Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Porównanie Navary z innymi samochodami


Gość Ryży Koń
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Konrad J.

Witam

mam navare od 13 listopada 2006 (model 2007 z euro 4)

do dzisiaj zrobilem 18 500 km

i spalanie spadlo z 12l na okolo 10l po 3 - 4 tysiacach

to co pokazuje komputer (ma IT) a to co faktycznie pije to dwie rozne sprawy

pali mi 9-10 i tak juz bedzie a to nie jest zle

po odjeciu VAT jest calkiem calkiem

no i albo chcecie miec stadnine koni pod noga za 10 albo mula za 7 no wybor mielisci i zdecydowalisci

a wiec nie ma co mielic 8,887 czy 9,123 bo nie ma to wplywu na kulistosc ziemi pali kolo 10 i jest to dobry wynik a jak myslicie ze duzo to spytajcie Holka ile pali jego NAVKA :D:D:D

fakt jest taki ze bak moglby byc troszke pojemnieszy jakies 120 by styklo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konrad: masz rację, w sumie to nie chodzi o to czy pali 9 czy 10,5 bo po odliczaniu vatu i tak zużycie jest zawsze akceptowalne :)

Myślę że tu bardziej potrzebny jest spokój "że wszystko jest ok" :)

 

Przy okazji, tankujecie na normalnych dystrybutorach czy na takich do TIRów? W Kingu był dość szeroki wlew i wchodził pistolet od tirowych, więc tankowanie było błyskawiczne :D

W navarze jeszcze nie próbowałem, ale mam obawy czy się da wetknąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i albo chcecie miec stadnine koni pod noga za 10 albo mula za 7

 

Mnie to chodzi o to żeby kulał się tam gdzie nie trzeba powera za 7 , a jak potrzeba to niech i 20 łyknie byle żeby nie utknął.

 

Moje Terrano na czarnym łyka 10 i nie ma szans na mniej, dlatego jestem pozytywnie zaskoczony Navarą - 8,5 na czarnym b.dobry wynik przy 200 kg więcej i 45 Konikach więcej .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Umówmy się.

PICKUPY kupujemy dla lansu, a nie potrzeby :D:D:D:D:D:P:P:P

Witam,

 

Nie do końca się z tym zgodzę. Mnie auto (L200) służy do pracy i jest praktyczniejsze od czegokolwiek z przyczepą. Fakt, że zwraca uwagę jest ogromną zaletą, bo nie ma to jak zrobić na nim reklamę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...
Ok Po 1. Ryży Koń jest zasłużonym członkiem tego forum, ty jesteś nowy nawet jeżeli masz też inne konto... przedstawiasz swoje poglądy w sposób konfrontacyjny ... ale do rzeczy.. jak dyskutujemy, jak jesteś takim znawcą napisz dokładanie jak jest dokładnie skonstruowany Symmetrical AWD w Foresterze, opisz wszystko mechanizm różnicowy, skrzynie rozdzielczą itp. i najlepiej porównaj to z Navarą Hiluxem lub LC 120. Wg. tego co piszesz jesteś znawcą a ja chciałbym się uczyć od najlepszych....

 

 

Wiesz co po 1 to nie wiem czy widzisz ale generalnie to nie chodzi mi o to, że uważacie że AWD nissana jest lepsze od subaru bo to jest kwestia do dyskusji i dlatego też o tym wspominiałem w swoim poście. Sprawa rozchodzi się o to w jaki sposób Ryży Koń ocenia Subaru jego kierowców no i o wrecz błaznowate stwierdzenie o Skodzie... Z mojej strony tyle. Nie mam zamiaru ani zmieniać waszego zasłużone forumowicza ani go obrażać, chciałem wyrazi swoją dezaprobate i wejść w polemike z Ryży koniem ale widze, że ta rozmowa nie ma poprostu sensu bo nie jest to rozmowa na argumenty.... a tylko taka rozmowa ma sens.

 

Co do Symmetrical AWD Subaru, jeżeli Cię to ciekawi to zapraszam na strone www.forum.subaru.pl. Wielka baza danych o Subaru gdzie napewno znajdziesz interesujące sie informacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łooo jezusicku. Co się tutaj dzieje :D Ciśnieniują obrażają się nawzajem.

 

A wszystko zaczyna się od tego, że Navka nie ma centralnego dyfra. Ale po co w pickupie, którym niewątpliwie jest, a idąc dalej tym tropem, wołem roboczym, jakiś skomplikowany napęd. Już wystarczająco spsuli dokładając pokrętełko zamiast wajchy. Może dlatego, że niektórzy nie mają tyle siły, żeby ruszyć ową do przodu lub tyłu.

