Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

rekordzik :( - 15 litrów LPG w mieście,silnik 1.6 16V N15!!!


Gość AMR
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

no może być, mi przy takiej nie oszczędnej jeździe trochę cięższa primka 1,6 palila maksymalnie 13L...

Podejrzewam że za te kasę co niepotrzebnie zainwestowałeś w Parownik i regulacje miałbyś BLOSa... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość czopochrup
dodam że pali tak po regulacji i zmianie parownika na mniejszy.porażka!!!
wypraszam sobie mi pali ! :D jak mam gaz non stop dobity do podlogi ciagle wysokie obroty... :> to wetnie 15 bez problemu ale nie woze sie N15 ;P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co wkładałeś mniejszy parownik?

Co na to wszystko analiza spalin - gdzie Ci przelewa - na niskich czy na wysokich obrotach.

Jak dla mnie mikser źle dobrany i tyle....

Zakup blosa - bo nawet na PB nie zarobisz z tym gazem. A i załóż parownik do 140 kM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja P11 w miescie pali 14-16L, ale z Zakopca do wawki z LPG zatankowanym na Słowacji i predkościa 100-130 KM/H w 4 osoby spalił mi 9L :D

A mikser to jedna wielka kupa, żałuje ze nie założyłem sekwencji i miał bym wszystko teraz z bani :zly2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 litrów to już nie rekord. dzisiaj moje autko potraktowało mnie wynikiem 17,6 litra!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! od dziś jeżdzę na benzynie a w poniedziałek jadę powiedzieć gazownikom żeby ściągali instalkę i chćcę kasę!!!!!!ale sku...........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lepiej weź dyktafon lub ukrytą kamerę i metodą Renaty B. Nastaw sie na wojnę - bo instalki nie będą Ci chcieli ściągnąć, a jak widać są w stanie zj***ć ją jeszcze bardziej.

Niejeden Nissan na gazie jeździ - jak sie nie ma pojęcia to do zbierania chrustu w lesie - a nie do samochodu...

Badziewiaki....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a w poniedziałek jadę powiedzieć gazownikom żeby ściągali instalkę i chćcę kasę!!!!!!

A masz jeszcze gwarancję? Bo jak nie, to na jakiej podstawie im oddasz?

Poza tym p_flori ma niestety rację: dyktafon w łapkę i na rozmowę :)

Ewentualnie jest jeszcze taka opcja, że możesz domagać się sądownie usunięcia usterek na koszt montażystów przez innych fachowców, ale to trudne i nie ma gwarancji że trafisz do lepszych :(

Z Radomia jesteś. Byłeś w Antoniówce w AGCentrum? to podobno spoko zakład - może zanim zaczniesz wojnę, oni by Ci pomogli? Może to tylko jakaś pierdoła jest...

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jetem z radomia,nie bylem w antoniowce.Od soboty jezdze na benzynie ale tak:

-obroty na luzie miedzy 400-800 obr/min

-smierdzi z z rury jak nie wiem,z reszta w aucie tez wali9spaliny smierdza jak by po uruchomieniu zimnego diesla

- a wskazowka z paliwem idzie na dno jak tytanik.nie wiem co jest.

PRZED ZALOZENIEM GAZU WSZYSTKO BYLO SUPER!!!!!!!!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość czopochrup
- a wskazowka z paliwem idzie na dno jak tytanik.nie wiem co jest.

PRZED ZALOZENIEM GAZU WSZYSTKO BYLO SUPER!!!!!!!!!!!!!!!

masz mixer to normalne... poczytaj na forum... to wiece prawdopodbne ze jak masz mixer moze chlac duzo paliwa :x w sumie zapewne zraziles sie do gazu po tym wszytkim... BTW byles juz u gazownikow?:>
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego AMR - nie zawsze winne jest to co sie wydaje - jak smierdzi z rury i rozpyla paliwo - wymień, ... a przynajmniej sprawdź sondę lambda - prawdopodobnie tu masz problem a nie w regulacji....

Takie przepały - to musi Ci rozpylać paliwo rurą wydechową, skoro check jeszcze sie przy tym nie zaświecił - leży sonda na bank... albo goscie przy zakładaniu emulatora cosik skopali przy podłączaniu sondy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moi "gazownicy" jakoś panicznie się boją zrobić mi test spalin.Już 3 razy ich prosiłem.Czyli to może być sonda......... tylko że zanim założyem gaz palił w mieście 9,5 - 10,5 litra PB a dzisiaj wyszło że na 15 litrach benzynki zrobiłem 89 km!!!!Może ktoś chce kupić moją Almerkę :D ???? 13000 tys zł !!! wersja SLX z podgrzewanymi fotelami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gazownicy to straszne patałachy koledze skopali instalke w lanosie tak że szok :!:

Jutro Wywalam mu mikser i zakładam blosa

To przy okazji porobię fotki jak można popsuć samochód nieumiejętnym montażem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chętnie kupię dla mojej kobity :D

ale najpierw nusiałbym pogrzebać w niej tak by paliła jak na nissana przystało....

:diabel2:

a tak na poważnie - voltomierz w łapkę i zobacz co robi sonda....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duży otwór=38mm

Mały otwór=17mm

 

Co do sondy to nie wiem jak ją sprawdzić samemu, wiem tylko że jak podłączali laptopa to mówili że sonda dobrze pracuje.tylko czy to prawda??? :))Dzisiaj zalałem do pełna moją strzałę.Boje się że teraz nie przejade 200 km :D Pozdrowionka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakosik nie mogę tych fotek otworzyć....

a wróciwszy do problemu....

na analizę spalin to nie ma co jechać - rozpyla paliwo tłumikiem.... :D

laptopem sprawdzli sondę.... hmmm...

wlutowli sie w obwód, czy podpięli pod kabel....

zakładam, że nie masz patentu w stylu - przekaźnik odcinający "check engine" kontrolkę...

W takim razie ...teoretyzując

1. emulator nie załącza sondy tylko emuluje ją mimo jazdy na benzynie.

2. poprzez błąd montażowy masa sondy nie jest równa masie ECU, lub silnika - częsty błąd montażystów gazu II giej generacji.

3. złe parametry mixer - reduktor tu nie mam wiedzy, ani doświadczenia i nie wiem jaki powinien być założony zestaw... więc nie pomogę

Proponuję

- zrobić reset ecu (zdjąć klemę na 24 h) odpalic na benzynie pojeździc wyłacznie na benzynie i zobaczyć jak spala... jeśli przepał... instalka do wywalenia - a raczej do założenia jeszcze raz - a porządnie. Od początku załozenia instalacji masz problemy - więc bład montażu na początek się nasuwa..., ale moze to przypadek i stało sie coś innego...

EDIT:

co to za sonda - ile kabli i czy ma masę na kablu czy "na sobie"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

www.amwr.fotosik.pl - tam umieściłem zdjęcie sondy - chyba o to chodzi :D

Co do podłączenia masy sondy itd to nie wiem.Kontrolka check engine jeszcze mi się nie zapaliła ale o żadnym patencie u mnie nie wiem.Odłączyłbym ten akumulator ale niestety moje auto ciągle jeździ.chyba że jakoś przez święta mi się uda,ale wątpie.Po świętach pojadę do Antoniówki,niech myślą co z tym fantem zrobić.Przypomniało mi się że ostatnio jak podłączali laptopa to się zapytali czy mam katalizator bo wg wskazań nie mam.Może to mieć jakiśzwiązek????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiecie jakiej średnicy powinien byc otwór w mikserze?? Bo ja tez mam mikser i mam tylko jeden otwór ale wielkości co najmniej dwa razy wiekszej :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...