Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[N15] Klocki hamulowce i tarcze do Almerki - problem...


Gość yareckimm
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość yareckimm

Panowie, mam problem. Chce wymienić klocki i tarcze, dzwoniłem do sklepu z japońskimi częściami ( Szczecin ) i kolo mi powiedział, że produkowane były 3 rodzaje i musze wiedzieć jakie mam założone, najlepiej żebym odrysował klocki.

Lekka paranoja, zwłaszcza, że chciałem zakupić stuff w Szczecinie, a samochód zrobić 100 km dalej, bo w Drawsku Pom.

 

Macie jakieś pomysły ?

 

Pozdrawiam

Yaro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadzwonić tym razem do ASO i tam się zapytać czy mają i poprość ich odrazu o numery katalogowe tych że części , potem zadzwonić do sklepu i niech po tych numerkach szukają zamienników

Przecie to proste

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość yareckimm
Zadzwonić tym razem do ASO i tam się zapytać czy mają i poprość ich odrazu o numery katalogowe tych że części , potem zadzwonić do sklepu i niech po tych numerkach szukają zamienników Przecie to proste

 

Oj, nie jestem przekonany. Facet w sklepie tez ma numery katalogowe, ale mówi, że mogę mieć założone któryś z tych 3 rodzajów i najlepiej to sprawdzić organoleptycznie, bo inaczej moze mi sprzedaż nie te co mam, choć "katalogowo" wyglada ok. Wiec chce sie upewnić czy to prawda, że montowali w tym czasie 3 różne rodzaje klocków ( tarcz ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaki masz silnik, czy masz ABS i z ktorego roku masz nissana

 

ja mam almere 1,4 z ABS i mam tarcze 232 mm, od 98 roku w tym samochodzie z ABS montowano juz wieksze tarcze bo 252 mm.

 

opisalem to tutaj hamulce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość yareckimm
jaki masz silnik, czy masz ABS i z ktorego roku masz nissana

 

ja mam almere 1,4 z ABS i mam tarcze 232 mm, od 98 roku w tym samochodzie z ABS montowano juz wieksze tarcze bo 252 mm.

 

opisalem to tutaj hamulce

 

 

Mam Almerke z listopada 1995 roku (I rejestracja 1996 r.), silnik 1.4 benzyna 16V. Bez ABS-u.

 

Pozdrawiam

Yaro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadzwon do ludzi z Motocomu, nie masz ABSu wiec nie powinno byc problemu z uzyskaniem odpowiedzi - ja bylem w innej sytuacji ibo mam ABS a po zmierzeniu tarczy na ktorej jezdzilem okazalo sie ze jest to ta do modeli bez ABSu - ludzim z motocomu zajelo wyjasnienie tej sprawy 1 dzien i dowiedzialem sie ze modele z ABSem (1,4) do roku 1997 (włącznie) jezdza na tarczach 232 mm.

 

Ty ABSu nie masz wiec nie widze problemu - co do zakupow w internecie masz 10 dni na zwrot towaru (nie mozesz uszkodzic opakowania towaru) - zadzwon do motocomu i popytaj - obsluge maja tam dobra, chetna do wspolpracy i wyjasniania ewentualnych problemow - pogadaj o zwrotach itp.

 

Ja na Twoim miejscu bym zadzwonil pogadal i kupil. Watpie zebys mial inne niz tew co Ci podalem (tak sa opisane w sklepie motocom).

 

Pozatym zawsze mozesz djąc kolo i dokonac pomiarów, chociazby przy zmianie opon jezeli jeszcze na letnich pomykasz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość yareckimm
Ty ABSu nie masz wiec nie widze problemu - co do zakupow w internecie masz 10 dni na zwrot towaru (nie mozesz uszkodzic opakowania towaru) - zadzwon do motocomu i popytaj - obsluge maja tam dobra, chetna do wspolpracy i wyjasniania ewentualnych problemow - pogadaj o zwrotach itp.

Ja na Twoim miejscu bym zadzwonil pogadal i kupil. Watpie zebys mial inne niz tew co Ci podalem (tak sa opisane w sklepie motocom).

Pozatym zawsze mozesz djąc kolo i dokonac pomiarów, chociazby przy zmianie opon jezeli jeszcze na letnich pomykasz :)

 

No w sumie masz racje. Zadzwonie do nich i sie podpytam, przy okazji kupie moze jeszcze conieco. Zobacze co mi powiedzą.

 

Pozdrawiam

Yaro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość yareckimm
Tylko napisz czego się dzowiedziałeś to moze kiedys i inni na tym skorzystają.

 

Spoko. Zadzwonie pod koniec tygodnia, bo kasy na koncie sie spodziewam dopiero po niedzieli :D

 

Pozdrawiam

Yaro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość andy_czarny

Witam ja jestem z Bydgoszczy i jak pojechalem do mechanika na wymiane klockow to tez powiedzial ze nie wie, ktore ma zamowic itp- wiec pojechalem do kumpla ktory pracuje w moto markecie i z nim do jakiejs firmy ktora zajmuje sie tylko japonskimi samochodzikami i dostalem klocki w minutke po tym jak podalem rocznik i silnik wiec troche dziwi mnie to ze ludzie ktorzy niby sie powinni na tym znac nie maja o tym pojecia tj np moj byly mechanik:)

pozdrawiam

ps jak wiedzial bym wczesniej to zostawil bym opakowanie po klockach bo mam zalozone oryginalne japonskie i tez mam 1.4 z konca 95

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość yareckimm
Witam ja jestem z Bydgoszczy i jak pojechalem do mechanika na wymiane klockow to tez powiedzial ze nie wie, ktore ma zamowic itp- wiec pojechalem do kumpla ktory pracuje w moto markecie i z nim do jakiejs firmy ktora zajmuje sie tylko japonskimi samochodzikami i dostalem klocki w minutke po tym jak podalem rocznik i silnik wiec troche dziwi mnie to ze ludzie ktorzy niby sie powinni na tym znac nie maja o tym pojecia tj np moj byly mechanik:)

pozdrawiam

ps jak wiedzial bym wczesniej to zostawil bym opakowanie po klockach bo mam zalozone oryginalne japonskie i tez mam 1.4 z konca 95

 

Kurde, szkoda. A nie masz jakiegoś paragonu :027: ?

