Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Przegląd zawieszenia - co sprawdzić/wymienić?


Gość Woj
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

zamierzam dać moją p10 na warsztat - muszę wymienić dwa wahacze górne (skrzypią cholery okrutnie). a przy okazji mam zamiar zrobić przegląd zawieszenia. Troszkę je już słychać.

Co można w ciemno wymieniać? Tzn. jakie gumy, łączniki można wymienić profilaktycznie? Pytam, bo elementy gumowe są często tanie, więc może by je wymienić nie wnikając czy sprawne....

 

Podsumowując - na co zwrócić uwagę przy sprawdzaniu zawieszenia?

Z ciekawych efektów dźwiękowych mam:

- skrzypienie wahaczy

- głuche stuki podczas przejeżdżania po poprzecznych nierównościach w tylnym zawieszeniu

- skrzyp po lewej stronie z tyłu podczas przejeżdżania przez leżącego policjanta.

 

 

Aha, jeszcze jedno.

Grzeje mi się lewe tylne koło - pewnie nie odbija hamulec - obstawiacie problem z linką, czy z czymś innym?

 

z góry dzięki za info. Pozdrawiam.

 

PS. Ktoś jest w stanie polecić warsztat, który może zając się czymś takim (Szczecin).

PS2. Wahacze lepiej kupić na allegro, czy wziąć z warsztatu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha, jeszcze jedno.

Grzeje mi się lewe tylne koło - pewnie nie odbija hamulec - obstawiacie problem z linką, czy z czymś innym?

 

Zapiekła się linka (miałem identyczne objawy co ty) więc do wymiany...koszt 300 złotych plus robocizna, do wymiany także , klocki bądź szczęki zależy co masz :P

 

EDIT: Co do wahaczy to myślę, że można zaciągać z allegro koszt Febi - Bilstein czy 555 - 130 zyla :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha, jeszcze jedno.

Grzeje mi się lewe tylne koło - pewnie nie odbija hamulec - obstawiacie problem z linką, czy z czymś innym?

 

Zapiekła się linka (miałem identyczne objawy co ty) więc do wymiany...koszt 300 złotych plus robocizna, do wymiany także , klocki bądź szczęki zależy co masz :P

 

Klocki. Troszkę mnie zmartwiłeś kwotą :-(

 

EDIT: Co do wahaczy to myślę, że można zaciągać z allegro koszt Febi - Bilstein czy 555 - 130 zyla :D

 

Końcem końców już sam nie wiem, czy grupowicze ustalili, że jest sens szukać wahaczy konkretnej firmy, czy też padają wszystkie mniej-więcej tak samo? :)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja za linke dałem jakiś czas temu coś koło 300 złotych, lewą i prawą, włoskiej produkcji, a za szczęki coś do 50 złotych, niestety podobnie jak ciebie czeka mnie wymiana wahaczy bo też mi tłucze niemiłosiernie, na pewno będę brał z allegro, co do preferencji to forumoicze chwalą sobie jedne jak i drugie :)

 

Co do tłuczenia z tyłu to mam podobne objawy jak ty, szczerze mówiąc też nie wiem co się kwalifikuje do wymiany, amortyzatory mam dobre jeszcze coś koło 80-83 procent sprawności :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wachacze smiało możesz brać z allegro, oferują tam FEBI w cenie 130zł - 100% orginał, po zniżkach np. w IC można je wyrwać za 110zł...

 

Profilaktycznie poza wachaczami górnymi można wymienić obydwa łączniki stabilizatorów oraz gumy utrzymujące stabilizator w budzie, koszt nie wielki a spokój gwarantowyny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...]

Profilaktycznie poza wachaczami górnymi można wymienić obydwa łączniki stabilizatorów oraz gumy utrzymujące stabilizator w budzie, koszt nie wielki a spokój gwarantowyny...

 

A jak konkretnie określić w sklepie przy zakupie te gumy, które trzymają stabilizator?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- skrzyp po lewej stronie z tyłu podczas przejeżdżania przez leżącego policjanta.

Mi czasem też skrzypnie, a mam nowe amorki, łączniki i gumy stabilizatora. Więc może wahacz? Ja się tym nie przejmuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"gumy od podtrzymywania stabilizatora" - jak tak poweisz w sklepie będzie wiadomo...

Ps. zmierz tylko średnicę samego satbilizatora bo w p10 chyba ze różne grubości 3 były...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do hamulców sprawdź najpierw czy nie zapiekł Ci się tłoczek i dlatego nie odbija, a po drugie mogły przyrdzewieć 'tłoczki' na których pływa zacisk, u nie właśnie tak było, dostały kilka razy młotkiem, poczyściłem, nasmarowałem, wymieniłem wszystkie gumki przy zaciskach (są zestawy naprawcze, około 25 zł za stronę) i jest dobrze.

