Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Hamulce w N14 POMOCY !!!


Gość dzi@dek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam N14 '93 2.0 diesel od roku. Zauwazylem rok temu taki problem: na pracujacym silniku, kiedy dziala wspomaganie hamulcow na postoju pedal hamulca mozna powoli docisnac do podlogi. Za 2 razem wchodzi juz calkiem latwo, a za 3 jest podloga od razu i zapala sie czerwona kontrolka hamulca.

Wymienilem pompe hamulcowa, ale polepszylo sie tylko nieznacznie. Jezdzilem tak bo generalnie hamulce byly, kola moglem zablokowac, tyle ze na postoju pedal dalo sie wcisnac do konca. Do tego hamulce przednie nie zawsze odpuszczaly co dalo sie zauwazyc na swiatlach i w dynamice auta. Podejrzewam tez ze przez to pali ok 0,5 l za duzo.

Teraz wymienialem klocki i rozrzad i stwierdzilem, ze trzeba to zrobic. Po wymianie gumek w pompie (reperaturka) pedal wpada od razu w podloge. Nie chce kupowac kolejnej uzywanej pompy, a nowa nie wiem nawet ile kosztuje.

Tylne hamulce sa ok, dodam, ze ani cylinderki ani zaciski nie maja nigdzie wyciekow, plynu mi nie ubywa, tloczki nie sa zatarte, chodza bardzo lekko. Mimo tego nie wracaja. No i ten pedal ktory nigdy nie byl jak kamien.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plyn mam kompletnie nowy. Hamulce odpowietrzone. Pedal nie rosnie tylko mozna go wcisnac do podlogi jak sie go pocisnie.

Czy wiecie gdzie kupic nowa pompe hamulcowa do Nissana N14 ? Nigdzie nie moge znalezc. Odebralem auto od mechanika. Szukam nowej pompy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a skąd jestes? jesli okolic Warszawy to sprobuj na ostrobramskiej 38 tel 022 6124898. Z tym, że maja tam nowe i używane częscie weic musisz zaznaczyc ze chcesz nową pompe. Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...