Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Słabe hamulce z tyłu, a właściwie ich brak...


lukkil
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...
aleja nie wiem czy czasem tego korektoru to nie posiadały tylko modele z ABS wiec nie wiem czy od bembnowego bedzie pasowało ale jak mozesz to sprawdz bede wdzieczny. pozdro

Ja mam wersję NX'a bez ABS'u i korektora nie posiadam, zresztą w manula'u korektor siły hamowania uwzględniony jest wyłącznie w wersjach z tarczami na tyle [czyli z ABS ].

 

Swego czasu miałem problemy z hamulcami najpierw na przodzie potem na tyle, okazało się, że wszystkiemu winne były gumowe przewody [ te pracujące wraz z amortyzatorem - ich średnica wraz z biegiem czasu zwężała się, aż w końcu uniemożliwiała przepływ płynu]. Zwróć, więc i na nie swoją uwagę.

 

PS. Na chwilę obecną czekam na jakąś przyzwoicie utrzymaną pompę [ na podmianę ] , która daje u mnie już o sobie znać, więc jak to mówią "jak nie urok to sraczka".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wielkie dzieki kolego jak tylko zrobi sie cieplo to zajrze do tych przewodów bo cos z tym musze zrobic. do tego czeka mnie jeszcze wymiany tylnich amortyzatorów i mam nadzieje narazie naprawy z głowy. pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość piotrrzow

witam jestem nowym uzytkownikiem na forum mam problem z nissanem 100nx niedawno kupiłem nissana 100nx z 1992r z abs. pojechałem nim na przegląd okazało sie ze nie mam tylniego chamulca w prawym tylnim kole ani ręcznego ani nożnego. pojechałem z tym do mechanika stwierdził ze to zacisk. pytałem po sklepach dzwoniłem po szrotach nigdzie tego nie moge dostac czy moze wiecie jak rozwiazać ten problem albo moze orietujecie sie czy mozna to jakos naprawic pozdrawiam i dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam jestem nowym uzytkownikiem na forum mam problem z nissanem 100nx niedawno kupiłem nissana 100nx z 1992r z abs. pojechałem nim na przegląd okazało sie ze nie mam tylniego chamulca w prawym tylnim kole ani ręcznego ani nożnego. pojechałem z tym do mechanika stwierdził ze to zacisk. pytałem po sklepach dzwoniłem po szrotach nigdzie tego nie moge dostac czy moze wiecie jak rozwiazać ten problem albo moze orietujecie sie czy mozna to jakos naprawic pozdrawiam i dziekuje

 

Można kupić zestaw naprawczy ale niestety nie wiem dokładnie co w jego skład wchodzi. Jeśli się nie mylę to tylko ogumienie tłoczka, natomiast jeśli w grę wchodzi nowy tłoczek bo stary ma wyżłobienia, to może uda Ci się odkupić używany w dobrym stanie. Na początek rozbierz stary zacisk wyczyść dokładnie wszystko i przyjrzyj się co jest nie halo ( na forum znajdziesz instrukcje w PDF - np do sunny, w której masz instrukcję co i jak powinno wyglądać i jak rozebrać by nie uszkodzić ). Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj zacisk rozbierałem tłok czysciłem nic to nie dało. a moze wiesz gdzie to mozna kupic szukałem na allegro i nie znalazłem

 

W wolnej chwili sprawdź drożność przewodu hamulcowego doprowadzającego płyn do tłoczka, np odkręcając odpowietrznik płyn powinien wypływać śmiało, że się tak wyrażę, czyli powinien sobie wypływać spokojnie. Jeśli nie będzie wypływał to znaczy, że masz niedrożną tą cześć układu ewentualnie zagnieciony gdzieś po drodze przewód metalowy.

Jeśli chcesz kupić coś to proponuję tutaj dać ogłoszenie a wcześniej przeszukać wśród ofert http://www.nissanklub.pl/forum/viewforum.php?f=18

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...