 

Najlepsze są wypowiedzi tych osób, które bez 4X4 nie mogą wyprzedzać na mokrym asfalcie :one: Może jestem jakiś inny, ale poprzednią zimę przejeździłem praktycznie bez napędu na przód (wtajemniczeni wiedzą o co chodzi :D) i jakoś nie wypadłem z drogi, nie zginąłem jadąc poślizgiem, a zdarzało się i wyprzedzać.

 

Ja po prostu nie rozumiem niektórych ludzi. Chcesz auto do lansu - kup sobie Hummera, ale H2 i H3, bo H1 też chyba nie ma międzyosiówki. Chcesz auto, które będzie robiło w terenie - kupujesz najprostsze rozwiązania. tzw. Dostosowanie decyzji kupna do swoich potrzeb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

witam! pewnie Was zdziwi, ze posiadaczka Micry zbładziła do Waszego działu :diabel: , ale to nie jest pomyłka...

nie wiem, w którym temacie powinnam to napisac (ten wydał mi się najodpowiedniejszy, ale może Modzi znajda lepsze rozwiązanie :) , to przeniosą mój post), więc piszę tu.

w listopadowym numerze ŁOWCA POLSKIEGO (str. 46) jest piękny artykuł o Nissanie Navara. oczywiście w kontekscie przydatnosci na polowanie. autor zrobił teścik i nie szczędzi pochwał. więc jeśli ktoś chciałby przeczytac w swieta :mikolaj: coś milego, to polecam.

pozdrawiam :)

 

PS tez mi się marzy takie auto, ale na razie nie robia w moim ulubionym kolorze :P , więc ;) pomykam Micrą :diabel:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi a jest szansa na jakis skanik Lowcy ew jakies dobrej fotki tej strony ? ;)

 

Swoja droga tez mialem juz okazje wyprobowac Navke na polowaniach i kilka bazantow i kaczek lezalo juz na kipie. Auto w lesie i na blotnistych polach dawalo rade idealnie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi a jest szansa na jakis skanik Lowcy ew jakies dobrej fotki tej strony ?

hmmm... ;) szansa zawsze jest, ale to chyba nie całkiem legalne...

 

Swoja droga tez mialem juz okazje wyprobowac Navke na polowaniach i kilka bazantow i kaczek lezalo juz na kipie. Auto w lesie i na blotnistych polach dawalo rade idealnie
tam by się chyba nie tylko kilka bazantow i kaczek zmiesciło ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bażanty i kaczki na pace ? I czym się chwalić - da się wepchać 3 osoby + sporego dzika do Suzuki Samuraia :one: To jest kozactwo.

Swoją drogą to w Navce jest miejsce na ładnego Byka ;) Ale kto by chciał sobie ewentualnie zakrwawić pakę :diabel2:

 

Co do lasu - to jak nie jest gęsty to lepszego na polowaczke nie widzę :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eee to narazie masz tylko ograniczone pole polowań. Jak zrobisz selekcjonera to dopiero się przed tobą las otworzy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Ostatnio z głupia frant zajechałem do salonu Mitsubishi przejechać sie L200-ką ( myślałem że Żonkę namówię ). różnica jak dla mnie spora w porównaniu do navary. W navarze wręcz czuć masę i moc silnika, w L200 słabiutko, o wykończeniu i diseignie nie wspomnę. Tak więc przekonałem się na własnej skórze , że wybierając navarkę wybrałem słusznie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze rok, może półtora i szał minie... Tak dużo jeździ tych navar.

 

jezdzi i bedzie jezdzic ... tania jest ma przyjemny silnik w porownaniu z innymi tej klasy i tej ceny pick-upami wiec bedzie jezdzic coraz wiecej :) a to zle ? niech jezdza .. choc mechanicy lepiej poznaja auto i bedzie to przeciez z pozytkiem dla nas :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
Gość Janusz-Monaco

Dziwnie się temat rozwinął- jakieś spalanie było omawiane i inne rzeczy, ale szukajac w necie natknąłem się na taki teścik porównujący Navare z innymi samochodami, a właściwie z bezpośrednią konkurencją pic-up'owo- terenową:

http://www.wysokieobroty.pl/auto/1,71362,4527838.html

Nie widziałem tego na forum, dość ciekawe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwnie się temat rozwinął- jakieś spalanie było omawiane i inne rzeczy, ale szukajac w necie natknąłem się na taki teścik porównujący Navare z innymi samochodami, a właściwie z bezpośrednią konkurencją pic-up'owo- terenową:

http://www.wysokieobroty.pl/auto/1,71362,4527838.html

Nie widziałem tego na forum, dość ciekawe.

 

 

Ojjj bylo, bylo :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...