Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

czy można dołożyć airbag pasażera w wersji z 1-ną poduszką?


Gość Nico

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Od dwóch miesięcy jestem posiadaczem Almery '98 1.4 GX.

W wersji, którą posiadam mam tylko jedną poduszkę powietrzną. Chciałbym dołożyć jeszcze poduszkę pasażera. Mam zatem parę pytań.

1. Czy instalacja elektryczna oraz sterownik jest przystosowany aby dołożyć poduszkę pasażera? Czy Nissan w wersji GX założył "w razie czego" dodatkowe wtyczki do poduszek?

2. Jeśli jest to możliwe to czy airbag pasuje idealnie w miejsce półeczki od strony pasażera? Podejrzewam, że wystarczy wyjąć tą półeczkę i zastąpić ją poduszką - ale nie jestem pewien, więc proszę o pomoc.

3. Jak podłączyć poduszkę aby nie wystrzeliła w czasie montażu.

4. Czy jest coś jeszcze na co powinienem zwrócić uwagę przed zakupem drugiej poduszki?

 

Pytanie dodatkowe: Czy instalacja elektryczna ma wyprowadzone wtyczki do przednich świateł przeciwmgielnych na wypadek, gdybym także chciał je dokupić? Rozumiem, że wtedy muszę także wymienić przełącznik przy kierownicy?

 

Za wszelkie wskazówki z góry dziękuję.

Pozdrawiam

Nico

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tym to ja się akurat kompletnie nie znam, ale na mój chłopski rozum nie powinieneś próbować samodzielnie zakładać poduszek powietrznych. Należą one do systemu bezpieczeństwa i ni cholery sam bym w tym nie grzebał. Wydaje mi się, że powinieneś zwrócić się z tym do fachowca (niekoniecznie ASO :D ). O ile przy próbie samodzielnego montażu nie wypieprzą ci one w rękach to nie masz do tego żadnej gwarancji, że nie daj Boże w razie konieczności one wogóle zadziałają. Sam pomysł zwiększenia bezpieczeństwa jest bardzo chwalebny, ale zanim cokolwiek zrobisz zasięgnij dokładnych informacji.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3. Jak podłączyć poduszkę aby nie wystrzeliła w czasie montażu.

A jak podłączyć poduszkę aby na 100% nie wystrzeliła przypadkowo po takim "domowym" montażu nawet nie czekając na wypadek???

Zgadzam się z kolegą Ajac. Nie bierz się za to sam - to naprawdę dobra rada. To chyba wyższa szkoła jazdy, a poduszka ma zapewniać bezpieczeństwo, a nie wystawiać Twój kark (z rdzeniem kręgowym :) ) na ryzyko złamania bez żadnej kolizji w przypadku jakiegoś błędu w montażu. Przynajmniej moim zdaniem to zbyt poważna sprawa...

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli juz tak bardzo chcesz sobie sam zamontować poduszkę ,a rady kolegów ci nie wystarczyły , to moja propozycja zamontuj sobie zwykłą poduszkę -taką na której śpisz , bo przynajmniej pasazer nie ucierpi na twojch udoskonaleniach .

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zrozumcie mnie źle...

Chciałbym dołożyć drugą poduszkę powietrzną, ale nie mam o jej montażu zielonego pojęcia. Dlatego pytam zawczasu co i jak zanim ją kupię i zanim ta poduszka wystrzeli mi w twarz :) Ten post miał właśnie mnie przed tym uchronić :) Z drugiej strony nie chciałbym też wydać kasy i tracić czas na coś co da mi złudne pojęcie bezpieczeństwa i nie zadziała wtedy, kiedy trzeba.

Chciałbym wiedzieć jednak jak wygląda taki montaż od strony technicznej, czy jest on możliwy, czy auto jest do tego przystosowane itp. Po tym co piszecie, widzę że lepiej będzie jak zlecę montaż specjalistom - bo jednak nadal chciałbym ją zamontować.

A moje chęci i zapał udoskonalania auta (poza zwiększeniem bezpieczeństwa bliskich osóB), biorą się także z tego, że w poprzenim aucie (20-letnia Renówka) robiłem wszystko sam (począwszy od wymiany tapicerki na wymianie silnika, skrzyni i wszystkich bebechów kończąc) :)

Pozdrawiam

Nico

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od siebie moge dodac ze almera n15 z jedna poduszka ma jej sterownik(czujnik) na kolumnie kierowniczej, a n15 z 2'ma poduszkami miala czujnik pod schowkiem w konsoli centralnej za hamulcem recznym montowany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. W Nissanie są nawet GX są wtyczki dosłownie pod wszystko co było montowane (oprócz pod 2 tym immobilizera :/ :D :D :D). Tak, jest wtyczka

2. Powienien pasowac, raczej nie wierzę, że u mnie w byłym GTi wymieniano po bum całą deskę tylko po to by półeczkę wsadzic...

3. Nie wiem for sure, napewno trzeba minus odłączyc od aku i poczekac aż deaktywuje się moduł poduchy (ok. 10 minut wg ksiązki serwisowej i autodaty z tego co pamiętam), pozatym musisz ten sterownik inny znalezc gdzieś (very hard i drogo).

4. IMO jesli chodzi o dodatkową poduchę to daj sobie spokój, kosztowo wyjdzie cię drogo a nigdy nie wiadomo jak to się dogada ze sterwonikiem. Sterownik oprócz tego, że steruje 2 poduchami jest jeszcze podłączony do napinaczy pirotechnicznych w pasach, tu jest kolejny problem bo nie każde pasy z napinaczami mają wtyczkę (u mnie nie miały), to może byc dodatkowy zakup. Najlepiej to zainwestuj w naklejkę "Zapnijmy pasy"

buckle9nn.jpg albo coś w tym stylu, bo zapięty pas dużo więcej da niż poducha, która czasem też ma swoje fochy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...