Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Czujnik położenia wału


Gość Siuto
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Czy jest w Primerce 2.0 TD z 1997 roku cos takiego jak czujnik położenia wału?

Jeżeli tak to w którym miejscu on się znajduje?

Juz pisze co sie stało

Auto przestało mi odpalac. Na początku sporadycznie za 2, no gora 3 razem odpałao i zazwyczaj jak byl zimny to palil od "pyka" gorzej go było odpalić na ciepło. No i pewnego razu stało sie, ze nie odpalił (po jeździe jakies 30 km zostawiłem go pod sklepem i po powrocie z zakupów juz nie odpalił).

Na zaciąg odpala i auto jedzie bez żadnych problemów. Mechanior stwierdził (po wszystkich tam zabiegach), ze to byc moze pompa wtryskowa ale zaradził pójście wcześniej do ASO i na kompa sprawdzić. W ASO powiedzieli, ze to silnik starego typu i komp dokładnie nie powie co jest powodem nieodpalania (wadliwa instalacja, czujnik, pompa itp)

Wydruk z ASO jest tutaj (sorry za jakość ale robiłem telefonem ;)

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/5af4dddd09db45da.html

Widac (na saym dole), ze obroty walka korbowego CKPS sa prwaie 10 razy wieksze niz walka rozrządu CMPS i ze jest blad krytyczny na samej górze (wartość "zero") przy pompce wtryskowej.

Koniec końców od tego kręcenia, padł mi rozrusznik, spalony na amen no ale jak zamontują już dobry dalej mi auto nie odpali. A mechanior twierdzi, ze żadnego czujnika w tym silniku nie ma. Ja zgłupiałem teraz i już sam nie wiem co jest grane.

Licze teraz na WAS klubowicze ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@B12

dzieki za fote ale mozesz lopatolgicznie powiedziec gdzie znalezc ten czujnik?

kolo skrzyni, blok silnika, kolo filtra oleju itp

cos nic te rysunki i opisy po angiesku do mnie nie trafiaja ;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak jest w 2.0 TD, ale np. QG18DE są dwa czujniki tego typu:

1. czujnik położenia wału korboweko

2. czujnik położenia wałka rozrządu

- wyglądają identycznie :/

jak padał ten od rozrządu to dało się jeszcze troche pojeżdzić (często gasł, ale dało się odpalać). Gdy padł mi ten od wału korbowego to amen, auto na hol i tylko z nowym czujnikiem można było odpalić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

juz sie wyjasnilo.

rozrusznik padł

jeszcze krecil ale po takich 20 pokretach padl - naszczescie, bo wymienialbym jeszcze pelno innych rzeczy a i tak bym nie odpalil :)

a tak po wymianie rozrusznika auto kreci i pali od pierwszego pyka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...