Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P10] Głośny po wyrzuceniu katalizatora.


Gość grossb
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

W zeszłym tyg. zmienilem tlumik koncowy, wszystko bylo ok. Dzis postanowilem wyciac katalizator i teraz wydech wydaje glosny dzwiek przy przegazowce i podczas jazdy na wysokich obrotach. Dzwiek jest brzeczacy, jakby bez tlumika (jak w Polonezie).

Tlumikarz powiedzial, ze katalizator wygluszal, a teraz jak go nie ma to ma prawo tak robic. Powiedzial tez, ze ostatni tlumik jest nowy i po pewnym czasie odglos ucichnie.

Co Wy na to?

 

Dodam, ze nie zauwazylem, zeby samochod dysponowal teraz wieksza moca ani momentem (nic sie nie zmienilo) :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozumiem że masz wybitą ceramikę z katalizatora tak?

no to teraz działa on jak pucha rezonansowa i owszem tak sie po tym zabiegu dzieje ale mi z kolei się ten dzwięk podoba (też miałem Poldka :D ) a tłumik pojeżdzisz to się wypali i będzie cichszy.

 

Co do poprawy osiągów...... raczej będzie to minimalny przyrost i od ziemi po tym się nie oderwiesz :D więc tak tylko uprzedzam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zawsze tak jest żę w przypadku wytłuczenia ceramiki albo wycięcia i wspawania rurki brzęczy metalicznie, rada jest prosta, zamiast rurki dać tłumik przelotowy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja kata wywaliłem - na jego miejsce wpakowałem rurke i tyle, nie czuje zeby auto lepiej jechało ale tez nie czuje sie jak w polonezie(dzwięk) jest minimalnie głośniej ale tragedii ne ma - a ja lubie cisze :D może wycięcie kata + coś tam da lepszy efekt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musze cos z tym zrobic, bo efekt jest delikatnie mowiac wiesniacki :-(

Moze faktycznie wrzyce tam takis tlumik przelotowy? Tylko ze zaraz za katem jest juz tlumik - beda dwa, jeden za drugim :/ sam nie wiem, szczegolnie, ze to znow wiaze sie z kosztami, cholera! :029:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie było dokładnie tak samo. po wywaleniu kata metaliczny głośny przydźwięk. sprawe załatwiło wymienienie tłumika końcowego. teraz jes ok. jest trochę głosniejszy ale wmiare ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie jest total przelot strumienica choć wszyscy na nią psioczą jest ok. z tyłu normalnie wyglądający wydech z szeroką końcówką na zamowienie w warsztacie tłumikarskimale mimo to sportowy :D . Dźwięk nie za głośny ale barwa jak dla mnie bajka. Wstaw inny tylko nie kupuj żadnych mugenów z allegro bo nie wytrzymasz w środku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
Jaki tłumik przelotowy szukać w miejsce katalizatora? Auto mam na gazie.

 

a co w jego miejsce wstawiłeś ? rurkę czy strumienicę bądź może się przymierzasz do wycięcia kata

 

ja mam strumienicę po poprzednim właścicielu i nie narzekam na hałas jedynie końcowy tłumik mi pierdzi..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no nie mów że te lekkie pierdzenie cię denerwuje.. to wstaw strumienice bądź przelotowy tłumik podjedz do magików od tłumików niech coś dobiorą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...