Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Wadliwa Klimatyzacja


Gość aptekarzpiotr
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość aptekarzpiotr

Witam serdecznie! Wiem, że późna pora ale dopiero wróciłem z dyzuru. Mam następujący problem: Otóż w mojej Primerze P11,144 zwriował klimatronik.Bez względu na to czy włączę czy wyłącze przycisk A/C, sprężarka i tak się co chwilę włancza. Ciśnienie w układzie mam prawidłowe. To moja piąta Primera i nigdy tak sie nie działo.Dopiero jak wyłączę zupełnie nawiew to sprężarka milknie ale wystarczy, ze nacisnę klawisz sterowania prędkoscią nadmuchu (A/C nie wyświetlone- teoretycznie wyłączone) a sprężarka się włancza.Majster od klimy zgłupiał i nie ma pomysłu. Bardzo proszę o każdą poradę.Dzieki.Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Wydaje mi się że przyczyna może być całkiem prosta, nie wiem czy to sprawdzałeś ale może poprostu padł ten przycisk A/C i został w pozycji włączony. Klima działa tylko wtedy gdy jest włączony ten przycisk i dmuchawa, więc to jest pierwsz rzecz jaką bym sprawdził.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i dokładnie o to mi chodzi klima wlącza się tylko wtedy gdy wciśniesz przycisk A/C i włączycz dmuchawe. Więć jeśli włącznik A/C jest zepsuty i robi zwarcie w pozycji włączony to jedynym włącznikiem i wyłącznikiem klimy pozostaje przełącznik nawiewu.

 

Jeśli dobrze zrozumiałem Twój problem to w tym bym szukał przyczyny twoich problemów.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Przy ustawionym nawiewie na szybę, to natrętnie się włącza - normalne. No ale chyba nie o to chodzi?

- potwierdzam, jeżeli to nie to to prawdopodobnie coś z przyciskiem - nie samym przyciskiem tylko tym włącznikiem przy sprężarce - nie wiem jak to dokładnie jest zbudowane ale może sie coś zwiesiło - troche wody sie dostało i jakiś przekaznik padł czy pada - nie jest to raczej nic poważnego
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo to nie jest taki zwykły przycisk tylko jakiś przekaznik czy cóś :D ja bym najpier zajzał pod maske i znalazł kable zasilające klime i sprawdził czy cały czas jest napiecie i jechał w kierunku przycisku po kolei sprawdzał czy gdzieś nie jest coś upalone, zakopcone czy wilgotne nop chyba ze łatwiej będzie wykręcić przycisk i sprawdzć czy po właczeniu jest to samo co prz wyłączonym przyciku czyli czy napiecie jest w obwodzie jak jest cały czas to odepnij kostke - bo pewnie jest włóz w nia kabelki i włącz klime(zewżyj odpowiednie przewody na chwilke - tak jakby włącznik to zrobił - no chyba że cały czas musza być zwarte ale wątpie) i potem znowu zerzyj na chwilke zeby klime wyłaczyc jak bedzie działało - będzie sie właczałi wyłaczała znaczy że to przycisk - moze przeczyszczenie cos da

 

sorki za taki nie fachowy opis ale moze ktos napisze coś jaśniej niz ja :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość aptekarzpiotr

Czesć! Uszkodzony jest panel sterowania lub Główny przekaźnik Klimatyzacji.wielka prośba: czy wie ktoś moze z opisu gdzie jest główny przekażnik klimy?Pod kierownicą sa cztery, każdy do innego biegu dmuchawy ale to nie to. Chodzi o główny przekaźnik klimy.Prawdopodobni którys w puszce na prawym nadkolu tylko który?Proszę o pomoc.Dzieki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość aptekarzpiotr

Serdecznie dziekuje!Dam znac co zdziałałem.Pzd.

 

[ Dodano: Nie 17 Gru, 2006 07:54 ]

Cała instalacja przegladnieta, włącznie z przekaźnikami i nic. Został sterownik klimatronika w kabinie. Czydo jego demontażu muszę wyciągać radio?Robiłto moze ktos z Was?

 

[ Dodano: Pon 18 Gru, 2006 18:43 ]

Cześć!Problem klimy, męczy mnie dalej. Wymiana przekaźnika i panelu sterowania klimatronikiem nic nie dała! Ręce opadają! Czy ma ktoś z Was jakiś pomysł? Dziś nawet serwis Nissana rozłożył ręce. Prosze o pomoc. dzieki.Pzd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...