Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Kolejność odpowietrzania kół w N-14?


Gość KeriSR

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie .Siakoś nie moge znaleźć!!! Może to przez chroniczny brak czasu ale nic nie mogę namierzyć --wersja z ABS.

Witam. Nie wiem jak jest w wersji z ABS ale generalnie hamulce odpowietrza sie zawsze tak ze zaczyna sie od koła najbardziej oddalonego od zbiorniczka z płynem hamulcowym. Czyli (jeśli zbiorniczek w wersji z ABS jest w tym samym miejscu) w przypadku n14 zaczynamy od tylnego prawego koła, pózniej lewe tylne, następne w kolejności będzie koło prawe z przodu no i na końcu lewe przednie :) . Prosze mnie poprawić jeśli coś pogmatwałem :D .

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Ryży Koń

Polecam użycie strzykawki 100ml ze sklepu Cezal i wężyka od worka do dobowej zbiórki moczu :D Można wtedy samodzielnie bez pomocy drugiej osoby dokonac wymiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie w n15 na stacji shell jeden mechanik pompowal hamulcem, a drugi spuszczal w kolejnosci :

prawe z przodu

lewe z przodu

prawe z tylu

lewe z tylu,

potem zakrecil lekko wpuszczal plyn i pompowali dopoki nie zaczelo ciec i dopiero dokrecili i zalozyli kapturki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam

Niestety rutyna jest zgubna!

w N14 obwody hamulców są dzielone po przekątnej auta tj. 1. lewy tył - prawy przód, 2. prawy tył - lewy przód. I taka jest kolejność odpowietrzania hamulców!

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...