe mieszanej. Teraz troche więcej ale na razie w 9 się mieszczę. Przypuszczam, że jak przyjdą mrozy to będzie ok. 10 litrów ale to też da się wytrzymać. Oby tylko ceny gazu nie szły w górę.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość marcin101

klapki przeciwwybuchowe sie zaklada i przeplywka nie odczuje :) a swoja droga warto sekwencje zalozyc, a cena 1800 za druga generacje to w miare rozsadna cena

dziwi mnie nazwa landi lorenzo(nie slyszalem o takiej) moze raczej landi renzo jezeli landi renzo to maja dobre reduktory, lepiej zeby nie bylo to BRC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sekwencja oczywiście może być już dzisiaj za 2500, tylko że... dobra sekwencja nadal kosztuje ok.3500 (BRC s24), a inne nawet drożej (np. Prins - ok.4000).

Ale chyba mimo wszystko lepiej wydać 2500 na sekwencję, niż 1800 na II gen. Przynajmniej ja by, tak zrobił - 600 to nie pieniądze, zwłaszcza że chcesz mieć spokój na dłużej.

Spalanie na mojej instalce (sekwencja) rzeczywiście wzrosło o 10-15%. A na II gen na pewno więcej będzie ciągnął LPG...

Problem tylko jest jeden - znaleźć warsztat montażu w którym mają pojęcie o programowaniu :) Bo inaczej będzie lipa jak na II gen...

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem Landirenzo.. pożałowałem i kupiłem w 2001r za 1600zł instalacje - ogólnie dobrze się sprawowała przez 70tys. km we fiacie, parownik, zawory, reduktor itd bez usterek i zarzutów pod warunkiem kontroli szczelności i dbałości (regulacje obowiazkowo min 3 razy w roku, wymiana filtrów gazu i powietrza, świece, przewody elektr. itd) Sekwencyjne nie wymagają tak częstych regulacji i tu potwierdzam słowa Addagio i poszepta - warto zainwestować w lepsze! Almera conajmniej zasługuje na najlepsze inaczej ok. po 50tys km po założeniu II gen. pojawią się konieczne wymiany niektórych części (a wybuchy mimo klapek zrobiły swoje choćby z "orurowaniem"). Sporo sie w warsztatach "gazowników" nasłuchałem o wpływie warunków atmosferycznych i temperatury zewnątrz na mieszanke i działanie II gen. No a teraz mam Almere 1.4i GX N15 i już przy pomysłach na kolejne wzrosty akcyzy na gaz wole pozostać przy błogim zapachu spalonej Pb98 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zamiar zamontować w swojej n15 gaz instalacja pochodzi od firmy wloskiej landi lorenzo. Wiecie cos o tej firmie jak sprawuja sie te instalacje a jak ze spalaniem?

A jaka cena montażu bo mi krzykneli 1800 to moalo czy duzo, mozna w Wawie znalesc taniej?

Z góry dzieki za wszystkie opinie.

 

Ja mam Landi Renzo Omegas i jestem zadowolony :-) koszt 3300 PLN we Wrocławiu.

Pali mi ok. 12-13 litrów gazu na miescie. (benzyny ok. 10-11)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość gajos1902

Wiecie co jest najlepsze, za 1800 zamątują mi sekwęcje a nie instalke 2 generacji. Jest to Omegas Nowy System Sekwecyjnego wtrysku Gazu fazy lotnej więc albo ceny zmalały albo jest coś nie tak, ale wydaje mi sie Ok bo z typem już rozmawiałem.

 

[ Dodano: Sob 09 Gru, 2006 09:12 ]

Gość z serwisu podał mi ten link ze to bedzie ta instalacja:

http://www.landi-renzo.com.pl/strona_glown...y/7lpg/7lpg.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Landi Renzo Omegas i jestem zadowolony :-) koszt 3300 PLN we Wrocławiu.
Wiecie co jest najlepsze, za 1800 zamątują mi sekwęcje

Nie wiem jaka to instalacja (jakość), ale jedno wiem na pewno: niemożliwe jest sprzedanie w tym kraju towaru prawie dwukrotnie taniej... Najtańsze sekwencje kosztują 2500 zeta jak widzę na terenie całego kraju.

Ja osobiście bałbym się takiej oszczędności - jest podejrzana. Pewnie jakieś podzespoły do niej są z innej firmy, albo coś w tym stylu pokombinowane...

Moja rada: załóż instalkę u innych gości - nie pożałujesz. A tych omijaj z daleka :)

Szukanie przesadnych oszczędności nie popłaca. Prawdą jest nie do podważenia, że cena odzwierciedla jakość. A tutaj cena jest dwukrotnie niższa prawie...

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Addagio i Oskar mają rację. Ta cena jest podejrzanie niska.

Jeszcze odniosę się do opinii, że przy drugiej generecji wystarczy zamontować klapki i przepływomierz jest chroniony. Nie do końca bo nadal istnieje ryzyko wybuchu i po co taka oszczędność. Mi facet przed montażem powiedział jasno, że jeżeli chcę II generację to pospisuję mu papier, e robię to świadomie na własną odpowiedzialność. Jeden będzie jeździł i nic mu nie wybuchnie a drugiemu strzeli po 10 km i koniec.

Ja mam sekwencję z tej firmy: http://www.autopegaz.pl/pol/ i jestem zadowolony.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wojtekpaj

Posiadam w mojej Almerce 1.6 instalacje II generacji Landi Renzo ,przejechałem na niej już 40 tyś i jestem b.zadowolony.Żadnych problemów ale pilnuje przeglądów LPG co 10 tys km (filtr,regulacja itp).

Spalanie średnie 9-10l gazu[/b]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...