 

Już sam nie wiem co robić cholera. Sam nie sprawdze jakie mam klocki, bo nie mam warunków na parkingu pod domem, zwłaszcza w taką marną pogodę.

 

Hmm

 

:-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już sam nie wiem co robić cholera. Sam nie sprawdze jakie mam klocki, bo nie mam warunków na parkingu pod domem, zwłaszcza w taką marną pogodę.

 

Napisalem Ci zadzwon do motocomu, powiedzą ci co i jak. Poza tym podalem Ci link do produktow w ich sklepie ktore opisane sa jako klocki i tarcze do tego nisssana almera 1,4 bez ABSu, Ty w aucie nie masz ABSu wiec w czym widzisz problem.

 

Na 99,99...% procent masz z przodu wentylowane tarcze o srednicy 232 mm i pasujace do niej klocki z linkow ktore Ci podalem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość yareckimm
Napisalem Ci zadzwon do motocomu, powiedzą ci co i jak. Poza tym podalem Ci link do produktow w ich sklepie ktore opisane sa jako klocki i tarcze do tego nisssana almera 1,4 bez ABSu, Ty w aucie nie masz ABSu wiec w czym widzisz problem.

 

Na 99,99...% procent masz z przodu wentylowane tarcze o srednicy 232 mm i pasujace do niej klocki z linkow ktore Ci podalem.

 

Dzwoniłem do nich przed chwilką. Koleś sympatyczny i miły powiedział, że sprzedają te klocki i tarcze i jeszcze sie nie spotkał, żeby nie pasowały.....

 

Także nie pozostaj mi nic innego jak je chyba zakupić :)

 

Pozdrawiam

Yaro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie prościej podjechać do pierwszego lepszego wulkanizatora dać mu 5zł niech zrzuci na chwile koło zmierzysz w 3 sekundy i po kłopocie... a tarcze masz 232 na 100% to tak na marginesie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość yareckimm
nie prościej podjechać do pierwszego lepszego wulkanizatora dać mu 5zł niech zrzuci na chwile koło zmierzysz w 3 sekundy i po kłopocie...

 

Koło sam moge zdjąć i tarcze zmierzyć, gorzej z odrysowaniem klocka :/

 

a tarcze masz 232 na 100% to tak na marginesie...

 

No tiak, a klocki :D?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tarcze masz na 100% 232 i do nich dobiorą klocki. Do tarcz 253 są po prostu inne.

Nie bardzo rozumiem jakie można mieć z tym problemy? U mnie zakup trwał 30 min łącznie z odebraniem z magazynu. Sprawdziłem na miejscu w hurtowni w katalogu Nipparts i nie było żadnego problemu. Zestaw kupiłem za 220 zł (tarcze + klocki)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość yareckimm
Tarcze masz na 100% 232 i do nich dobiorą klocki. Do tarcz 253 są po prostu inne. Nie bardzo rozumiem jakie można mieć z tym problemy? U mnie zakup trwał 30 min łącznie z odebraniem z magazynu. Sprawdziłem na miejscu w hurtowni w katalogu Nipparts i nie było żadnego problemu. Zestaw kupiłem za 220 zł (tarcze + klocki)

 

Własnie tez myslałem, że nie bedzie problemu żadnego. Ale jak juz mówiłem dzwoniłem do sklepu z częściami japońskimi i koleś mi powiedział, że montowano 3 rodzaje klocków i boje sie kupić nie takie jak trzeba. Wątpie zeby mnie wprowadzał w błąd. I dlatego pisze tu o tym.

 

Pozdrawiam

Yaro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

232 mm. Polecam z własnego doświadczenia , tarcze MIKODA [polskie] ok. 80 zł szt. [ dobre ] lub BREMBO ok.160 szt. Klocki KASHIYAMA [jap.] lub AKEBONO [jap.] ok.100 zł kpl.l

komplet tarcz Brembo do N15 można kupic za ok. 260zł, sam niedawno zmieniałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

yareckimm,

jeżeli potrafię czytać to zakładam że tarcze 232 są stosowane w almerach bez abs.

http://motocom.pl/nissan/almera_1400i_16v/...7,0,,0,,52.html

dlatego przyjmuję, że do tego typu tarcz zastosowanie mają klocki piewsze z listy na stronie motocom

http://motocom.pl/nissan/almera_1400i_16v/...7,0,,0,,73.html

Nie potrafię tego prościej wytłumaczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość yareckimm

Ziutek, ja to wszystko to rozumiem, o czym Ty do mnie rozmawiasz :D. Ale mowie Ci, ze kolesie ze sklepu z czesciami japońskimi twierdzą ( a działają na rynku juz wiele lat ) twierdzą, że do Almerek montowane były 3 rodzaje klocków, dlatego nie jestem przekonany , czy te klocki z tego sklepu co mi podajesz bedą OK.

Dlatego, zeby sie na 100 % upewnić pojade do warsztatu, dam gościowi 50 zł. i zdejmie mi koło, odkreci co trzeba, odrysuje sobie klocek i bede na 100 % wiedział.

 

Ale dzieki za wsparcie i pomoc :)

 

Pozdrawiam

Yaro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...