Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

W sprawie zakupu Maksimy


Gość Adyjan
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie jak w temacie. GDZIE w Krakowie nalazy serwisowac Maxime? Nie ma autoryzowanego warsztatu chyba juz wcale (najblizszy tarnów) ale czy jest jakis gdzie sie naprawde znają na tych pojazdach??? To pytanie jest pilne.

 

dziekuje pozdrawiam

 

 

Adyjan

 

Nie bardzo rozumiem Twoj problem? Podaj konkretna zagwozdke zwiazana z Maxima to bedziemy dumac. Pozniej pojedziesz do warsztatu gdzie np. zajmuja sie modyfikacja roznorakich pojazdow (nie wierze zeby w Krakowie nie bylo jakis warsztatow od tuningu mechanicznego - pogadaj z ludzmi z Honda Clubu w Kraku - napewno wskaza jakis dobry warsztacik), przedstawisz facetowi rozwiazanie, badz nakierujesz go na rozwiazanie uzywajac wskazowek z NKP lub maxima.org i powinien sobie poradzic:] Nie ma co przezywac na zas... To naprawde niezawodne samochody, wiec nie ma potrzeby za bardzo sie nad nimi pastwic przy pomocy kluczy francuskich. Jesli chodzi o podstawowe czynnosci zwiazane z wymiana oleju lub klockow to raczej w warsztatach wskazanych na stronie : http://dealers.nissan.pl/dealer-list.jsp winni sie uporac ;) Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o podstawowe czynnosci zwiazane z wymiana oleju lub klockow to raczej w warsztatach wskazanych na stronie : http://dealers.nissan.pl/dealer-list.jsp winni sie uporac ;) Pozdrawiam.

 

lol, brachu takie rzeczy to sie samemu robi, tylko uwazaj aby ci samochod na leb nie spadl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie jak w temacie. GDZIE w Krakowie nalazy serwisowac Maxime? Nie ma autoryzowanego warsztatu chyba juz wcale

Tylko po co szukać autoryzowanego warsztatu do Maximy, chyba że naprawde dużo $$ masz, ja swoją serwisuje tam gdzie ktoś sie na danym problemie zna, jeżeli szukasz fachowca od Maximy to pytaj chłopaków z Krakowa ( na forum ) gdzie naprawiają swoje Nissany, napewno ci sami mechanicy pomogą i Tobie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za życzliwośc. Mowie co następuje. Niedługo będe miał Maximę z 2001 roku, z przebiegiem 67tysięcy. Wersja europejska. Chciałbym żeby ktoś mi zobaczył go kto zna się na Maximach. Jak badałem go normalnie u mechaników to oczywiście nie podłączali go pod komputer itd. chciałbym to zrobic przed zakupem. Tylko nie wiem gdzie w Krakowie mogę! Bo tak to wygląda naprawdę dobrze.

 

Poradźcie cos bo nie chcę wtopic. Szukam kogoś kto zna się na Maximach. Nie musi byc autoryzowany. Sprawa pilna

 

pozdrawiam

 

 

P.S.Czy może byc wersja Elegance bez skóry? Mam dac za auto około 37 tysięcy nie wiem czy to drogo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 tys zl to ok 12 tys$$ troche duzo jednakze nie bardzo wiem jak polski rynek wyglada.

co do podpinania auta pod kompa to tak. przy zapalaniu zobacz czy kontrolka "check engine" badz "service angine soon" sie zapala. zaraz po tym jak silnik zastartuje powinna zgasnac. jesli lampa wogole nie daje sladow zycie tzn ze cos jest zrabane i sprzedajacy chce to ukryc, jesli sie swieci non stop to jakis czujnik padl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwna okazja... nie za maly przebieg jak na 2001 rok? Elegance jest zawsze w skorze. To jest oznaczenie wyposazenia. Nie widzialem auta ale wydaje mi sie ze jest cos kombinowane. Albo niech Ci sprzedajacy przedstawi doglebna historie auta albo jedz na jakis gruntowny przeglad.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno wczesniej jezdzil jakis doktor w Niemczech a ten wlasciciel przez kilka lat jezdzi. Cena w koncu nie jest jakas tania wiec moze tak byc.

 

ALE GDZIE MAM JECHAC NA TEN PRZEGLAD W KRAKOWIE? Nikt mi nie chce powiedziec. Chce podlaczyc pojazd pod komputer. Kto sie zna na Maksimach w Krakowie skoro nie ma autoryzowanego warsztatu. To pomozcie wreszcie, czy mam jechac do Tarnowa albo Nowego Targu...?

 

Na takim z wierzch u przeglądzie z podnosnikiem sprawdzaniem hamulcow i latarką to juz bylem i wyglada ze jest dobrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytalem czytalem ale czy to znaczy ze jak ta kontrolka sie zaswieci i zgasnie to ze nawet nie ma po co jechac i podłączac auta nigdzie bo wszystko jest dobrze? To by fajnie bylo jesli sie autko samo tak testuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytalem czytalem ale czy to znaczy ze jak ta kontrolka sie zaswieci i zgasnie to ze nawet nie ma po co jechac i podłączac auta nigdzie bo wszystko jest dobrze? To by fajnie bylo jesli sie autko samo tak testuje

 

tak dokladnie ma byc. wraz z przekreceniem kluczyka ma sie zapalic, a zaraz po starcie silnika musi zgasnac. jesli lampka wogole sie nie zapala badz wogole nie gasnie to cos jest nie tak jak nalezy a koszt naprawy moze byc od kilku zlotych a skonczyc na paru tysiacach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ALE GDZIE MAM JECHAC NA TEN PRZEGLAD W KRAKOWIE? Nikt mi nie chce powiedziec.

