Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

ALUFELGI K11


Gość ADEX
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam serdecznie dostalem fele i zastanawiam sie czy je zakladac do micry problem w tym ze to sa 7,5x15" z czego nie wiem jaki et a gdzis doczytalem si eze opony do tego beda ciezko dostepne i dorgie tak więc....

 

moje pytanie kieruje do posiadaczy K11 z alufelgami

napiszcie prosze jakie macie alu i jakie od tego opony oraz co najwarzniejsze czy musieliscie w zwiazku z rozmiarami jakie macie załozone dokonywać jakis brutanych przeróbek (gumy usztywniające dystanse, podcinanie nadkoli itd)

bede wdzieczyny za wyczerpujace odpowiedzi ;)

 

kalkulatory do felg i opon mnie nie satysfakcjinują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość martinosss

mam w Mikrze 7'' kołka tylko ze 13''fele maja et 23 odsadzenie jest spoko tyko ze z przodu wystaja poza obrys karoserii,przy Twoich 15''moze cos obcierac ale twarde sprezyny pomoga,a opony wcale nie musza byc az tak drogie chyba ze myslisz o nowych ja za uzywki 13 dalem tyle samo co za uzywki 15,opony mam 175/50/13taka szerokosc w sam raz pozdro

 

[ Dodano: Sro 13 Gru, 2006 00:45 ]

a oponki beda pasowac od Smarta,jezdzi na 175/50/15 patrzylem kiedys bo tez mialem zamiar kupic 15''

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Pablo_Snk

jak tylko chciałem zapytać się ADEX, czy w każdych micrach są nie śróby tylko nakrętki i czy spokojnie są długie bolce żeby alu weszła i zakręciła się? Co do rozstawu to Ci wieczorem napisze tylko sprawdze, bo też mam zamiar kupić, ale musze rozwiercać środek o 6mm czyli po 3 mm z jednej strony i z drugiej tak samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość johny_fellow

ADEX widziałeś moje alu w Micrze. Są to fele DOTZ Imola 6x14", ET38 i oponki 165/60/14 i jest gicior.

 

15" też powinno wejść ale na niskim profilu i zapomnij o jakimkolwiek komforcie, którego i tak Micrze brakuje.

 

Jakbyś się rozmyślił to wrzuć ich fotki może bym je odkupił :P:D

 

czy w każdych micrach są nie śróby tylko nakrętki i czy spokojnie są długie bolce żeby alu weszła i zakręciła się?

 

Tak. Szpile są odpowiedniej długości bo ścianki w felgach są podobnej szerokości także będzie OK

 

Co do rozstawu to Ci wieczorem napisze tylko sprawdze, bo też mam zamiar kupić, ale musze rozwiercać środek o 6mm czyli po 3 mm z jednej strony i z drugiej tak samo.

 

A co ty chcesz popełnić samobójstwo czy co :?: :| Chłopie felg w miejscu gdzie są śruby się nie rozwierca. Możesz powiekszyć otwór centrujący na tokarce ale nie rozwiecać otworów mocujących. Założysz jakieś nakrętki pływające i rozpiepszysz sobie całą piastę koła a pozatym przy prędkościach powyżej 100km/h rozwiercenie felgi w miejscu mocowania śruby o 1mm może spowodować katastrofę a jak chcesz rozwiercić o 3 na stronę to maszyna będzie musiała jechać max 10km/h albo stać w miejscu. Także NIE POLECAM takich numerów. Szukaj felg dopasowanych romiarowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam serdecznie dostalem fele i zastanawiam sie czy je zakladac do micry problem w tym ze to sa 7,5x15" z czego nie wiem jaki et a gdzis doczytalem si eze opony do tego beda ciezko dostepne i dorgie tak więc....

 

moje pytanie kieruje do posiadaczy K11 z alufelgami

napiszcie prosze jakie macie alu i jakie od tego opony oraz co najwarzniejsze czy musieliscie w zwiazku z rozmiarami jakie macie załozone dokonywać jakis brutanych przeróbek (gumy usztywniające dystanse, podcinanie nadkoli itd)

bede wdzieczyny za wyczerpujace odpowiedzi ;)

 

kalkulatory do felg i opon mnie nie satysfakcjinują.

