Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Porównanie Navary z innymi samochodami


Gość Ryży Koń
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szanowne grono właścicieli navary :)

właśnie wyczytałem w Toyota news że w listopadzie 2007 ma wejść na nasz rynek Hilux z silnikiem z landcruisera 3.0 turbo diesel 171 KM. Ciekaw jestem kto wtedy kupi Navarę??

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dżemik: pojechałem do Rybnika, bo tam kupowałem. Uznałem że sprawdzić i naprawić ogrzewanie tylnej szyby to może każdy serwis :P

Ogólnie spoko, choć za wyprostowanie kierownicy (lekko mam skręconą w lewo) zażyczyli sobie 180zł to sobie dałem spokój - choć powinni to zrobić na gwarancji jeśli takie auto wydali, ale w sumie nie ma to wpływu na nic i odpuściłem sobie. Na wiosnę jak załatają dziury w asfalcie to sobie ustawię zbieżność u znajomego mechanika za 50zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam szanowne grono właścicieli navary :)

właśnie wyczytałem w Toyota news że w listopadzie 2007 ma wejść na nasz rynek Hilux z silnikiem z landcruisera 3.0 turbo diesel 171 KM. Ciekaw jestem kto wtedy kupi Navarę??

.

 

Do listopada daleko. Do tego czasu Navara będzie miała 200 KM .

Na Toyotę teraz czeka się 6 miesięcy , po listopadzie 2007 ......

 

[ Dodano: Czw 04 Sty, 2007 18:23 ]

za wyprostowanie kierownicy (lekko mam skręconą w lewo) zażyczyli sobie 180zł to sobie dałem spokój - choć powinni to zrobić na gwarancji jeśli takie auto wydali, ł.

 

Można się wkurzyć , lekko mówiąc. :kosci:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Konrad J.
dżemik: pojechałem do Rybnika, bo tam kupowałem. Uznałem że sprawdzić i naprawić ogrzewanie tylnej szyby to może każdy serwis :P

Ogólnie spoko, choć za wyprostowanie kierownicy (lekko mam skręconą w lewo) zażyczyli sobie 180zł to sobie dałem spokój - choć powinni to zrobić na gwarancji jeśli takie auto wydali, ale w sumie nie ma to wpływu na nic i odpuściłem sobie. Na wiosnę jak załatają dziury w asfalcie to sobie ustawię zbieżność u znajomego mechanika za 50zł.

 

Witam

ja tez mialem koslawa kierownice

wciskali mi ze w tego typu autach to tak jest i juz....

wku.lem sie niemilosiernie narobilem rabanu i wyprostopwali

juz jest o.k. i to w ramach gwarancji za darmoche.....

ale dowedzialem sie ze w polskich ASO nie maja danych do nastaw zbieznosci do komputerow

ustawiaja na danych z starego PICKUPA....

moze na wiosne beda mieli te dane tak powiedzial i wtedy skoryguja

wiem ze w innych ASO nie mowia tego ale na wydruku widac jest dane i mozna je porownac z danymi pickupa.... i widac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No proszę - jak to zawsze można się czegoś dowiedzieć :)

A czy taki przysłowiowy pan Kazio w warsztacie to nie da rady???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pan Kazio robi wszystko, czasami zajmnie mu to 5 razy więcej czasu niż ASO. Na szczęscie w Polsce są jeszcze tacy ludzie.

Bez nich to wiele samochodów już by stało i czekało na zmiłowanie ASO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dżemik - no ja tam mojemu mechanikowi z pobliska wierzę 100x bardziej niż któremukolwiek ASO.

 

btw: ty poważnie masz zużycie na poziomie 8,9 l/100km????

Ja to od ostatniego tankowania ograniczam się jak mogę żeby zejść poniżej 10, ale poniżej 9 to chyba niemożliwe :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spalanie na komputerze 8,5 a pomiar z przebiegu i tankowania 8,9.

 

Trasa 120 km, przy maksymalnej prędkości 110 km/h , napęd 2H, pomimo deszczu,

200 kg na pace, nadbudowa, trzy osoby w kabinie. ON by Shell , nie V-power.

 

Sprawdzę przy następnym tankowaniu, ale tak mi wychodzi.

 

Gdybym cały czas walił miasto to pewnie by było 14 .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam po mieście mało jeżdżę - głownie wiejskie drogi ale fakt faktem, że dużo krótkich (parę km) odcinków, to i porządnie zagrzać się nie zdąży.

Jak wyskoczyłem dziś na trasę to faktycznie spada zużycie ale pod warunkiem nieprzekraczania tych 110-120 km/h.

 

No i po przekroczeniu 2000km przebiegu też mniej zaczął palić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh po miescie mam mniej niz w trasie bo nie przekrazcam 140 :)

tak na serio to ja w zasadzie odwroteni caly czas po miescie i teoretycznie 12 nie przekraczam

a 9 w trasie przy 110-120 jest pewnie do zrobienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to was zaskoczę, na dzisiejszym spocie kolega miał na kompie wskazanie 8.1l/100km.

 

Mnie udało się dziś po przejechaniu 150km zejść do 9.8l/100km ale to bez sensu tak się ograniczać - to po prostu nie wypada, kiedy ten silnik może tyle z siebie dawać tak chętnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, ja goniłem tego co miał 8,1 i ledwo za nim nadążałem i od razu poszło mi spalanie do góry. Nie wiem jak on to robi :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

seryjny.

Ale okazało się wczoraj, że komp zaniża i że w realu to wychodzi jakieś 8,7l/100km (wg tankowania).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żłopie?? On się chyba tym olejem delektuje...

 

Ale tak jakoś czuję że to euro4 zepsuło całą zabawę :(

 

Czy ktoś z navarą model 2007 może coś napisać o zużyciu ON w swoim aucie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wczoraj wyzerowalem srednie spalanie przed trasa do Kraka i po raz pierwszy ujzalem spalanie 7.8 na kompie ( bylem wlekim szoku ) to bylo najnizej jak pokazal a srenio 8.5 , ale jak juz sie zapuscilem do centrum kraka nie bylo zmiluj sie 10.5 i tak zostalo. ( model 207)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale to miales takie prawdziwe po 100 km i po 10 km jazdy blokujacej trase? :)

bo mi cierpliwosci wlasnie w wiekszosci starcza na te 10 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jeździłem po Kraku to też widziałem na kompie 10,5 . W korkach nie ma szans żeby mniej palił.

W korkach to tyle pali też maluch :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro się wybiorę do stolicy to zobaczymy - jakieś 700km przede mną to i wynik powinien być miarodajny. Na razie udało mi się przejechać pół baku ze zużyciem 9.6l/100km, ale to asceza...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Ryży Koń

No nie wiem... mnie pokazuje komp cały czas 9,2 a czasem 9,3. Ogólnie spalanie oscyluje w takich okolicach. Ale 10 l to jeszcze nie przekroczyłem.

 

Domadm na długo będziesz w Wawie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wy macie chyba inne auta :/

Może to kwestia zabudowy, że jest bardziej opływowy?

 

Ryży, będę tak od 10 do 16

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...