 

Na temat gum stabilizatora tylnego: http://www.nissanklub.pl/forum/viewtopic.php?t=23829

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

właśnie wróciłem, warsztat Gagarin (Szczecin - Lubieszyn), polecany na grupach dyskusyjnych. Wrażenie pozytywne - wiedzieli o co chodzi z padającymi wahaczami, dają gwarancje na wstawione przez nich tuleje.

 

220x2 PLN (nowe wahacze z wymianą tulejek)

lub

200PLN -2 wahacze przeróbka (nowe tuleje, zostają stare wahacze)

a dodatkowo:

68PLN - łącznik stabilizatora

100PLN -drążki kuliste

80-130 - regulacja kolumny kieorwnicy (ew. wymiana kostki)

 

 

Jeżeli chodzi o tył, to stwierdzili, ze stuka mi amorek. Tzn. jest sprawny, ale gdzieś w środku coś ma luz (?) Gość stwierdził, żeby narazie to zostawić, bo jedyny negatywny efekt to stukanie. Gumy stabilizatora są ok. Zapomniałem im tylko powiedzieć o hamulcu :(.

No i jestem umówiony na czwartek za tydzień ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do hamulców sprawdź najpierw czy nie zapiekł Ci się tłoczek i dlatego nie odbija, a po drugie mogły przyrdzewieć 'tłoczki' na których pływa zacisk, u nie właśnie tak było, dostały kilka razy młotkiem, poczyściłem, nasmarowałem, wymieniłem wszystkie gumki przy zaciskach (są zestawy naprawcze, około 25 zł za stronę) i jest dobrze.

 

Miałem to samo ,grzało się wszystko że mogłem kołpak stopic bo cała felga stalowa gorąca była ,przeczysciłem w warsztacie u kuzyna tłoczki jak kolega wyzej napisal i jest wszystko w porządku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam,

 

tak jak pisałem wcześniej w wątku oddałem samochód do Gagarina w Szczecinie (www.gagarin.com.pl) - zakład polecało mi kilku znajomych mechaników, znalazłem też dobre opinie w Internecie.

 

I potwierdziło się :) Jestem bardzo zadowolony z naprawy, może nie było zbyt tanio, ale mam pisemną roczną gwarancję. Za pół roku mam podjechać na darmową diagnostykę/sprawdzenie, pod koniec gwarancji również.

 

gagarin1.JPG

gagarin2.JPG

gagarin3.JPG

 

Jeżeli chodzi o grzejącą się felgę - tak jak pisali przedmówcy - czyszczenie tłoczków i całego mechanizmu pomogło. Niestety musiałem wymienić klocki :-/

 

Podsumowując:

- nowe wahacze przednie + wymiana (wzmocnienie) tulejek na własny patent właściciela

warsztatu na który daje gwarancje

- łącznik stabilizatora

- oba drążki kuliste układu kierowniczego

- geometria

- czyszczenie mechanizmu hamulca tylnego

- wymiana klocków

+ jakieś dodatkowe pierdoły...

łącznie - 915PLN, cisza na dołkach - bezcenna ;-)

 

 

Zakład jest mały, ale szczerze mogę go polecić (umawiać się trzeba z tygodniowym uprzedzeniem).

Gdyby ktoś korzystał z usług warto powołać się na Nissanklub - wspominałem o nas. Co jest fajne - właściciel nie bawi się w kombinacje, można bez problemu dostać FV na kwotę naprawy, wszystko odbywa się wg "starej dobrej szkoły".

 

Właściciel warsztatu sam jeździ almerą i bardzo sobie chwali, więc podejrzewam, że doskonale zna bolączki nissanów, diagnoza mojej p10 poszła im sprawnie, nie szukali na siłę usterek, tył przejrzeli, sprawdzili stan gum i łączników, zdiagnozowali pukanie amorka na mocowaniu, stwierdzili, że nie ma sensu tego robić, bo amorki są w bardzo dobrym stanie, a jednynym negatywnym efektem są sporadyczne stuki..

 

i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz : głuche stuki podczas przejeżdżania po poprzecznych nierównościach w tylnym zawieszeniu, to wymień gumy na drążku reakcyjnym, mi starsznie sie tłuk tył, wymieniłem gumy i inna jazda, poprostu sie wybijają i drażek w nich goni. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...