 

ja mialem 7" x R15 ET 38 z oponami 195/50R15 czyli troche za duzymi (nominalny zamiennik to 195/45R15)

 

Z przodu odrobine wystawaly poza obrys blotnika, chociaz w sumie chyba bardziej opona niz felga, co nie zmienia faktu, ze raz zwrocili mi uwage na przegladzie rejestracyjnym.

 

Co do tylu to obcierala prawa strona na duzych nierownosciach. Taka juz konstrukcja zawieszenia ze jak juz to bedzie obcierala wlasnie z prawej.

 

7.5" to niby tylko troszke ponad 1 cm wiecej, ale to moim zdaniem za duzo dla micry.

 

Teraz jakbym mial micre i mial sobie kupic alu, zdecydowal bym sie na jakies 14" i oponki 175, max 185.

 

Wprawdzie szerokosc opony zalezy w duzej mierze od marki i 195 nie rowne jest 195 w innej marce, ale przynajmniej te moje 195 (Barum Bravuris FR) to chyba za duzo do micry i strasznie zamulaly. Po przesiadce na zimowe 155 wstepowal w niego demon :diabel2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość johny_fellow
johny_fellow, Ale mi chodzi nie otwory na śruby tylko ten duży co powinien mieć 59,1mm a ma niedużo mniej? Czy też lepiej nie próbować?

 

To pisz od razu, że chodzi Ci o otwór centrujący.

Jak pisałem wcześniej możesz powiekszyć otwór centrujący na tokarce ale daj to zrobić komuś kto zrobi to porządnie i profesjonalnie żeby później krzywo nie było.

 

z kolei pytane mowisz ze masz 6" (165mm) gdybysmmy zastosowali (teoretyzujac) 6,5 lub 7" czego mozna sie spodziewać ??

 

Te 6" to szerokość felgi a 165mm to szerokość opony. Co do zastosowania felgi 14" o szerokości 6,5" lub 7" to wtedy musisz pakować szerokie gumy o niskim profilu.

 

Sam widzisz po opisie filipfm, że przy szerokości 7" fela wystawała poza obrys pojazdu co jest w Polsce nie dozwolone a tył przy obciązeniu obcierał.

 

Ty chcesz wrzucić 7,5" co jak słusznie zauważyłfilipfm:

to niby tylko troszke ponad 1 cm wiecej, ale to moim zdaniem za duzo dla micry

 

Także sprawa jest do zastanowienia. Jak je wrzucisz to pamiętaj 0 komfortu i jak się przypieszy jakiś policjant służbista to cofnie Ci dowód bo fela albo opona będzie wystawać poza obrys pojazdu.

 

Moim zdaniem lepiej będzie wrzucić 6x14".

Może troszkę mniej lansu ale i kłopotów też mniej.

 

A te jakbyś chciał sprzedać to wrzuć ich fotki i cenę, może się skuszę bo poszukuje 15" do mojego 100NX'a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam w Mikrze 7'' kołka tylko ze 13''fele maja et 23 odsadzenie jest spoko tyko ze z przodu wystaja poza obrys karoserii,przy Twoich 15''moze cos obcierac ale twarde sprezyny pomoga,a opony wcale nie musza byc az tak drogie chyba ze myslisz o nowych ja za uzywki 13 dalem tyle samo co za uzywki 15,opony mam 175/50/13taka szerokosc w sam raz pozdro

 

[ Dodano: Sro 13 Gru, 2006 00:45 ]

a oponki beda pasowac od Smarta,jezdzi na 175/50/15 patrzylem kiedys bo tez mialem zamiar kupic 15''

sorki że się wetne ale oponki od smarta to 175/55 r15 TYł i 155/65 r15 przód i takie właśnie oponki są zakładane fabrycznie

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość martinosss

w mojej K11 mam 7''felgi jak je kupilem to sie obawialem ze za szerokie ale po zalozeniu na autko i jezdzeniu na nich stwierzdzilem ze nie chce waskich felg autko trzyma sie nie samowicie opony tez pomagaja Fulda Carat Asurro polecam te opony,przeciez felgi mozna zalozyc z mniejszym odsadzeniem,moje z przodu zeczywiscie wystaja okolo 2,5cm w sumie to felga bo oponki sa naciagniete :D tyl jest oki nic nie obciera,jedynie profil opon jest troszke za maly na nasze drogi 175/50 :029:

 

