Jump to content
Części Nissana - iParts.pl

jak zdemontować wachacz w K 10

sedek
 Share

Recommended Posts

Przymierzam się do odkręcenia wachacz w mojej K 10. Wydaje mi się , że nie powinno być większego problemu, jednak nie za bardzo wiem , jak odkręcić sworzeń wachacza. Czy trzeba demontować półośkę tzn. czy odkęcać ją od piasty koła, żeby przy pomocy sciągacza wycisnąć ten sworzeń, czy też da radę bez demontowania półosi (za pmoca młotka i np breszki). Doradzcie coś, nie zdejmowałem jeszcze wachacza w nissanie.

jak odkręcić sworzeń wachacza. Czy trzeba demontować półośkę
Nie trzeba.

Odkręcasz nakrętkę przegubu kulowego (sworznia). Nie wiem czy wejdzie oczkowy, ale powinno pójść płaskim, następnie uderz kilka razy solidnie średnim młotkiem w zwrotnicę, w miejsce gdzie siedzi przegub, wahacz powinien sam wylecieć. Tak robią w serwisach, a ściągaczy używają w krytycznych sytuacjach. Powodzenia.

jeszce przygotuj sie na porządne walenie młotkiem w jedną ze srub trzymająca wachac te zprzodu bo jest niezle tam zapieczona , ja ją wybijałem u siebie 40 min;pMASAKRA, a u kolegi naszego byku , by lo to samo:P

• 7 months later...

dzisiaj wymienialem oba wahacze i wszystkie sruby bez walenia mlotkiem ladnie sie odkrecaly... problem mialem tylko z jedna z nakretek na sworzniu... silowalem sie z nia chyba ze 40min... wymiana od momentu zdjecia desek z kanalu do wlozenia ich spowrotem zajela 2,5h (lacznie z mocowaniem sie z ta nakretka)... czyli generalnie... poszlo calkiem sprawnie :) za to pozniej wzialem sie za wymiane wahaczy w swifcie rowniez z 92 roku... masakra... po 2h silowania sie bylem w polowie drogi do odkrecenia pierwszego wahacza (!!!) poczym doszedlem do wniosku ze chyba nie dam rady tego zrobic bez lepszego zaplecza... balem sie ze sruby sie poukrecaja i nie wyjade z kanalu u znajomego...

no ale micra dostala nowe wahacze i zobaczymy jak dlugo wytrzymaja... zdecydowalem sie na firme YAMATO... montowal ktos jakies ich graty i moze cos powiedziec o ich wytrzymalosci?

• 4 months later...

czy ktoś ostatnio spawał wahacz czy to za bardzo ryzykowne ???

Pewnie i tak go wymienie na nowy ale tak z ciekawości pytam czy ktoś próbował takich sztuczek??

czy ktoś ostatnio spawał wahacz czy to za bardzo ryzykowne ???

zważywszy na fakt, w jakich warunkach pracuje ten element to na pewno jest ryzykowny zabieg ;)

z reguły to nieradziłbym spawac wachacza , kup lepiej i wymień żeby nie było niespodzianek , chyba ze doraźnie na 1 tydzień , tylko ze potem mogą byc nastepne kilometry z takim pospawanym wachaczem przejechane

...no i chyba kolega mc dostał satysfakcjonującą odpowiedź na zadane pytanie :D:D