Napisz na PW do Butryna on miał Maxime i mieszka w ( dalekiej ) okolicy, pewnie coś pomoże, jakbyś pytał o Warszawe to wiem ale Kraków to pojęcia niemam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sie dzieje zapala się lampka wraz z przekreceniem kluczyka i gasnie razem z włączeniem.

Więc może się okazac ze pod koniec przyszłego tygodnia będe już posiadaczem Maximy:) no 67 tys km przejechane, akumulator ma rok.

 

Jeszcze pytanie co do skrzyni biegów automatycznej. Nie szarpie nic a nic podczas normalnej jazdy. Jak sie na postoju przełącza w pozycje n p itd to czuc delikatne szarpniecie ze cos sie przełączyło, czy tak ma byc?

 

A jesli ktos mi podpowie jeszcze do kogo w Krakowie najlepiej jezdzic kto zna te samochody to bede niezmiernie wdzięczny.

 

P.S. Chyba była wersja jednak elegance bez skóry: bez szyberdachu, ksenony, sciemniane lusterko wewnetrzne, podgrzewane lusterka boczne, komputer, tempomat, wbudowane radio i system 6 glosnikow, klima

 

 

No i jeszcze niech mi ktos powie czy w takiej Maximie jest cos takiego jak kontrola trakcji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...ciach...]

Jeszcze pytanie co do skrzyni biegów automatycznej. Nie szarpie nic a nic podczas normalnej jazdy. Jak sie na postoju przełącza w pozycje n p itd to czuc delikatne szarpniecie ze cos sie przełączyło, czy tak ma byc?

[...ciach...]

 

Tak, tak ma byc, oczywiscie z umiarem, jak szarpie autem za mocno to zle.

Najlepiej wejdz na : http://www.automat.pl duuzo sie dowiesz o skrzyniach, jak bedziesz sie stosował to problemow nie będziesz mial.

Jeszcze jak stoisz na [D]rive powinien sam sie zaczac toczyc jak puscisz hamulec (nawet pod lekkie wzniesienia), tak samo jak jadac zwolnisz do 20km/h i puscisz pedal gazu skrzynia sobie "stuknie/szarpnie" lekko - to tez dobry objaw (tak pisza na w/w stronie)

 

Powodzenia z nowym autkiem!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak samo jak jadac zwolnisz do 20km/h i puscisz pedal gazu skrzynia sobie "stuknie/szarpnie" lekko - to tez dobry objaw (tak pisza na w/w stronie)

 

dziwna teoria :|

 

W 100nx mi tak robilo i pojechalem do mechanika, powiedzial zebym poczytal cos o automatach i ze to "zdrowy" objaw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak samo jak jadac zwolnisz do 20km/h i puscisz pedal gazu skrzynia sobie "stuknie/szarpnie" lekko - to tez dobry objaw (tak pisza na w/w stronie)

 

dziwna teoria :|

 

W 100nx mi tak robilo i pojechalem do mechanika' date=' powiedzial zebym poczytal cos o automatach i ze to "zdrowy" objaw.[/quote']

Wydaje misie że to zwykła redukcja przełożenia jest, jak skrzynia bardziej zużyta to tak sie dzieje, miałem tak w swoim automacie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie nic sie nie dzieje takiego. A jest to juz drugi automat w mojej karierze.

 

Ostatnio zwrocilem uwage na to delikatne szarpniecie w Jeep'ie brata, tez nie zwrocil wczesniej na to uwagi. Sprobuj na parkingu gdzies wolno jadac przyspieszyc i zwolnic pare razy. Nie mowie, ze tak musi byc, ale wiem ze tak jest i ze to normalne - zeby sie kolega nie przestraszyl, ze cos nie tak z autem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to w taki sposob to jest uderzenie jak nie jestes zdecydowany co do jazdy zwlaszcza kiedy depniesz konkretnie na wysokie potem zdejmiesz noge z gazu i zaraz z powrotem dolozysz.

 

Ale nie probujcie tego w domu bo rozpieprzycie skrzynie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to w taki sposob to jest uderzenie jak nie jestes zdecydowany co do jazdy zwlaszcza kiedy depniesz konkretnie na wysokie potem zdejmiesz noge z gazu i zaraz z powrotem dolozysz.

 

Ale nie probujcie tego w domu bo rozpieprzycie skrzynie.

 

Chodzilo mi o delikatne, wiadomo ze jak depniesz to skrzynia baty dostanie i bedzie glosna, zreszta moze sam zauwazysz kiedys to o czym mowie. Nie chce rozciagac tematu bo nie jest to istotne.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...