[ Dodano: Czw 14 Gru, 2006 23:20 ]

dziekanm, bardzo ładna ta Twoja Micra :) oponki mozna kupic 4 tylne od smarta :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w koncu jakies konkrety ..

po wszytkich waszych wypowiedziach stwierdzam ze najprawdopodobniej wybr padnie na

14"/6" z profilem 65mm

ale wciaz nie widze nikogo kto by miał kombinacje 14"/6,5"/65

 

jonny wlasnie tak jak piszesz pragne pogodzic tzw lans z komfortem. wiemze mozna smialo wbic nawet 16" z progilem 35 mm no ale nie przesadzajmy.

z kolei 13" jest zdecydoawnie za małe (optycznie) do tego auta.

najblizsze miesace spedzam na dopracowyawaniu nowego body kida (zderzaki , progi oraz Lota dachowa) wsio ma byc inauguracujne zalozone wraz z nowymi felgami.

 

co do tych 15 to nie jestem pweny czy w setach nie byl rozsta taki jak w primerkach (112mm??) tzn wiekszy niz 100mm

bo kiedys chcialem pozyczyc od kumiego i zobaczyc jak by microlot wygladal ale wiem ze stwierdzilismy ze nie damy rady ich zaloyc ze wzgledy na rozstaw :|

 

[ Dodano: Pią 15 Gru, 2006 02:00 ]

6" = opona 165

7" = opona 175

dobrze rozumiem ???

to jest wogle 6,5" ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość johny_fellow
co do tych 15 to nie jestem pweny czy w setach nie byl rozsta taki jak w primerkach (112mm??) tzn wiekszy niz 100mm

 

Hmm... wydaje mi się, że jest 4x100mm. Dzisiaj sprawdzę. Jakby co to dalej temat będziemy ciągnąć na PW.

 

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość martinosss

mam K11 96r rozstaw jest 4x100 na pewno, chyba ze w nowszych jest inaczej a co do opon to na 7''felgi opony 175 sa za waskie bo sie naciagaja i wygladaja jakby mialy 195 :D a 13'' tez moga byc trzeba obnizyc i jest git wyglada na 13'' jak gokart

 

[ Dodano: Pią 15 Gru, 2006 09:27 ]

powiem ci ze jak zalozysz profil 65 to bedzie kiszka ta sa balony :D profil 50 i obnizyc trzeba bardziej uwazac na dziury ale oplaca sie wolniej jezdzic niskie opony wygladaja fajnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość johny_fellow
mam K11 96r rozstaw jest 4x100 na pewno, chyba ze w nowszych jest inaczej

 

Nie, co do K11 to we wszystkich jest 4x100. ADEX i ja pisaliśmy 2 poprzednie posty o rozstawie śrub w 100NX'ie.

 

6" = opona 165

7" = opona 175

dobrze rozumiem ???

 

No powiedzmy. Przy 7" calach powinieneś dać nawet oponkę 185. Generalnie chodzi o to żebyś nie wrzucał zbyt wąskiej opony na szeroką felgę bo wtedy jej boki się naciągają i opona wygląda jak trapez równoramienny.

W razie gdybyś zdecydował się na 14" i chciał sprzedać te 15" to ja mam 5 opon 2 wstanie dobrym i 3 w bardzodobrym firmy Continental ContiEcoContact CP 185/60/14.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie chodzi o to żebyś nie wrzucał zbyt wąskiej opony na szeroką felgę bo wtedy jej boki się naciągają i opona wygląda jak trapez równoramienny.

 

to ja sie tak spytam przy okazji - jakie sa wady tak naciagnietych opon?

bo szczerze powiem ze mi sie to podoba i chcialbym tak miec letnie laczki u siebie zalozone :diabel:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w koncu jakies konkrety ..

po wszytkich waszych wypowiedziach stwierdzam ze najprawdopodobniej wybr padnie na

14"/6" z profilem 65mm

ale wciaz nie widze nikogo kto by miał kombinacje 14"/6' date='5"/65

 

chcialem zauwazyc ze profil jest wielkoscia wzgledna, i nic nie mowi o oponie nie znajac jej szerokosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość johny_fellow
co do tych 15 to nie jestem pweny czy w setach nie byl rozsta taki jak w primerkach (112mm??) tzn wiekszy niz 100mm

 

U mnie w setce jak i w Micrze na bank jest 4x100.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...