Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P11/WP11] Czy ktoś z Was rozbierał zegary ?


Gość Stranger
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie chodzi mi o dobranie się do zegarów np celem wymiany żaróweczek, bo to mam opanowane do perfekcji :D Chodzi mi o to, czy ktoś rozbierał ten cały zestaw zegarów. Szukam odpowiedzi na pytanie czy w miejscach, w których montowane są żaróweczki podświetlenia, są zamontowane jakieś dodatkowe filtry kolorowe? Czy na kolor podświetlenia wpływa tylko i wyłącznie kolor kapturka na żarówce?

Pytam bo ostatnio zabrałem się za wymianę kilku żaróweczek i jedna z nich świeci jaśniej niż pozostałe. I nie jest to kwestia żaróweczki ( podmiana na inną niczego nie zmienia ).

Może ktoś wie jak wygląda to w środku? Szczególnie chodzi mi o podświetlenie LCD'ków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozbierać to ich tak dokładnie nie rozbierałem ale z tymi filtrami to pewnie masz racje. U mnie jak wymieniałem podświetlenie LCD to nie miałem na żarówce "kapturka" i pomimo to nie świeci wcale na żółto -pewnie jest niebieska folia od spodu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Ja wymieniałem żaróweczkę pod wyświetlaczem, bo była przepalona. Jak podłączyłem okazało się, że wyświetlacz świeci jaśniej niż drugi. Wymieniłem w drugim wyświetlaczu, mimo że nie była przepalona, na taką samą i świecą jednakowo. Po prostu stara była już pewnie trochę wypalona i dlatego świeciła słabiej. Pozdrowienia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Ja wymieniałem żaróweczkę pod wyświetlaczem, bo była przepalona. Jak podłączyłem okazało się, że wyświetlacz świeci jaśniej niż drugi. Wymieniłem w drugim wyświetlaczu, mimo że nie była przepalona, na taką samą i świecą jednakowo. Po prostu stara była już pewnie trochę wypalona i dlatego świeciła słabiej. Pozdrowienia ;)

To normalne, że stare żaróweczki świecą słabiej niż nowe, ale nie w tym problem. Ja wszystkie omawiane żaróweczki mam nowe. A ich zamiana miejscami zupełnie niczego nie zmienia. Jeden LCD świeci jaśniej niż drugi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moje swieca identycznie. mialem kapturki na tych od podswietlenia deski ale splynely i teraz mam bez. zajakis czas kupie nowe kapturki i sie za to wezme bo troche denerwuje mnie pomaranczowe swiecenie :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moje swieca identycznie. mialem kapturki na tych od podswietlenia deski ale splynely i teraz mam bez. zajakis czas kupie nowe kapturki i sie za to wezme bo troche denerwuje mnie pomaranczowe swiecenie :/
Gdzie można dostać kapturki na żarówki, pytam bo na allegro znalazłem ale w kolorze granatowym a potrzebne są jasno niebieskie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moje swieca identycznie. mialem kapturki na tych od podswietlenia deski ale splynely i teraz mam bez. zajakis czas kupie nowe kapturki i sie za to wezme bo troche denerwuje mnie pomaranczowe swiecenie :/
Gdzie można dostać kapturki na żarówki, pytam bo na allegro znalazłem ale w kolorze granatowym a potrzebne są jasno niebieskie

Powodzenia w poszukiwaniu jasnoniebieskich kapturków, które będą świecić tak jak powinny ( w sensie na biało ;) ).

Ja kupowałem trzykrotnie żaróweczki z różnymi odcieniami niebieskich kapturków i jedne malowane na niebiesko. Tylko jedne z nich dały do złudzenia podobny kolor podświetlenia ( z dodatkiem odrobiny żółtego ). Wszystkie pozostałe świeciły bardziej lub mniej na zielono.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

 

ja mam własnie problem z żarówką która podświetla mi LCD z przebiegiem,boje sie to ruszyc zeby nie zaczeła deska trzeszczeć, prosze o podpowiedź czy to duzo roboty ze tam sie dostać? Jesli ktoś moze mi powiedzieć od czego zacząc i jak tam sie dogrzebać będe wdzieczny....

 

Pozdrawiam

Gringo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prosze o podpowiedź czy to duzo roboty ze tam sie dostać? Jesli ktoś moze mi powiedzieć od czego zacząc i jak tam sie dogrzebać będe wdzieczny....Gringo

He, he zacznij od wymiany przedniej szyby ;) Mnie się też nie podświetlał wyświetlacz przebiegu a po wymianie szyby zapaliła się żaróweczka :D Tu o tym piszę -> http://www.nissanklub.pl/forum/viewtopic.php?t=24197

Ale to raczej chyba zbieg okoliczności :mikolaj:

Lepiej tu zajrzyj -> http://www.nissanklub.pl/zrob_sam.php?pid=...cid=3&tid=7 <- masz wszystko kawa na ławę :)

Na przyszłość użyj opcji szukaj :mikolaj:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Longin27,

 

dzieki wielkie za pomoc...po fotkach z twojego linku widze że to kupe rozbierania,ale chyba będe musiał to zrobić.

E tam kupę rozbierania.

Ja za pierwszym razem robiłem to jakieś 45 minut. Teraz ( 5 czy 6 raz ) potrzebuję maksimum kwadransa na wszystko.

Kwestia wprawy. Jak się nauczysz szybko i bezstresowo odpinać te ukryte w nawiewach spinki, reszta to bułka z masłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden LCD świeci jaśniej niż drugi.

Stranger dzisiaj się przyjrzałem u siebie i ten LCD od zegara świeci ciut słabiej od tego od przebiegu km :| U Ciebie duża jest ta różnica? Może tak było od nowości - fabrycznie?

Ja się cieszę, że mi w ogóle się zaświecił dziwnym trafem :mikolaj:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden LCD świeci jaśniej niż drugi.

Stranger dzisiaj się przyjrzałem u siebie i ten LCD od zegara świeci ciut słabiej od tego od przebiegu km :| U Ciebie duża jest ta różnica? Może tak było od nowości - fabrycznie?

Ja się cieszę, że mi w ogóle się zaświecił dziwnym trafem :mikolaj:

Ja już u siebie pokonałem problem. Musiałem trafić na felerne żaróweczki, bo po wymianie na kolejny komplet ( który to juz... :D ) oba LCD'ki świecą równomiernie. Po przyjrzeniu się wyjętym żaróweczkom stwierdziłem, że jedna jest okopcona ( nowa! ), co by tłumaczyło stan rzeczy. Nie wiem tylko jak to się stało że po zamianie żaróweczek miejscami efekt widziałem taki sam... Może mając przez sekundę obie w jednej dłoni znów założyłem obie w to samo miejsce?

Tak czy siak przypuszczam, że u Ciebie jest to samo. Z czasem te żaróweczki świecą coraz słabiej. Może jedna jest po prostu starsza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...