Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

WP11 - automat - procedura wymiany oleju w skrzyni


Gość cidzej

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

to mój pierwszy post na tym forum wiec chcialem wszystkich przywitac na poczatek.

 

Przejde teraz do meritum sprawy.

 

Mój ojciec ma WP11 z SR20de w automacie. Pokonał nim właśnie swoje pierwsze 50tys km i uznał, że najwyższa pora zmienić olej w skrzyni. Problemem jest to, że po:

 

1. czy przy wymianie trzeba wymienić także filtr oleju w skrzyni ??

2. jaki i gdzi emozńa kupić filtr do tej skrzyni ??

3. jak wygląda procedura wymiany filtra ??

 

z góry dziekuję za wszelką okazaną pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skrzynia M6 cvt :kosci: złoooooo :kosci: oj oj oj nie bede marudził ale lipa

jestes z wawy jak nie wal na gg powiem ci krok po kroku co trzeba zrobic ale jezeli chcesz zrobic profesjonalna wymiane to troszke trzeba sie popieprzyc :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba za mało danych podałem - skrzynia RE4F03A - to jest WP11 - rocznik 1998 nie WP11.144 - skrzynia 4 biegowa, nie cvt - no chyba, ze sie myle.

odezwij sie na gg , a ja k jestes z wawy to wal do centrum naprawy automatów na spokojnej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sporo :( 15-17L po miescie - chyba zalezy czy klima wlaczona czy nie. jest to niestety malo ekonomiczne auto do miasta, w trasie jest o niebo lepiej - w okolicach 10-11.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kończąc tego offa to w tym aucie wystepuje duża dysproporcja w pochalnianych ilosciach paliwa miedzy miastem a trasa i choc ma tylko 4 biegi to na trasie wyada rewelacyjnie.

 

jak go przyprowadzalismy z ojcem, jak jeszcze na benzynie jezdzil, to w trasie komp pokazywal 7,5L/100km co jest wynikiem rewelacyjnym jak dla mnie, a jak wpadlismy w miasto to 13,5 :/ kuźwa, załamaliśmy się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...